Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Terror w dni wolne...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Dni wolne. Tak cenne w naszym życiu zawodowym. Dni, w które możemy się wyspać. No prawie. Godzina 12. Ciężko się nie obudzić gdy przez 15 minut non stop biją dzwony. Ciężko się nie obudzić gdy ze swymi gusłami katolicy wychodzą na ulice drąc mordy pod oknami.
Czego potrzeba jeszcze, aby zrozumieli, że nie znajdują się w większości? Że inni cenią sobie spokój i nie chcą być terroryzowani katolickimi gusłami. A co jeśli jutro na ulice wyjdą muzułmanie, w sobotę zielonoświątkowcy, a w niedzielę Żydzi, poniedziałkowe poranki pozostawimy satanistom (poranki by też mogli powkurzać).
Ten hałas jest nieznośny. Przecież po to macie swoje świątynie za grube miliony by nie irytować reszty społeczeństwa. Obruszacie się gdy ktoś nazwie was największą sektą w kraju (jesteście największym ruchem religijnym, ale obstawiam, że wierzących w te bajki jest mniej niż połowa społeczeństwa), a jednocześnie za nic macie szacunek do "innych".

Gwarantuję, że nikt nie będzie miał wam za złe gdy będziecie czcić swoich bożków/boga w czterech ścianach. Bez domowej akwizycji (to się tyczy zielonych, jehowych i oazowców). Bez wychodzenia na ulice niczym parady homosiów. Wasza wiara nie ma być na pokaz (chyba). Z tego co kojarzę z lat młodości - wyznacznikiem wiary są wasze czyny, a nie pokazówka od święta do święta, a podcinanie gałęzi pod innymi pomiędzy.

Cholera. A tak chciałem się dzisiaj wyspać.
Cisza nocna jest do godz. 6 więc nie marudź Wink Poza tym właśnie dzięki katolikom masz dzień wolny - gdyby nie to święto to byś normalnie zapitalał w pracy.

hautameki

kamilus

Jak nie wierzysz to Twoja sprawa, a procesja która dziś była, była i tak późno bo o 11, gdzie w niektórych parafiach zaczyna się szybciej, i szanuj religie. To nie jest bajka to jest Twój upór.
lukee napisał(a):Cisza nocna jest do godz. 6 więc nie marudź
Wiesz - teoretycznie od 6:00 do 22:00 mogę terroryzować ludzi jakimś hardcore death metalem, wyjść z domu i też powiem, że nie macie marudzić.

Cytat:Poza tym właśnie dzięki katolikom masz dzień wolny
Dzień wolny mam nie dzięki katolikom, a państwu.

Wyprzedzę kolejne super argumenty:
"Dzięki katolikom nie ma komuny."
"Dzięki katolikom nie rządzą nami muzułmanie."
"Dzięki katolikom wiemy co jest dobre, a co złe."

"Dzięki katolikom jesteśmy zacofani o 20 lat w badaniach nad klonowaniem"
"Dzięki katolikom po ziemii chadzają miliony niechcianych, niekochanych dzieci"
"Dzięki katolikom w naszej polityce ważniejsze są bzdury z bajek niż realne kwestie gospodarczo-ekonomiczne"

Cytat:gdyby nie to święto to byś normalnie zapitalał w pracy.
I normalnie zarabiał, normalnie mógł wyjść do sklepu, tudzież spał do 14:00, bo tak sobie postanowiłem, a codzienny drobny hałas mnie nie rusza.

Cytat:procesja która dziś była
Sęk w tym, że coś takiego jak procesje istnieć nie powinno. Blokujecie drogi, hałasujecie, przeszkadzacie.

Cytat:szanuj religie
Szanować to ja mogę ludzi, a nie jakąś tam jedną z tysięcy religii. Szanuję Waszą potrzebę śpiewów, modłów, może nawet tańców, ale róbcie to w swoich świątyniach. Nie na ulicy.

