Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Prawybory
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Jest wątek dyskusyjny, to zróbmy też takie małe prawybory.
1. JUREK Marek

2. KACZYŃSKI Jarosław Aleksander

3. KOMOROWSKI Bronisław Maria

4. KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard

5. LEPPER Andrzej Zbigniew

6. MORAWIECKI Kornel Andrzej

7. NAPIERALSKI Grzegorz Bernard

8. OLECHOWSKI Andrzej Marian

9. PAWLAK Waldemar

10. ZIĘTEK Bogusław Zbigniew

Lista kandydatów z podstawowymi informacjami o nich.
jkm.

Mam nadzieję, iż zdobędzie te 10% i poglądy zostaną zaszczepione na przyszłe lata - by w końcu powstała jakaś antysocjalistyczna siła polityczna z szansą dostania się do sejmu.
(2010-06-08, 23:04)kamilus napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, iż zdobędzie te 10% i poglądy zostaną zaszczepione na przyszłe lata - by w końcu powstała jakaś antysocjalistyczna siła polityczna z szansą dostania się do sejmu.

Ja miałam taką nadzieję 20 lat temu, potem 5 lat później jak po raz pierwszy głosowałam na JKM, później jeszcze raz, a potem mi się znudziło Big Grin. Korwin jest etatowym kandydatem na którego głosuje młodzież, inni to po prostu obciach.
I właśnie przez takie myślenie tych 10% nie zdobył :/
Po prostu poziom zwolenników JKM jest stały. Jedni jeszcze nie mają praw wyborczych, inni wyrośli. Zostają ci w przedziale 18-25.

mjg

(2010-06-08, 23:19)aga_piet napisał(a): [ -> ]Po prostu poziom zwolenników JKM jest stały. Jedni jeszcze nie mają praw wyborczych, inni wyrośli. Zostają ci w przedziale 18-25.

JKM w każdych wyborach, w których startuje uzyskuje poparcie na takim poziomie ile mniej więcej wynosi odsetek psychopatów w każdym społeczeństwie.
Jak to dobrze, że populiści pokroju bronka i Jarka otrzymują tyle głosów ile mniej więcej wynosi odsetek plebsu w społeczeństwie.

mjg

(2010-06-09, 00:53)kamilus napisał(a): [ -> ]Jak to dobrze, że populiści pokroju bronka i Jarka otrzymują tyle głosów ile mniej więcej wynosi odsetek plebsu w społeczeństwie.

Co do tego "populizmu" to ja bym się tak nie rozpędzał, bo "facet z muszką" w tej konkurencji to przebija prawie wszystkich.
Jego poglądy na gospodarkę i ustrój polityczny to pomysły rodem z 19-ego wieku (odebranie czynnego prawa wyborczego dla kobiet, powrót monarchii - loool).
Dałby sobie facet wreszcie spokój z tym kandydowaniem i nie zawracał ludziom d...
Jego "błyskotliwe" bon moty już dawno się wszystkim "przejadły".
JKM-ie wracaj tam skąd przyszedłeś, wsiadaj w swój wehikuł czasu i spadaj z powrotem do 19-tego wieku.
A co? Masz obawy, że komuś mogłyby się jego reformy spodobać?
(2010-06-09, 00:53)kamilus napisał(a): [ -> ]Jak to dobrze, że populiści pokroju bronka i Jarka otrzymują tyle głosów ile mniej więcej wynosi odsetek plebsu w społeczeństwie.
Jeśli plebs stanowi większość społeczeństwa, trzeba oczekiwać, że takie właśnie będą wyniki wyborów, cóż w tym dziwnego?
Załóżmy że będąc plebsem chciałabym przypodobać się kamilusowi i zagłosować na kandydata arystokracji, burżuazji i elit intelektualnych - J. Korwina-Mikke. Czy podniesie to moją rangę w społeczeństwie, czy może spowoduje jedynie pogardliwy uśmieszek kamilusa, że dzięki niemu JKM uzyskał głos jakiegoś kmiotka?

Obywatelu, jeśli jesteś członkiem niższej klasy społecznej - bądź dumny, nie próbuj przypodobać się elitom - głosuj zgodnie z własnymi poglądami, które (wbrew temu co niektórzy twierdzą) MASZ.

Wink

Karmat

(2010-06-09, 01:42)mjg napisał(a): [ -> ]

Co do tego "populizmu" to ja bym się tak nie rozpędzał, bo "facet z muszką" w tej konkurencji to przebija prawie wszystkich.
Jego poglądy na gospodarkę i ustrój polityczny to pomysły rodem z 19-ego wieku (odebranie czynnego prawa wyborczego dla kobiet, powrót monarchii - loool).
Dałby sobie facet wreszcie spokój z tym kandydowaniem i nie zawracał ludziom d...
Jego "błyskotliwe" bon moty już dawno się wszystkim "przejadły".
JKM-ie wracaj tam skąd przyszedłeś, wsiadaj w swój wehikuł czasu i spadaj z powrotem do 19-tego wieku.

A Ciebie wrzucić w karton i wysłać na Koreę płn. tam byś miał dobrze.

mjg

(2010-06-09, 08:51)aga_piet napisał(a): [ -> ]Załóżmy że będąc plebsem chciałabym przypodobać się kamilusowi i zagłosować na kandydata arystokracji, burżuazji i elit intelektualnych - J. Korwina-Mikke.

JKM to nie kandydat żadnych elit tylko "mniejszości umysłowych" co widać nawet po komentarzach niektórych jego zwolenników na tym forum.
Należy jeszcze patrzeć na wiek kandydatów. Najmłodszy jest Napieralski, reszta jest w okolicach 60-tki. Myślę, że jest to ważny argument jesli chodzi o siłę do działania, co widać u Napieralskiego, jest najbardziej aktywny w mediach. Reszta jest trochę ociężała w działaniach.
Pisząc o Napieralskim nie oznacza, że będę na niego głosował.
Zastanowiłem, się tylko głośno o wieku kandydatów. Wiek nie idzie w parze z doświadczeniem. Jeszcze trzeba mieć pomysły, dobre pomysły.
nie wiem czy to nie powinno trafic do humoru
choc dobrze ze to nie az takie diskopolo

zyczylabym sobie zeby pojawil sie kiedys w koncu jakis naprawde wart glosu czlowiek
Stron: 1 2 3 4 5 6 7