Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Co z tym PKP?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ej, co sie dzieje z remontem dworca PKP itd.?
Roboty mialy sie zaczac w Sierpniu , a mamy juz polowe WrzesniaSmile
Czy ja cos zle wtedy przeczytalem?

hautameki

o właśnie dobrze ze przypomniałeś wszyscy już widać po zapominali Smile)
Teraz trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, zaś konkurs na unijne środki na ten cel wyznaczono na czerwiec 2009.

Więcej tutaj
Bardziej chyba chodziło o remont torowiska, który ma przeprowadzać PKP, w ramach modernizacji odcinka Gdynia - Warszawa.
Z tego co widać jak się jedzie pociągiem, to w okolicach Zajączkowa roboty są już prowadzone od dobrego miesiaca, jeśli nie dużej. A jeśli dobrze kojarzę, to na początku października ma się zacząć modernizacja torowiska w okolicach dworca w Tczewie, nie wiem czy również z przebudowa peronów i całej reszty. A temat tego centrum przesiadkowego, z galeria itd. to już jest co innego.
Ależ wy mało wiecie heheh przecież wybużyli dwa sklepiki koło dworca, te najmniej odwiedzane czyli kiaciarnia i kiosk ruch Big Grin
Ludzie ...

chodzi o remont peronów i części dworca PKP w Tczewie nie o budowę Regionalnego Węzła Komunikacyjnego .

Co do tego pierwszego to kilku wykonawców się odwołało ( w końcu kontrakt na setki milionów Euro). I prawdopodobnie wszystko przesunie się o 30 dni... (chyba że znowu się odwołają)...

Chodzi o modernizacje linii kolejowej E65 Gdynia-Warsawa do parametrów jazdy "szybkimi pociągami" w ramach tej inwestycji w Tczewie ma zostać wybudowane LCS (Lokalne Centrum Sterowania) , zmodernizowane perony (nowa nawierzchnia, zadaszenie, windy, schody oraz system informacji wizualnej-dawno oczekiwane wyświetlacze ruchu pociągów, wymiana wszystkich torowisk oraz remont kapitalny Mostu Kolejowego na Wiśle.

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 09:00 ]
Co do tego drugiego (czyli Regionalnego Węzła komunikacyjnego): To dlatego burzą , ponieważ aby uzyskać środki z UE nie może na tym terenie być prowadzona żadna działalność , i tak od przyszłego roku znikną wszystkie "budy" i pawilony sprzed dworca PKP.

Inwestycja ta (jeśli dojdzie do skutku) zmieni oblicze miasta (ogromny podziemny dwupoziomowu parking, nowy dworzec PKS- w piwnicach obecnego dworca PKP, nowe przystanki dla ZKM, PKS, a wreszcie na terenie 1,3 ha ogromna galeria handlowa (upragnione kino, sklepy itp.)...

się rozmarzyłem...
hehheWink
taki jeden i na taka odpowiedz oczekiwalemSmile
Usuną te dobre zapiekanki z dworca?
Kij im w oko!
Chyba ważniejszy remont niż dobre zapiekanki, które mogą się przenieść parędziesiąt metrów dalej.
zdaje mi sie , ze to byla taka lekka ironia tylko...Wink
Nigdy nie wiadomo. Tu już kiedyś obarczano posła, że nie ma otworzył żadnej kawiarni na Czyżykowie. Tongue
staromieszczanin napisał(a):że nie ma otworzył żadnej kawiarni na Czyżykowie. Tongue

Możesz po polsku ?
Trochę na temat modernizacji linii Warszawa-Gdynia można poczytać na stronie PLK SA (Polskie Linie Kolejowe). A jeśli chodzi o odcinek "tczewski" to 26 sierpnia podpisano umowę o nadzór nad modernizacją: http://www.plk-sa.pl/wydarzenia/archiwum...1/360.html
Szukałem (bezskutecznie) projektu modernizacji Tczewskiego Dworca PKP na stronach PLK....
jakby ktos miał to będe wdzięczny.

Pozdrawiam
pomalują pasy, ławki i po remoncie