Cytat:To nie jest bajka to jest Twój upór
Jaki upór? Dla mnie to jest po prostu bajka. Tak samo jak baśnie braci Grimm, trylogia Tolkiena, czy mitologia grecka.

cat-eye

kamilus napisał(a):
lukee napisał(a):Cisza nocna jest do godz. 6 więc nie marudź
Wiesz - teoretycznie od 6:00 do 22:00 mogę terroryzować ludzi jakimś hardcore death metalem, wyjść z domu i też powiem, że nie macie marudzić.
Nie możesz. Ludziom się wydaje, że cicho muszą zachowywać się tylko między 22 a 6. To są zasady przyjęte przez spółdzielnie/wspólnoty. W ciągu dnia też obowiązują takie same zasady, jeśli się ich nie przestrzega to jest to zakłócaniem porządku publicznego. I za to można zostać ukranym bez względu czy jest godzina 10, 18 czy 3 w nocy.

kamilus napisał(a):Dni wolne. Tak cenne w naszym życiu zawodowym. Dni, w które możemy się wyspać. No prawie. Godzina 12. Ciężko się nie obudzić gdy przez 15 minut non stop biją dzwony. Ciężko się nie obudzić gdy ze swymi gusłami katolicy wychodzą na ulice drąc mordy pod oknami. [...]
Też jestem katolikiem, ale w moim obrządku nie ma święta "Boże Ciało" i nie wychodziłem dziś na ulice. Też nie wyspałem się, ale szanuję braci w wierze. Wink

Trochę szacunku kamilus. :twisted:
Chrystofor napisał(a):Nie możesz. Ludziom się wydaje, że cicho muszą zachowywać się tylko między 22 a 6. To są zasady przyjęte przez spółdzielnie/wspólnoty.
Ależ mogę. Cały budynek należy do mnie. Żadnych spółdzielni czy też wspólnot.

Cytat:W ciągu dnia też obowiązują takie same zasady, jeśli się ich nie przestrzega to jest to zakłócaniem porządku publicznego.
Więc procesja ów porządek zakłóciła.

Cytat:Trochę szacunku kamilus. :twisted:
Trochę jest Wink
Przecież nie wyzywam.
Do jutra mi przejdzie, ale dzisiaj pracowałem do 7 rano i o tej 12 się po prostu, delikatnie to ujmując - wkurzyłem Wink
Jednak uważam, że gusła powinny być odprawiane w wyznaczonych do tego miejscach, tak by nie wadzić nikomu.

cat-eye

kamilus napisał(a):Ależ mogę. Cały budynek należy do mnie. Żadnych spółdzielni czy też wspólnot.
Jeśli nawet w swoim domu, który w całości należy do Ciebie, włączysz głośno muzykę i będzie ona przeszkadzała sąsiadowi, który ma postawiony dom obok - również możesz zostać ukarany.

kamilus napisał(a):Więc procesja ów porządek zakłóciła.
Uparty jesteś. Tongue

kamilus napisał(a):
Cytat:Trochę szacunku kamilus. :twisted:
Trochę jest Wink
Cieszymy się. Wink
Chrystofor napisał(a):Uparty jesteś. Tongue
Może odrobinę, ale patrząc zdroworozsądkowo - to po prostu mimo równości wyznań wobec prawa - ktoś ma te prawa większe. Z jakiej paki?
Czy jak założę kościół wyznawców Cthulu i też zacznę prowadzić cotygodniowe msze z darmowymi andrutami (aby nie być mylonym z katolikami - będę to robił we wtorki - czy wówczas wtorki staną się dniem wolnym od pracy?) to będę mógł raz na jakiś czas wywlec się na ulicę z głośnikami i puszczać dajmy na to reklamy sponsorów (będziemy się do nich modlić oczywiście)?

