Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Dlaczego ludzie odrzucają Boga?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4

Rajowa

W dawnych czasach większość ludzi wierzyła w istnienie Stwórcy.
Jednak teoria ewolucji odpowiedzialna jest za to, że wielu ludzi porzuciło wiarę w Boga Wszechmogącego - jako Stworzyciela całego wszechświata, naszej planety Ziemi i życia na niej.
Wiele złego działała również teoria kreacjonistów, ż cały świat powstał w ciągu kilku zaledwie 24- godzinnych dni. Co jest takim samym fałszem jak to, że powstał on sam, niejako przez przypadek.
Natomiast Pismo mówi, żę każdy dom ktoś zbudował, a tym, który stworzył wszystko - jest Bóg.
To proste i prawdziwe stwierdzenie ma dzisiaj coraz mniej zwolenników...
Szerzy się ateizm, materializm, umiłowanie pieniędzy i przyjemności - bardziej niż Boga.
Dlaczego?
Bo mogą.

Średniowiecze już dawno minęło !
Nauka poszła do przodu. Można opierać się na faktach zamiast na wierze. Może cię to zaszokuje, ale smoków też nie ma.

Rajowa

Właśnie dlatego, że nauka "poszła do przodu" - wiemy dziś, że twory - dawniej uważane za "prymitywne" są tak naprawdę niewiarygodnie złożone i skomplikowane, a żaden nawet największy naukowiec - nie potrafi ich skopiować w sposób doskonały. Najwięksi konstruktorzy biorą za wzór dzieła Stwórcy - Jehowy Boga.
(2010-07-10, 09:17)KowaL napisał(a): [ -> ]Bo mogą.

Średniowiecze już dawno minęło !

Mogą, ale jakie są tego konsekwencje? Opłakane...
ROTFL.
OK. Proste pytania - kto stworzył boga? Skoro jest złożonym tworem to przecież nie mógł powstać sam i ewoluować Big Grin
W Biblii są słowa ,że wiara nie jest udziałem wszystkich . To dar od Boga. Ale prawdą też jest ,że wielu nie może uwierzyć , bo jak patrzą na tych co niby wierzą -nauczycieli ,nadzorców, kaznodziei, biskupów itd a postępują inaczej ( nazywa się to hipokryzja) to nie chce im się szukać Boga, są zniechęceni do bycia w tej lub tamtej grupie. Ilu to niby tych sług bożych dopuściło się wypaczeń , zboczeń , kłamstw itd...tu też mam na myśli was świadków jehowych, ale wcale nie jesteście gorsi niż inni, w każdej społeczności znajdują się ,,czarne owce'' tak więc nie udawaj lepszej niż inni bo to duchowa pycha...
Po za tym Bóg nikogo nie zmusza do wiary, jest wolność w decyzji i już....

Rajowa

(2010-07-10, 09:35)tczewiak45 napisał(a): [ -> ]Ilu to niby tych sług bożych dopuściło się wypaczeń , zboczeń , kłamstw itd...tu też mam na myśli was świadków jehowych,

Wypaczenia innych ludzi i fałszywe religie nie przynoszą ujmy Jehowie Bogu - Stwórcy wszechświata.
Jezus kazał poszukiwać Prawdy.
(A Świadków się nie czepiaj. Z prawdziwej religii usuwa się grzeszników, którzy nie okazują skruchy za swoje grzechy, bo prawdziwa religia musi być oczyszczana - jak nakazał nasz Pan.)

Znawczyni_Bikini

dla mnie to stek bzdur, zatem nie wierze.

w duzym stopniu miejsce urodzenia determinuje ludzi do tego w co/kogo wierza i to jest dla mnie kolejnym dowodem na to, ze boga nie ma. gdybym sie urodzila poza katolandem, dajmy na to, w indiach, to pewnie bylabym sklonna nie jesc wolowiny, lecz oddawac krowkom czesc Smile

tam gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele wiec ci, ktorzy potrafia poukladac sobie fakty i myslec samodzielnie odchodza od narzucanej im (zazwyczaj) "wiary ojcow" Smile

