Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Ile płacicie niani za opiekę nad dzieckiem ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jakie są stawki w Tczewie ? Czy płacicie za cały miesiąc czy stawkę godzinową? Co wchodzi w zakres obowiązków ?
elanvital napisał(a):Co wchodzi w zakres obowiązków ?

w temacie napisal/a - ile placicie niani za opieke nad dzieckiem?

co moze wchodzic w zakres obowiazkow niani, ktora ma sie opiekowac dzieckiem? opieka nad dzieckiem? [***]
Opieka nad dzieckiem może się według niektórych niań sprowadzać tylko do higieny i karmienia. Jak zapewne pan wie, dziecko potrzebuje o wiele więcej do prawidłowego rozwoju. To miałam na myśli pisząc o zakresie obowiązków.
elanvital napisał(a):Co wchodzi w zakres obowiązków ?
To chyba zależy od umowy z nianią?
0''''|''''|''''|''''4, skoro masz takie podejscie to sam zostan opiekunka.

nasza opiekunka jest cudowna.
przede wszystkim wychowuje tez dziecko, higiena, posilek, zabawa, spacerek, spanie to tylko dodatki.
ugotuje tez obiad dla dziecka, i czasami nawet dla nas.
a jak zabraknie produktow, to bedac na spacerze je kupi, a potem sie rozliczamy za to + miesieczna stala kwota.

alicja

elanvital napisał(a):Opieka nad dzieckiem może się według niektórych niań sprowadzać tylko do higieny i karmienia. Jak zapewne pan wie, dziecko potrzebuje o wiele więcej do prawidłowego rozwoju. To miałam na myśli pisząc o zakresie obowiązków.

Za opiekie nad dzieckiem srednio placi sie od 5zl/6zl na godz natomiast jesli potencjalna opiekunka ma wykonywac czynnosci nie tylko zwiazane z opieka czyli( gotowanie czy tez sprzatanie domu) wtedy placimy nieco wiecej wszystko zalezy od czynnosci ktore ma wykonywac a czym ich wiecej tym wiadomo ze stawka jest wyzsza Smile

Szushu

Śmieszne kwoty... Zwłaszcza jak mamuśka szuka opiekunki na 3-4 godzin dziennie i płaci 4 zł.... Spotkałam się z takim czymś. Ludzie litości. Jak nie stać was na opiekunki to lepiej zostancie w domu, pobądzcie z dzieckiem, bo pozniej jak podrosnie a pojdziecie do pracy to kontakt może być słabszy....
Odświeżam, chociaż nie do końca.
Może ktoś może polecić dobrą opiekunkę do dziecka? Boję się oddawać moje robaki (sorry robak Tongue) pod opiekę obcej osobie, więc może ktoś coś doradzi?
Jak nie konkretnej osoby, to chociaż gdzie szukać. Jakie cechy powinna mieć dobra opiekunka (tak z waszego doświadczenia).
Ja też będę szukać opiekunki i powiem szczerze,że już się martwię.
Nasza poprzednia opiekunka była naprawdę kochana, robiła obiadki, zabierała na spacerki, plac zabaw, kochała moje dziecko jak swoje, ciężko będzie znaleźć drugą taką.
Będę szukać opiekunki, która posiada doświadczenie w opiece nad dzieckiem, najlepiej jakby miała swoje juz odchowane no i nie paląca, nie chcę by zatruwała moje dziecko.
Najlepiej z polecenia znajomych, bo wiadomo , jak to jest jak się weźmie w ciemno to różnie to bywa, tu ci w oczy będzie świecić, a za plecami zero zainteresowania dzieckiem i będzie całymi dniami TV oglądać .
Z doświadczenia: dać ogłoszenie z podaną kwotą jaką jesteście skłonni zapłacić i jaki ma być czas opieki. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych dyskusji i targów. Zrobic to min. miesiąc przed terminem.
Wiem, że za ok. 8h w Tczewie płci się średnio 700zł za jedno dziecko.