Podaję taki absurdalny przykład, gdyż cała wiara katolicka (czy jakakolwiek inna) jest równie absurdalna dla mnie.

cat-eye

kamilus napisał(a):zacznę prowadzić cotygodniowe msze z darmowymi andrutami
Przy darmowych andrutach (Big Grin) nie będziesz miał żadnego zysku. Wink Możesz skorzystać z doświadczenia "Otwartego Kościoła Episkopalnego":

http://www.ekumenizm.pl/content/article/...009629.htm

Andruty wysyłane pocztą. Nie musisz się nawet spotykać z nikim. Jeden andrut - 10 zł. Andruty wysyłane hurtowo, 500 szt. - 50 zł.

A konto w mBanku - "nie wierz facetowi przebranemu za księdza".

:twisted:
Żeby była jasność. Nie chodzi mi o atakowanie katolików, tylko wskazanie pewnego problemu, który istnieje.

adam p

A mi się kamilus wydaje, jestem nawet pewien, że chyba przesadzasz. Jestem kotolikiem i to żaden wstyd. I jakoś nie mam pretensji do Pana Boga, że przez wczorajszą burzę nie mogłem być na procesji. I mam żalu za dzisiejszą burzową przerwę w koncercie w amfiteatrze.
Kamilus przesadzasz. Ale czas sobie płynie i płynie a ty się starzejesz i... kupuj andruty.

hautameki

Tym problemem jest hałas, oglądnij film "Hałas" na HBO.

Ja zdaje sobie z tego sprawę ze dla niewierzących jest uciążliwe, ale dla nas katolików polskich(w innych krajach procesji już nie ma, albo są rzadko, bądź tylko w niektórych parafiach) Boże Ciało(Święto Ciała i Krwi Pańskiej) bez procesji to puste święto, a tak dzięki procesji ludzie przeżywają to w sposób szczególny.Bicie dzwonów podnosi range tego święta, fakt ze co za dużo to nie zdrowo, bo i mnie w pewnym momencie już trochę zaczęły irytować.A procesja to jest oddawanie czci i uwielbienia Pana Jezusa.

Mi osobiście bicie dzwonów podoba się.

a tak po za tym codziennie tak długo dzwony nie bija Smile chyba ?
adam p napisał(a):Jestem kotolikiem i to żaden wstyd.
Oczywiście, że nie jest to wstyd. Tak samo jak wstydem nie jest bycie ateistą czy muzułmaninem.

Cytat:I mam żalu za dzisiejszą burzową przerwę w koncercie w amfiteatrze.
Siły natury to coś na co nie mamy wpływu. Sprawy społeczne możemy zmieniać. Może i przesadzam, ale 5h snu gdy planowałem się wyspać... irytujące Wink

Cytat:Kamilus przesadzasz. Ale czas sobie płynie i płynie a ty się starzejesz i... kupuj andruty.

Cytat:Tym problemem jest hałas, oglądnij film "Hałas" na HBO.
Mi zgiełk codzienny, alarmy itp. nawet nie przeszkadzają - już mam znieczulicę. Jednak dzwony biły długo, a tłum stał pod oknem. To już nie było przyjemne.

cat-eye

kamilus napisał(a):Jednak dzwony biły długo, a tłum stał pod oknem. To już nie było przyjemne.
Zasnąłeś na ławce w kościele, na noc zamknąłeś od środka drzwi, a rano tłum próbował wejść. Nie słyszałeś więc użyli dzwonów, aby Cię obudzić. I wtedy się obudziłeś. :lol:
kamilus napisał(a):
Cytat:Poza tym właśnie dzięki katolikom masz dzień wolny
Dzień wolny mam nie dzięki katolikom, a państwu.

Ale to katolickie święto, a nie państwowe Wink Dzięki Bożemu Narodzeniu i Wielkanocy też masz dni wolne od pracy i chyba nie narzekasz na to ?Tongue

Poza tym dziś wychodzi się na procesję bo ... Bóg wychodzi do ludzi...może do Ciebie również dotrze Big Grin :twisted:
Stron: 1 2 3 4 5