Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Free Runing
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Lucid

Witam !
Chciałbym napisać o nowym sporcie który dopiero raczkuję w Polsce mianowicie o Free Run (ang. Wolny bieg). Jest to dla nas alternatywa na życie a większość ludzi sądzi że robimy to dla "Szpanu" nie tak nie jest. Jeżeli chodzi o pokazy tak z miłą chęcią pokażemy nasz sport i jak spędzamy wolny czas. W Tczewie jest mała garstka osób trenujących ten sport. Mamy do tego jescze problem z Treningami ponieważ gdy nadchodzi zima nie ma gdzie trenować a wynajęcie sali trochę kosztuje ;(. Gdy już można trenować na dworze to jest kolejny kłopot Policja/Straż Miejska... Dla nich jest to demolowanie i zakłucanie spokoju ;/ lepiej trenować niż kraść i drzeć morde po nocach Wink. Teraz dam link do kilku filmików ludzi z Tczewa Wink
http://www.youtube.com/watch?v=Gjpggh6CXX4
http://www.youtube.com/watch?v=7HURKqEgs3Y
http://www.youtube.com/watch?v=OxpMy6FsOFs
http://www.youtube.com/watch?v=wZqVdKy7a...re=related
(w tych filmikach głównie pojawia się Street Stunts i Akrobatyka)
Proszę o wasze opinię o tym sporcie Wink
Fajnie to wygląda. Sam, osobiście, trenuję free walking. To nowa dyscyplina sportu, którą staram się propagować. Polega na chodzeniu (jak sama nazwa wskazuje) ekstremalnym. Swoje korzenie wywodzi z parkour'a. Generalnie, samo chodzenie, jest czynnością tak naturalną, że nikt z przeciętnych ludzi nie zastanawia się nad sztuką ukrytą w tych ruchach. Chodzi o to, aby wyzwolić w sobie emocje podczas chodzenia.

Prekursorami free walking'u jest brytyjska grupa freewalkers'ów, znana pod nazwą "Latający Cyrk Monty Python'a", w skrócie LCMP. LCMP rulez! Daję link'a do ich wyczynów:

[Obrazek: silly_walks.jpg]

a tutaj trochę bardziej współcześnie:

[Obrazek: ministry-of-silly-walks-55971.jpg]

Ostatnio trenuję tricki związane z przechodzeniem przez jezdnię, takie jak "sleepy free red light backfoot" - przechodzenie na czerwonym w żółwim tempie tyłem, czy "drunk groovy fast walk" - przechodzenie z potrząsaniem jednocześnie prawą i lewą nogą, szalenie trudne.
Zasadniczo, dzięki wytężonym, ale nie wyczerpującym treningom, niemal każdy jest w stanie osiągnąć mistrzostwo w tej dyscyplinie sportu. polecam każdemu!

K0l0s

Fajnie ze umieszczasz filmiki ludzi bez ich zgody... Ale co racja to racja.. przydala by sie nam salka do trenowania. Moglibysmy robic pokazy w zamian za wynajmowanie nam sali.

SiwyTCZ

wrzuciłeś nasze filmiki bezg bzgody tak się nie robi. a co do sali to Kolos dobrze mówi możemy zrobić kilka pokazów w zamian za salke na zime.
Filmiki są na YT, więc jeśli to Wy umieściliście je tam, zgodziliście się automatycznie na publikacje tutaj..

A sport który uprawiacie jest bardzo fajny, rozwojowy i do tego wszystkiego bardzo widowiskowy.. Życzę powodzenia i zrozumienia u innych..

Karmat

Hmmmm. Szczerze to fajnie się to prezentuje, tylko żeby to nie był słomiany zapał, że poćwiczycie sobie z rok czy dwa i się znudzi. Jeśli tak nie będzie to macie we mnie kibica Wink Szkoda, że nie jest to sport dla przeciętnego Kowalskiego. Do tego nadają się osoby wysportowane lub trenujące akrobatykę jakąś.

SiwyTCZ

Ja już ćwiczę 2lata i mi się to nie nudzi zaczynałem praktycznie od zera nie potrafiłem żadnego salta ani nie byłem wygimnastykowany. Pozdrawaim
zapraszam 23 czerwca na giełdę zasobów ;D więcej info na tczew.pl Big Grin
Ja bym się cieszył jeśli ktoś by mi zafundował darmową reklamę mojej pracy. Tak jak Lucas napisał, filmiki są dostępne publicznie na YouTube, a autor tematu po prostu wrzucił linki. Nie podpisał się pod nimi, że są jego autorstwa, czy że on jest bohaterem filmików. Także K0L0S spokojnie, nie denerwuj się, temat może przysporzyć jedynie nowych widzów i fanek. Wink
widać, że nie każdy może być czynnym zawodnikiem tej dyscypliny;

fajnie się to ogląda; teraz kiedy lato, oże będzie szansa aby na żywo zobaczyć wasze treningi

a sprawa policji i dewastowania - jeśli trenujecie na trawie, żwirowni, na wolnej przestrzeni, to zapewne nikt wam nie może zakazać tych akrobacji, jeśli jednak trenujecie gdzieś na budynkach, dachach, to nie dziwcie się, że służby porządkowe reagują

tak czy siak POWODZENIA
jednak preferuje wersje Python'ow, i styl szalonej kobry wracajac nad ranem do domu zygzakiem Wink
nie wiem czemu ale zawsze musi byc wtedy sztorm i jeszcze buty cisna Big Grin
za to na osiedlu jest moj sensei w tej materii, otoz po hiperwentylacji tajemniczym specyfikiem z torebki foliowej prezentuje styl karate idac droga rowerowa Big Grin
naprawde genialny sport

arci

wypas !

SiwyTCZ

My raczej po dachach nie skaczemy ;] poprostu skaczemy na ulicy. Fajnie że podoba wam się nasz sport Rolleyes pamiętajcie nie robimy tego dla popisu !
(2010-06-15, 18:33)Lucid napisał(a): [ -> ]nowym sporcie który dopiero raczkuję w Polsce mianowicie o Free Run

Wg moich obserwacji boom na parkour skończył się parę lat temu, więc szacunek dla tych, którzy wytrwali.

(2010-06-15, 18:33)Lucid napisał(a): [ -> ]Mamy do tego jeszcze problem z treningami, ponieważ gdy nadchodzi zima nie ma gdzie trenować, a wynajęcie sali trochę kosztuje ;(

A ja myślałem, że właśnie zima to dobra pora na nauczenie się tych wszystkich salt, bo wtedy jest mniejsza obawa o kontuzję gdy ktoś źle upadnie na głębokim śniegu Smile