Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Helikoptery nad Tczewem?!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Od jakiegos czasu coraz czesciej widac jakies helikoptery czy smiglowce nad suchostrzygami, nie wiem jak nad reszta miasta.
Ciekawi mnie o co chodzi i czemu mi musza dzieciaka budzic w nocy, zaczyna sie tu robic glosniej niz na warszawskim srodmiesciu.
Też dziś widziałem. Wojskowe Apache(?) latały nad Tczewem i w okolicach Stanisławia/Turza. Oprócz tych dwóch jakiś zwykły, czarny śmigłowiec - możliwe że też należący do armii.
Skąd Apache? Mi 24 najzwyklejsze. Często latają też Mi 2 oraz ostatnio podczas powaznych wypadków na terenie jednostki wojskowej ląduje Eurocopter EC 135 Lotniczego Pogotowia Rataunowego (ostatnio 8 lipca widziałem taki sprzęt)
[Obrazek: sphxfeurocopterec134p2.jpg]
(2010-07-15, 22:31)Karolina napisał(a): [ -> ]Od jakiegos czasu coraz czesciej widac jakies helikoptery czy smiglowce nad suchostrzygami, nie wiem jak nad reszta miasta.
Ciekawi mnie o co chodzi i czemu mi musza dzieciaka budzic w nocy, zaczyna sie tu robic glosniej niz na warszawskim srodmiesciu.

WTF?!?! Kiedy zostałaś zapylona? Wink
(2010-07-15, 22:31)Karolina napisał(a): [ -> ]Od jakiegos czasu coraz czesciej widac jakies helikoptery czy smiglowce nad suchostrzygami, nie wiem jak nad reszta miasta.
Latają bo jest paliwo, bo jest pogoda ;-)
Latają nad Tczewem bo nad naszym rejonem jest przestrzeń TSA 20C, czyli w tym obszarze wojsko może sobie latać do woli.
Musze Cie zasmucić ale będą latać dziś tzn już jutro w nocy do 01:00 w czasie UTC.
Jeżeli Tobie przeszkadza przemiły warkot Mi-24 lub Mi-2 to możesz sobie rano po godzinie 8 sprawdzić czy będą latać
http://www.amc.pata.pl/ -> po lewej szukaj A U P bieżący i wchodzisz, szukasz czegoś takiego EPPR to kod lotniska w Pruszczu, godziny w UTC czyli latem +2 zimą +1.
[Obrazek: eppr_tsa.jpg]

[Obrazek: IMG_7431_zdjecie.jpg]
dodam, że od roku mieszając we wsi lubiszewo przyzwyczaiłem się do obecności tych obiektów latającyh; irytujace jest jednak to że co 20 - 30 minut nisko nad ziemią, niemal nad dachami śmigają te maszyny

kilka razy juz w tym roku latały ok 10 - 20 metrów nad ziemią; nad samymi polami, ale bywa że i tuż nad dachami domów

marti

Tam niech sobie latają, skoro mają na paliwo i taka ich praca, ale dlaczego akurat o godzinie, w której próbuję zagonić do łóżka dzieciaki? Im do snu ten warkot nie odpowiada - zwyczajnie się go boją. Czy latanie w południe byłoby mniej edukacyjne?
(2010-07-16, 11:40)marti napisał(a): [ -> ]Czy latanie w południe byłoby mniej edukacyjne?
Zawsze możesz napisać prośbe do Talibów ;-)
U mnie w ciągu godziny 3 razy lecieli. To wojskowe samoloty. I naprawdę nisko lecą, akurat nad moim podwórkiem, jak dziecko śpi na dworze, to zawsze się obudzi. W nocy też latały...
(2010-07-15, 23:20)kamilus napisał(a): [ -> ]WTF?!?! Kiedy zostałaś zapylona? Wink

o co Ty mnie posadzasz?! ale mam w domu malego slodziala o oczach kota ze shreka i szkoda jak sie w noc obudzi bo ciezko to cos do wyrka zapedzic.

Jakby lataly nad polami a nie nad dachami to bardzo by im sie krzywda stala? i np. do 22 a nie pozniej?
podobno mają likwidować jednostkę w pruszczu, to może zniknie też uciążliwe latanie tych maszy nad naszymi dachami?
(2010-07-15, 23:02)kazik napisał(a): [ -> ]Skąd Apache? Mi 24 najzwyklejsze. Często latają też Mi 2 oraz ostatnio podczas powaznych wypadków na terenie jednostki wojskowej ląduje Eurocopter EC 135 Lotniczego Pogotowia Rataunowego (ostatnio 8 lipca widziałem taki sprzęt)

ten na zdjęciu kazika to akurat krakowski
gdański jest ten:
[Obrazek: 4b9e1fb75563a_g1.jpg]
Dla modelu przytoczyłem
Foto tego co nad Tczewem byl jak znajdę kabel do telefonu co mi go nieproszona o sprzątanie Mama zwinęła... (dlatego w opisie : "taki", a nie "ten")
W tej sprawie dzwoniłem wczoraj do Wojewódzkiego sztabu wojskowego z pytaniem czy by nie mogli latać w dzień i dalej od miasta. Otrzymałem odpowiedź, że taki mają program ćwiczeń i kropka.
Robike ale mnie rozbawiles :-).Wojsko ma latac w dzien?Pomysl jak by wygladaly cwiczenia z NVG (night vision googles)w pelnym sloncu albo nocne loty w szyku.Jak juz chcecie pisac protesty to do: PAŻP dlaczego wyznaczyli nad Tczewem strefe TSA20C i D.To juz wole zeby poburczeli w nocy niz przeczytac,ze sie rozbili w Afganistanie bo byli slabo wyszkoleni. P.S.nie zebym nie rozumial problemu zasypiania dzieci ale nie miejcie pretensji do pilotow ze tu lataja.Taki ksztalt maja elementy polskiej przestrzeni i to predzej do ich autorow piszcie by odsuneli je od miasta np za Wisle,polaczyc z EPMB.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8