Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: MASZ AWERSJE DO KOSCIOŁA RZYMSKIEGO WEJDZ TU!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Stefano

Moi Drodzy Kieruje ten watek do tych co maja jakas awersje do Kościoła rzymskiego, jego ksierzy i wiernych a jednak chca wierzyc i wierza moze nie ze wszystkim sie zgadzaja.
W Ostatnich dniach w Gdańsku powstała parafia PNKK w RP tj. POLSKI NARODOWY KOSCIÓŁ KATOLICKI w RP jest to kosciol ktory powstal z niezadowolenia naszych rodakow w USA kiedy to rzym narzucal im swoją wole zapominając o tej wspólnocie. Jesli chodzi o różnice to są następujące:
papież nie jest ich zwieszchnikiem ale go szanuja
liturgia mszy w 90% jest taka sama jak w rzym-kat
nie ma w zasadzie spowiedzi w konfesionale tylko powszechna - w czasie mszy dla wszystkich (chyba ze ktos bardzo chce)
ksierzy nie obowiazuje celibat moga miec rodziny
nie uznaja dogmatow soboru vatykanskiego II
ksierza nie utrzymuja sie z parafii tylko z wlasnej pracy.

Dzis rozmawialem z proboszczem tej parafii w Gdansku powiedzial ze nie widzi problemu by w Tczewie powstała parafia czy kaplica i może nam w tym pomagac jedno co jest konieczne to LUDZIE ktorzy będą zainteresowani ja sam to za mało dlatego proszę wpisujcie sie tu jesli jestescie zainteresowani lub na mojego maila tobiasss@o2.pl bądz jesli macie pytania dodatkowe piszczie do proboszcza z Gdańska na mail: pnkk3miasto@gmail.com jest naprawde sympatyczny i normalny

chce tylko powiedziec ze w malych wspolnotach jest zawsze inaczej nie mam kołchozu i bezimiennosci a jest prawdziwa wspólnota

pozdrawiam i czekam mam nadzieje ze jest nas wiecej.
Tomasz
a ja mam nadzieję, że trochę popracujesz nad ortografią ("ksierzy, zwieszchnikiem, konfesionale" :/), bo ciężko się czyta Twoje posty.
o ile pierwsze dwa popieram, o tyle, konfesjonale ? Smile
Dla mnie, katolika wierzącego i w sumie praktykującego nie wie zbyt wielkiej różnicy między kościołem rzymskokatolickim, a tym który wymieniłeś. Może poza spowiedzią, do której i tak chodzę tylko gdy muszę albo gdy czuję naprawdę wielką potrzebę. Ktoś czuje potrzebuje bycia kimś "wyższym" i tylko po to organizuje taką wspólnotę? Jedynie co to tylko księża mają jakieś "korzyści" w tym kościele, reszta wiernych w praktyce chyba niewielkie.

Stefano

Tak masz racje wielu roznic nie ma
Nikt nie ma potzreby bycia kims wyzszym chce tylko pokazac ze jest alternatywa dla tych co maja awersje do koscola rzymskiego
co do korzysci ksiedza nie masz racji on nie ma ich i tu tez roznica w kosciele rzymskim ksieza utrzymuja sie z tego co dostaja od wiernych natomiast w tym kosciele ksiadz by sie utrzymac musi normalnie pracowac i zarobic na siebie i swoja rodzine i chyba przez to jest bilzszy ludzkim sprawa.
A co do wiernych maja kozysci ja kiedys mieszkajac w USA bylem juz w takiej parafii to cos zupelnie innego ludzie sie znaja na wzajem interesuja sie soba i pomagaja traktuja sie jak rodzina. Wiesz na mnie wrazenie zrobila pasterka tam po ktorej w sumie wszyscy po niej zebrali sie na ciasto kawe i do samego rana razem swietowali znasz to w kosciele rzymskim?
Jeszcze raz nie czuje sie kims jak mowisz wyzszym i nikogo nie zmuszam to propozycja tylko jesli nie chesz nie korzystaj a jak nie znasz to nie krytykuj.
Stefano napisał(a):bylem juz w takiej parafii to cos zupelnie innego ludzie sie znaja na wzajem interesuja sie soba i pomagaja traktuja sie jak rodzina. Wiesz na mnie wrazenie zrobila pasterka tam po ktorej w sumie wszyscy po niej zebrali sie na ciasto kawe i do samego rana razem swietowali znasz to w kosciele rzymskim?
Takie rzeczy nie zależą od Kościoła, do którego przynależysz jeno od tego, jakim jesteś człowiekiem i z jakimi ludźmi się spotykasz.
Jeśli do Twojego kościoła zacznie chodzić ktoś "głupi", dajmy na to jakiś totalny buc - co zrobisz? Wyrzucisz go? Zaprosisz na kawę po pasterce, bo to Twój kościelny ziom? Wink
Zakładając ten wątek, nadałeś mu tytuł mający w podtekście niechęć do katolików. Chrześcijaństwo z klucza oparte jest na miłości bliźniego Smile
aga_piet napisał(a):Chrześcijaństwo z klucza oparte jest na miłości bliźniego
To mnie nieźle rozbawiło, Ciebie również, jak można wnioskować z emotki?
Klucz do miłości: 3 wieki ciemności w chrześcijaństwie.

