Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: świadkowie jehowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
znalazłem ciekawy filmik na ich temat....co wy na to....? :evil:

[ Dodano: Pon Gru 29, 2008 13:32 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=N2VDpJVZb6A

zapomniałem wkleić
każdy kto ma jakiś swój rozum wybiera drogę która najbardziej mu pasuje. Ja bym się też do jechowych na pół roku zapisał gdybym miał dom do postawienia Big Grin

Co do filmiku to osobiście nie wiem nic na temat hierarchii i funkcjonowania tej organizacji, stąd nie jestem odpowiednią osobą do wystawiania ocen. Wiem tylko że publiczne obrażanie ludzi z imienia i nazwiska jest już chyba łamaniem prawa Smile
Trochę bez sensu jest oceniać ŚJ na podstawie działań kilku ludzi. Jak już Fenix napisał - każdy ma swój rozum, a przynajmniej wolną wolę, więc niech sam wybiera.

Jedyne, co mam do zarzucenia ŚJ, to ich nachalność. Łażą po domach, zaczepiają na ulicy.. czy takim osobom nie wystarczy powiedzieć "nie, dziękuję", tylko trzeba dosadniej, żeby się odczepili?
Manif napisał(a):Trochę bez sensu jest oceniać ŚJ na podstawie działań kilku ludzi. Jak już Fenix napisał - każdy ma swój rozum, a przynajmniej wolną wolę, więc niech sam wybiera.

Jedyne, co mam do zarzucenia ŚJ, to ich nachalność. Łażą po domach, zaczepiają na ulicy.. czy takim osobom nie wystarczy powiedzieć "nie, dziękuję", tylko trzeba dosadniej, żeby się odczepili?

Zgadzam się z Manifem, nachalność ŚJ mnie ostatnio dopadła na przystanku zkm na suchostrzygach. Zaczepiają jakimiś dziwnymi pytaniami, widzą że człowiek zabiegany, nie ma czasu, a oni dalej swoje.
Jeśli jest jakiś ŚJ na forum to prosimy o odp. skąd ta nachalność.

pozdr.
Sekta jak każda inna. Tak samo jak zieloni, oazowcy czy wyznawcy ufoludków. Powinno istnieć prawo zezwalające nachalnym gnojkom zrobić krzywdę. Gdy nachodzą w domach to jest to możliwe. Wystarczy, że wsunie stopę by przyblokować drzwi. Wówczas można mu ją "przypadkiem" drzwi zamykając połamać.

Swego czasu (jakieś 7 lat temu) KK także wysyłał swoje upierdliwe bojówki do domostw. Zazwyczaj jakaś ~20latka z wypranym mózgiem + bardzo nieprzyjemna stara baba. Też nie reagowały na spokojne "nie dziękuję". Odpowiadały "a mogę porozmawiać z kimś innym", "nieświadomość to droga do piekła", "ale my nie jesteśmy jehowymi"... Na ich (KK) szczęście zmądrzeli i pozostały już tylko oazy.

O ile jestem w stanie zrozumieć wierzących w ukrzyżowanego bożka - bo to tradycja i przyzwyczajenie, o tyle nie jestem w stanie pojąć jak w XXI wieku ludzie potrafią łykać takie bzdury jak "idzie koniec świata, przystąp do nas", "jedyna prawda", czy też przystępować do komun fanatyków religijnych. Ani to realne, ani praktyczne, ani nie przynoszące zysków.

Sektom zdecydowane nie!
Cytat:Ani to realne, ani praktyczne, ani nie przynoszące zysków.
Nie chcę tu wychodzić za siewcę niesprawdzonych informacji, ale słyszałem niedawno, że ŚJ mają swoje rejony i za 'nawracanie' są nagradzani pieniężnie.
Nie wiem, ile w tym prawdy - nie sprawdzałem, nie zamierzam - ale może coś w tym jest?

L

rafalek_tcz napisał(a):Zaczepiają jakimiś dziwnymi pytaniami, widzą że człowiek zabiegany, nie ma czasu, a oni dalej swoje.
No cóż, pytania celowo błędnie skonsturowane, żeby jakakolwiek odpowiedź pozwalała ciągnąć temat i wygłaszczać wyuczone wcześniej tezy. Jak im parę razy to wytknąłem i udzieliłem odpowiedzi której mi nie zasugerowali w pytaniu to nie mieli nic do powiedzenia i już mnie nie zaczepiają.
Hmm dziwaczna to wiara czy sekta,ale głupie i idiotyczne w ich "zasadach" jest to że są wielkie problemy gdy jakiś jehowita ulegnie wypadkowi i trzeba mu przetoczyć krew co jest czasami jedyną szansą na ratunek,a to niby kłóci się z ich wiarą
Manif napisał(a):Nie chcę tu wychodzić za siewcę niesprawdzonych informacji, ale słyszałem niedawno, że ŚJ mają swoje rejony i za 'nawracanie' są nagradzani pieniężnie.
Nie wiem, ile w tym prawdy - nie sprawdzałem, nie zamierzam - ale może coś w tym jest?

W filmiku też coś o tym pisano.

sj-media.eu.org

sj-media.eu.org - media o świadkach Jehowy (prasa, literatura, telewizja, radio, wywiady, ciekawostki ..)
Witam polecam tę stronę jako dobre informacje dla osób , które chociaż raz rozmawiały z osobami z tej organizacji czyli świadkami jehowy. To naprawdę niebezpieczna sekta.....nie warto bez odpowiedniego przygotowania z nimi rozmawiać(o ile ktoś już chce)bo mogą namieszać w głowie...

http://www.sn.org.pl/
raz mi się zdarzyło że niezła dupeczka przyszła to z chęcią posłuchałem Big Grin na herbatę nie chciała wejść Wink Big Grin
jako, że lubie pofocić, to raz jak ich wpuściłem, to jak zobaczyli aparat i osprzęt i jak zacząłem ich pstrykać, to uciekli (dosłownie wybiegli) z mieszkania.


czyli coś muszą wciskać!

a ja jestem odporny ;-)

pozdr.
A czy ostatnio Wam się zdarzyło, że byli z propozycją "nieodpłatnego szkolenia z Pisma Świętego"??? U mnie tacy byli i w sumie jak zwykle w takich sytuacjach powiedziałem "nie dziękuję", ale potem zastanawiałem się, czy to byli jechowi...

tczewik84

Jeśli chodzi o mnie to nie mam ani prawa ani też ochoty żeby tępić lub obrażać tych ludzi za to w co wierzę czy to co robią ale nie znoszę jak ci chodzą po domach. Przecież jeśli ktoś byłby zainteresowany to sam by znalazł do nich drogę. Całe tylko szczęście że ostatnio tak jakby zapadli się pod ziemię Smile Przynajmniej w moich okolicach
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17