Zapraszać każdą zaintersowaną kandydatkę do domu, porozmawiać, poobserwować. Już na tym etapie da się wiele "wyczuć".
Aha, poprosić o dowód tożsamości, adres. Zapamiętać!Smile
Jeśli kandydatka wydaje się odpowiednia, przedstawić w miarę dokładnie czego od niej oczekujemy.

Umówić się na telefon ("ja zadzwonię") za kilka dni w celu potwierdzenia lub podziękowania za spotkanie. I koniecznie dotrzymać słowa, nawet jeśli rezygnujemy.

W tzw. międzyczasie zaciągnąć o "pani" języka, poszukać wspólnych znajomych, znajomych znajomych itp.

Wybrać najwłaściwszą zestawiając wszystkie "za" i "przeciw".

I nie przesadzać z obawami, że każda z kandydatek to leń, obibok, sadytka i telemaniaczka. To jest Tczew, nie NY, tu się prawie wszyscy znają.
Nie dać się wkręcić w opowieści z piekła rodem (czyli medialne sensacyjki).Smile Wiekszość niań ma dobre intencje, to kobiety, które potrafią i lubią zajmować się dziećmi.

Powodzenia.
(2012-02-10, 22:59)karo napisał(a): [ -> ]Z doświadczenia: dać ogłoszenie z podaną kwotą jaką jesteście skłonni zapłacić i jaki ma być czas opieki. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych dyskusji i targów. Zrobic to min. miesiąc przed terminem.
Wiem, że za ok. 8h w Tczewie płci się średnio 700zł za jedno dziecko.

Zapraszać każdą zaintersowaną kandydatkę do domu, porozmawiać, poobserwować. Już na tym etapie da się wiele "wyczuć".
Aha, poprosić o dowód tożsamości, adres. Zapamiętać!Smile
Jeśli kandydatka wydaje się odpowiednia, przedstawić w miarę dokładnie czego od niej oczekujemy.

Umówić się na telefon ("ja zadzwonię") za kilka dni w celu potwierdzenia lub podziękowania za spotkanie. I koniecznie dotrzymać słowa, nawet jeśli rezygnujemy.

W tzw. międzyczasie zaciągnąć o "pani" języka, poszukać wspólnych znajomych, znajomych znajomych itp.

Wybrać najwłaściwszą zestawiając wszystkie "za" i "przeciw".

I nie przesadzać z obawami, że każda z kandydatek to leń, obibok, sadytka i telemaniaczka. To jest Tczew, nie NY, tu się prawie wszyscy znają.
Nie dać się wkręcić w opowieści z piekła rodem (czyli medialne sensacyjki).Smile Wiekszość niań ma dobre intencje, to kobiety, które potrafią i lubią zajmować się dziećmi.

Powodzenia.

Mentalność i strategia pisowca przy wyborze niani Smile
(2012-02-10, 23:54)Zbigniew Urban napisał(a): [ -> ]Mentalność i strategia pisowca przy wyborze niani Smile

Nie zgadza się końcówka: Wink

(2012-02-10, 23:54)karo napisał(a): [ -> ]Nie dać się wkręcić w opowieści z piekła rodem (czyli medialne sensacyjki).Smile Wiekszość niań ma dobre intencje, to kobiety, które potrafią i lubią zajmować się dziećmi.
Żartujesz? Przecież napisałam, żeby się nie wkręcać w nadmierną podejrzliwość (czytaj: spisek).Big Grin

I padło jeszcze: "dotrzymaj słowa"Tongue
"Wybiórcza" zawsze była przeciw pisowcom !
(nie jestem już w pis)
Ja się w sumie zastanawiam, czy po prostu z podjęcia pracy nie zrezygnować.
Jak patrzę na te moje dzieciaki, to obawiam się, że młodszy się po prostu nie przystosuje. Jest teraz w wieku strachu przed obcymi :/.

A jeśli potrzebuję opiekunki do 2 dzieci? To jak to jest np. 700x2, czy np.1000?
Stron: 1 2 3 4