Stefano

Nie tu sie mylisz nie mam w podtekscie niecheci do katolikow bo kosciol o ktorym mowie tez jest katolicki wiec o niecheci nie ma mowy zle to interpretujesz. Ja nigdy nikogo nie wyrzuce nawet totalnego buca jak napisalas kazdy ma prawo wierzyc i chodzic sie mdlic (bo o tym tu mowa) tam gdzie chce
Nie jest to kościół katolicki jeżeli nie uznaje papieża. Z samej definicji kościoła katolickiego zaprzecza.

Stefano

Kamilus i tu sie mylisz cyt: "Istnieją również tradycjonalistyczne wspólnoty katolickie, oparte na hipotezach teologicznych sedeprywacjonizmu czy sedewakantyzmu. Wspólnoty te różnią się co do stosunku do władzy papieży od Jana XXIII włącznie, w mniejszym lub większym stopniu ją odrzucając"

"Ponadto katolicyzm dzieli się na liczne Kościoły starokatolickie (wśród nich mariawityzm i polskokatolicyzm), liberalnokatolickie, anglokatolickie i niezależne."

mozesz sprawdzic na wikipedi

zobacz tez: "Katolicyzm â?? największa grupa wyznań chrześcijańskich i doktryna teologiczna głoszona przez Kościoły: rzymskokatolickie, wschodniokatolickie, tradycyjnokatolickie, starokatolickie część kościołów anglikańskich, liberalnokatolickich i niezależnych oraz całokształt implikowanych przez tę doktrynę typów religijności, postaw wobec świata, struktur światopoglądowych, ideologii społecznej i politycznej, występujących w różnych środowiskach katolickich.

Słowo katolicyzm pochodzi od greckiego określenia Î?ιθοΝΚκοĎ? oznaczającego uniwersalność lub powszechność."

[ [b]Dodano: Sro Kwi 15, 2009 20:13 ]

kamilus napisał(a):Nie jest to kościół katolicki jeżeli nie uznaje papieża. Z samej definicji kościoła katolickiego zaprzecza.
masz zapewne na mysli kosciol rzymsko-katolicki i wowczas zgoda bo ja mowie o narodowym kosciele katolickim
Stefano: Wiara to nie jest kwestia awersji do instytucji kościoła i raczej nie przeciągniesz ludzi na zasadzie - a nasz proboszcz jest sympatyczny i możesz napisać mu maila i jeszcze do tego zarabia. A tak w ogóle ciekawe jak będzie musiał Ci udzielić ostatniego namaszczenia - zerwie się z pracy, czy jak? A może wtedy poprosisz "darmozjadującego" księdza rzymsko-katolickiego?
Poza tym - sorry, może się mylę - trochę mi to pachnie sekciarsko.

