Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: SP 12 - prosze o opinię.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Rokitnik

Witam.
Chcę zapisać dziecko do SP 12 do klasy 1.
Proszę o radę, czy to będzie dobry wybór i u jakiego nauczyciela warto się uczyć.
Czy jest na FORUM ktoś, kto sam kończył tę szkołę lub rodzice uczniów. Piszcie, która pani z 1-3 jest fajna, która dobrze uczy, która jest ceniona i której powierzylibyście swoje dziecko na pierwsze lata szkoły. Będziemy wdzięczni za opinie.

Jak wspominacie naukę w tej szkole? Trochę się boję, że to moloch, ale z drugiej strony ma najlepsze wyniki sprawdzianów klas VI.

cat-eye

Rokitnik napisał(a):Trochę się boję, że to moloch, ale z drugiej strony ma najlepsze wyniki sprawdzianów klas VI.
Przepraszam, że nie odpowiem na pierwszą część pytania, ale czy chcesz dziecko posłać tam tylko dlatego, że szkoła ta ma najlepsze wyniki sprawdzianów?

Rokitnik

Tak, na razie nie wiem NIC o żadnej szkole w Tczewie (mieszkam tu od niedawna), więc w pierwszej kolejności patrzę na wyniki.

Dalej proszę Was o opinie.

cat-eye

Nie mam wielkiego doświadczenia z podstawówkami, bardziej doradzić mógłbym w sprawie szkół dla dorosłych.
Natomiast nie sugerowałbym się do końca wynikami sprawdzianu. Poza tym sam napisałeś, że SP 12 to moloch. Moje zdanie jest takie, że im szkoła mniejsza tym lepsza. Uczeń jest traktowany bardziej podmiotowo niż przedmiotowo. Nie znam specyfiki tczewskich podstawówek, ale chyba SP 8 jest najmniejsza. Proponowałbym zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na tego typu szkoły, a nie sugerować się wynikami sprawdzianiu. No bo społecznych podstawówek to chyba w Tczewie nie ma.
jak dziecko bedzie mialo chec i ped do nauki to nie bedzie mu to robilo roznicy czy jest to moloch czy mniejsza szkolka...
oczywiscie sa plusy i minusy jednych jak i drugich...
ja kończyłem 12, niestety już sporo lat temu...(przeniosłem się z dawnej 4) wspominam ją najlepiej z moich szkół (a edukację skończyłem dopiero w tamtym roku Tongue )
A co do nauczycieli właściwie wszyscy byli bardzo..........hmm....prouczniowscy...nie było w tej szkole oszołomów....
niestety nie wiem jak jest teraz, ale myślę że strasznie się nie zmieniło... Smile
ps...moją wychowawczynią była pani Kroll...dość wymagająca i nie za bardzo przeze mnie lubiana......ale z racji mojej natury wybitnie kontestującej naszych wielkich poetów, oraz generalnie całe to wydumane gadanie na jęz polskim typu "co autor chciał przez to powiedzieć?" to chyba zrozumiałe.... Smile
Też skończyłem 12tkę - i też ją bardzo mile wspominam.
Żeby ktoś mi nie zarzucił, że nieobiektywnie 'chwalę co moje', to dodam, że gimnazjum nr. 3 (do którego również uczęszczałem) zupełnie nie polecam. Wink
Również po sp12 jestem i ogólnie było w porządku, raczej polecam Smile

hautameki

ja z podstawówek to polecałbym bardziej 10 ale to jest moje zdanie.

do 12 nie chodziłem wiec nie udzielę więcej informacji. najlepiej żeby było tam gdzie bliżej domu a potem po podstawówce można się sugerować wynikami.

staromieszczanin

Każdą podstawówkę można skończyć i wyjść na ludzi. W takim wieku to uważam, że powinna być najważniejsza bliskość, a nie poziom, bo nie oszukujmy się, że raczej wiele od siebie poziomem nie odbiegają.
Ja też 12stke dobrze wspominam, a gimnazjum 3 nie ... co za shit... 8mka ...jest fatalnie wyposazona, fatalny klimat pomimo ze mala, 12stka bedzie dobrym wyborem o ile jest blisko, ze dziecko samo dojdzie

Rokitnik

Dziękuję za opinie.

Do Adibest: Dziecko samo i tak nigdzie nie dojdzie, bo my z Rokitek jesteśmy ;-) Każda szkoła trochę daleko będzie.
10-tka też chwalona jest, ale nie chce mi się przepychać codziennie przez cudowne rondo przy UM.
Właśnie między 8 a 12 się wahaliśmy, ale chyba 12 lepsza. Wiecie może, jaka pani w 1-3 jest najlepsza?

dogsoup

Lata temu, kiedy ja tam chodziłem to była Pani Christiana Freza, bardzo fajna babeczka. To było jednak lata temu... pozdrawiam Panią Frezę!
Prawda jest taka że... rozumiem Twoją troskę o wybór jak najlepszej szkoły dla Twojej pociechy Wink Naprawdę rozumiem, ale wiem też że i tak zawsze trafisz na jakąś babę, która nie jest pedagogiem, i bedą jakieś głupie sytuacje Smile Nie zmienia to faktu że SP12 wspominam miło, i okres 1-3 też był jakoś tam fajny - naprawdę. Myślę że w 1-3 tam jest sporo dobrych, znających się na nauczaniu kobiet - więc nie ma co przebierać i robić analizę +/- Smile

dogsoup

No i prawda jest taka, że w tym wieku swojego dziecka to ty odgrywasz, większą niż zazwyczaj, rolę nauczyciela, bo musisz pomóc nauczyć się systematyczności, zachęcać do obowiązków itp. itd. zacznij odświeżać sobie wiadomości z przyrody Wink

No i trzeba się przestawić również na bycie kumplem/kumpelką, bo ze szkoły zaczną przychodzić tematy pt.: "Dlaczego on/ona jest taka siaka-owaka", "Mamo/Tato, ja nie chcę/nie lubię szkoły" itp. itd.

Może zacznij rozmawiać ze swoim brzdącem o obowiązkach szkolnych, może wtedy twoje i jego obawy troszkę się zmniejszą?
Stron: 1 2