Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: usługi zegarmistrzowskie w Tczewie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

tunka

Witajcie !
Mam pytanie czy ktoś zna DOBREGO zegarmistrza i uczciwego w Tczewie? albo ma jakąś opinię na temat tego gościa z Dąbrowskiego?
do tej pory korzystałem z tego na Jar. Dąbrowskiego - TEMPO oraz ul. Jasińskiego; i nigdy nie było problemu po ich usłudze; zegarki, budziki działały przez długi czas

a inna sprawa, że chyba zbyt dużego wyboru w tym temacie w Tczewie nie ma Shy

Cinek

Możesz spróbować w Carrefour, aczkolwiek nigdy nie korzystałem jeszcze z usług żadnego z zegarmistrzów więc nie wiem jak i co oceniać.

tunka

Dziękuje, a piszę bo doszły mnie dziwne słuchy co do tego gościa z Dąbrowskiego. Ktoś słyszał jak rozmawiał z jakąś babcią, chciała jakiś r-ek czy coś takiego a on nie chciał jej go dać. Zastanawia mnie dlaczego ? Z tego co wiem to r-ek jest obowiązkowy za każdą usługę? chyba ze się mylę.
bez rachunku-bez podatku
korzystałem z usług tego pana na dąbrowskiego i jestem zadowolony

krzyziu

Na Jasińskiego u pana Narlocha polecam jak najbardziej, dobry i przede wszystkim uczciwy fachowiec (w moich oczach przynajmniej).

tunka

(2010-03-16, 13:25)Łukasz napisał(a): [ -> ]bez rachunku-bez podatku
Co znaczy , że : nie wystawia r-ków, ? K-wa nawet złotówy mają fiskalne kasy i dają paragony!
Jeśli nie wystawia rachunków to wygląda na to, że może wykonywać usługi "na czarno". Nie wystawia rachunków = nie odprowadza podatków do skarbówki. Tak czy siak rachunek powinien wystawić - chociażby jako dowód przy zgłaszaniu reklamacji.
(2010-03-16, 15:00)tunka napisał(a): [ -> ]Co znaczy , że : nie wystawia r-ków, ? K-wa nawet złotówy mają fiskalne kasy i dają paragony!
To znaczy, że ma jaja i nie daje się okradać państwu. Zazdroszczę mu. Mamy jedne z najwyższych podatków w Europie. VAT 22%, a w ogarniętej kryzysie Grecji podwyższono teraz VAT do olaboga - 21%.
Taki zegarmistrz też musi płacić złodziejski ZUS (to się płaci niezależnie od tego czy są dochody czy ich nie ma - stawki są zbójnickie - 850zł miesięcznie to minimum). Nie dziwię się, że stara się unikać chociaż podatków. No bo jak wykona 10 usług po średnio 7zł to dziennie ma 70zł. Miesięcznie więc około 1500zł. Z tego 850zł to ZUS. Ktoś chętny by z reszty oddać 40% (18% CIT i 22% VAT) do skarbówki?

tunka

No słuchaj a z mojej pensji szef też odprowadza i zus i podatki, kto wie czy nie takie jak piszesz. Owszem zegarmistrz się narobi, ale ja tez nie zbijam boków w pracy. To chyba nie jest wystarczający powód by unikać podatków , bo niby jak ma tego uniknąć osoba która pracuje u kogoś? ma robić na czarno? a jak dzieci się pochorują to iść do prywatnego lekarza? albo jak zdarzy się wypadek to co ? kto utrzyma inwalidę? bo gdyby do zusu odprowadzać najniższe składki to i świadczenia proporcjonalnie niskie. Mam wrażenie , że sytuacja wygląda tak : ONI ( w domyśle fiskus, zus itp.) mnie źle traktują każą płacić bajońskie sumy, to mi daje upoważnienie by innych (klienci, kontrahenci) traktować podobnie. TYLKO do czego to prowadzi?
ktoś coś usłysza, ale nie wie do końca o co chodziło...
od razu dyskusja zmienia tor
a czy facet nie chciał wystawić faktury/ rachunku za wykonaną usługę i pobrane pieniądze? nie wydaje mi się

robi na czarno? ludzie ten punkt istnieje od czasów... kiedy po Tczewie jeździły konie z wozami;

tunka

A był kiedyś gdzieś w Tczewie inny zegarmistrz w Tczewie? to mało popularny zawód - no bo czy jest jakaś szkoła , która tego uczy ?
Pozwolę sobie odkopać trochę temat.
Z postów powyżej wynika, ze Zegarmistrz na Dąbrowskiego wydaję się być trafnym wyborem przy naprawie zegarka. No chyba, że przez ostatnie 5 lat coś się zmieniło? może mak toś inne, świeższe opinie na temat zegarmistrzów w Tczewie?

Posiadam zegarek z lat 60 który chciałbym oddać do renowacji:
- wymiana szkła
- czyszczenie tarczy
- czyszczenie mechanizmu
- najlepiej również polerowanie lub chromowanie koperty
- ewentualnie uzupełnienie wskazówek fosforem

czy ktoś wykonywał w Tczewie lub Trójmieście podobny "zabieg"?
Tylko Dąbrowskiego, ewentualnie Manhattan, tam chyba syn tego zegarmistrza działa. Jest to ta "najnowsza" hala prostopadle do Żwirki, przy Biedronce.
Stron: 1 2