Stefano

Dla jasnosci ja nikogo nie chce przyciagac z tych ktorzy chodza do kosciola ja tylko chce pokazac tym a sa tacy ktorzy wierza a z roznych powodow nie chodza do kosciola ze jest inna opcja. Jesli juz to pamietaj ze od lat 50 nie ma czegos takiego jak ostatnie namaszczenie, a sakrament chorych czy wiatyk jak dobrze wiesz ksierza chodza do chorych co miesiac i jesli i ja bede kiedys chory to porosze o to. chce powiedziec ze nie jest wazne czy to bedzie ten czy inny ksiadz tak jak ktos kto ma wypadek w trasie moze zostac namaszczony i tez nie wie przez kogo czy to ksiadz rzymski, narodowy, mariawita,prawoslawny u Pana Boga nie liczy sie kto tylko ze.
W zasadzie masz pretensje ze ten ksiadz pracuje czy to ujma?
a ja nieco odwruce pytanie a co jesli bedziesz potrzebowal wiatyku a ksiadz ktory jest proboszczem na niewielkiej parafii uczy w szkole czy on zerwie sie ze szkoly by udzielic sakramentu? bowiem logicznie patrzac pewnie z 80% ks rzymskich tez pracuje.
mowisz o sekciarstwie wiec wyjasnie gdyby istnial choc cien mozliwosci sekciarstwa swiecenia kaplanskie nie byly by uznawane przez rzym i biskupow a sa uznawane i bywa i tak ze kaplani narodowi na prosbe biskupow odprawiaja msze w koscolach rzymskich. Kosciol ten dazy do jednosci na zasadzie kosciola grecko-kat.
czesto jesli czzegos nie znamy osadzamy a czasem najpierw warto poznac
A może najpierw powiedzmy sobie co to jest kościół, do czego jest powołany, kto w nim powinien być itd...dla mnie jest autorytetem Boże słowo i to co tam jest napisane....wielu się wypowiada i często krytykuje, ale najpierw trzeba wiedzieć jakie zdanie na ten temat ma sam twórca kościoła-Bóg....bo można dać się zwieźć.....

Rajowa

(2009-04-14, 21:49)Stefano napisał(a): [ -> ]Moi Drodzy Kieruje ten watek do tych co maja jakas awersje do Kościoła rzymskiego, jego ksierzy i wiernych a jednak chca wierzyc i wierza moze nie ze wszystkim sie zgadzaja.
W Ostatnich dniach w Gdańsku powstała parafia PNKK w RP tj. POLSKI NARODOWY KOSCIÓŁ KATOLICKI w RP jest to kosciol ktory powstal z niezadowolenia naszych rodakow w USA kiedy to rzym narzucal im swoją wole zapominając o tej wspólnocie. Jesli chodzi o różnice to są następujące:
papież nie jest ich zwieszchnikiem ale go szanuja
liturgia mszy w 90% jest taka sama jak w rzym-kat
nie ma w zasadzie spowiedzi w konfesionale tylko powszechna - w czasie mszy dla wszystkich (chyba ze ktos bardzo chce)
ksierzy nie obowiazuje celibat moga miec rodziny
nie uznaja dogmatow soboru vatykanskiego II
ksierza nie utrzymuja sie z parafii tylko z wlasnej pracy.

Dzis rozmawialem z proboszczem tej parafii w Gdansku powiedzial ze nie widzi problemu by w Tczewie powstała parafia czy kaplica i może nam w tym pomagac jedno co jest konieczne to LUDZIE ktorzy będą zainteresowani ja sam to za mało dlatego proszę wpisujcie sie tu jesli jestescie zainteresowani lub na mojego maila tobiasss@o2.pl bądz jesli macie pytania dodatkowe piszczie do proboszcza z Gdańska na mail: pnkk3miasto@gmail.com jest naprawde sympatyczny i normalny

chce tylko powiedziec ze w malych wspolnotach jest zawsze inaczej nie mam kołchozu i bezimiennosci a jest prawdziwa wspólnota

pozdrawiam i czekam mam nadzieje ze jest nas wiecej.
Tomasz

Rzeczywiście jest parę różnic na plus. Usunięcie kultu papieża, celibatu, spowiedzi, to dobre posunięcia. Ale daleko jeszcze do prawdziwej religii.
Wystarczy poczytać w Biblii o religii Pierwszych Chrześcijan. Oni nie uznawali mieszania się w politykę, wysławiali Imię Boże (Jehowa), Jezusa (Jehoszua=Jehowa jest zbawieniem) uznawali nie za Boga, ale za Syna i Króla, oczekiwali raju na ziemi pod rządami Jezusa- Króla, a przede wszystkim GŁOSILI od domu do domu i publicznie oraz nieoficjalnie o królestwie Bożym, jak nakazał sam Pan - Jezus Chrystus.
Po co modyfikować fałszywą religię? Lepiej znaleźć prawdziwą.
Sam sprawdź:.
http://www.watchtower.org/p/index.html
I też byli tak upierdliwi?
Stron: 1 2