nie potrzeba wiary w boga/bogow aby byc dobrym czlowiekiem. kazda religia ma jakies zasady i mozna we wszystkich znalezc te, ktore dla rozsadnego czlowieka sa absurdalne, zatem po co sie ograniczac? w imie czego? lepiej odrzucic glupote i prowadzic zywot wolny od niepotrzebnych hamulcow Smile

moim zdaniem wiele osob wierzy ze strachu, badz to przed ostracyzmem otoczenia, badz "ogniem piekielnym" Smile, wierza tez z przyzwyczajenia, bez zastanowienia - niektorzy nazywaja to "tradycja". zatem jesli ktos nie ma leku i jest czlowiekiem wolnym i zdrowo silnym, moze odrzucic caly ten strach i wiare i robia to. proste.

tak poza tematem powiem, ze odwiedzilam wiele krajow na swiecie, najmniej bezpiecznie bylo w tych "wierzacych" Smile
(2010-07-10, 09:43)Rajowa napisał(a): [ -> ]Wypaczenia innych ludzi i fałszywe religie nie przynoszą ujmy Jehowie Bogu - Stwórcy wszechświata.
Jezus kazał poszukiwać Prawdy.
(A Świadków się nie czepiaj. Z prawdziwej religii usuwa się grzeszników, którzy nie okazują skruchy za swoje grzechy, bo prawdziwa religia musi być oczyszczana - jak nakazał nasz Pan.)
Co to jest "prawdziwa religia"? Prawdziwie reżimowa? Prawdziwie fanatyczna? Prawdziwie ślepa?

Rajowa

Reżim wprowadza Szatan, a Ty - sądząc po "avku" - z nim sympatyzujesz?
Stwórca natomiast - daje wolną wolę.
Nikt nikogo nie wciąga do Organizacji Bożej na siłę. Wręcz przeciwnie.
Aby poznać Biblię i przyjąć chrzest - potrzeba dużo czasu, wprowadzenia zmian w życiu, np. wyzbycia się nałogów, a więc i wysiłku... A reszta także zależy od dobrej woli człowieka.
(2010-07-10, 14:04)kamilus napisał(a): [ -> ]Co to jest "prawdziwa religia"?

Rajowa napisał(a):Ty - sądząc po nicku - z nim sympatyzujeszl
Tekst miesiąca Big Grin
Jak mogę sympatyzować z czymś co nie istnieje?

Zadałem także inne pytanie. Jeśli by powstały organizmy proste potrzebny był stwórca to kto stworzył boga?

Znawczyni_Bikini

(2010-07-10, 14:11)Rajowa napisał(a): [ -> ]Reżim wprowadza Szatan, a Ty - sądząc po nicku - z nim sympatyzujeszl.
hehehe, ale sie usmialam, pewnie mialas na mysli jego avatar Smile no niezwykla interpretacja. zaraz przypomnialo mi sie jak w radyjku z torunia rozszyfrowali co oznacza nazwa polsat i doszli do wniosku, ze to tez od szatana hehehe. wszystko odczytujesz doslownie, literalnie? widac ten sam poziom (czyt. niski) - fanatyzm Smile

Rajowa

Masz facet prawo się mylić... ale nie korzystaj z tego zbyt często, bo stajesz się nudny i monotematyczny.
Odpowiesz na moje pytania, czy brakuje ci argumentów, bo za małym leszczykiem w sekcie jesteś?

(2010-07-10, 14:04)kamilus napisał(a): [ -> ]Co to jest "prawdziwa religia"?

(2010-07-10, 14:20)kamilus napisał(a): [ -> ]Jeśli by powstały organizmy proste potrzebny był stwórca to kto stworzył boga?
Cytat:Jeśli by powstały organizmy proste potrzebny był stwórca to kto stworzył boga?

Gdyby Bóg nie istniał, koniecznością stałoby się wynalezienie go. (Voltaire)

Ale nie ode mnie chyba oczekiwałeś takiej odpowiedzi. Od czasu do czasu przeglądam wątki w tym dziale i nie mogę się nadziwić ile energii się mu poświęca. Kamilus szczególnie - rozsądny teolog nazwałby go pewno "poszukującym", niby taki ateista a daje do myślenia i to bardzo. Wink
Stron: 1 2 3 4