Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Tczewskie osiedla i ich granice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

zuzanna82

Witajcie,
Nie jestem z Tczewa, ale mam "tczewski" problem.
A właściwie - szukam pewnych danych.

Robię pewną pracę o miastach w woj. pomorskim i poszukuję dokładnych informacji nt. osiedli oraz ich granic.
Google za bardzo mi nie pomaga Sad

Jeśli znalazłby się ktoś tak dobry - i rozpisał mi i zaznaczył w programie Paint granice na mapie Tczewa (np. z GoogleMaps) byłabym przeogromnie wdzięczna!

Wiem mniej więcej na mapie gdzie są suchostrzygi, czyżykowo, ale gdzie reszta? No i jak wyglądają poszczególne granice?
[Obrazek: iequr7.jpg]

Tak z grubsza:
UMW4 - Sucherzygi,
UMW5 - Bajkowe,
UMN7 - Prątnica (kto mi powie od czego pochodzi ta nazwa? Bo chyba nie od prąciaTongue)
UMN5 - Górki (tam mieszka elytaSmile) (3 - Przemysłowe)
UMN6 i okolice między torami, jedynką i Wojska Polskiego - trochę Strzelnicy, trochę jednostki wojskowej i trochę osiedla, którego nazwy nie pamiętam, bo nikt tam nie chodziSmile,
US3 i US4 - Nowe Miasto i osiedle Garnuszewskiego,
UP5 i UP7 - Malinowo (właściwie nie osiedle, ale dość ważny teren),
UMW3 - Kozen i tak zwane Nowotki, znaczy się osiedle Zatorze,
UMN9 i okolice między drogą a Wisłą - Abisynia, miejsce zsyłki elementu (tak mówiąTongue), czyli osiedle Staszica,
US1 - Starre Miasto,
O1 - Park Miejski,
UMN1 i niżej - Czyżykowo.
Generalnie jest tak:
1. Suchostrzygi
2. Etiopia (reszta)

Smile
Przyjdzie kamilus i Ci powie coś innego.Tongue
(2010-07-17, 23:12)leoncjo napisał(a): [ -> ]UMN6 i okolice między torami, jedynką i Wojska Polskiego - trochę Strzelnicy, trochę jednostki wojskowej i trochę osiedla, którego nazwy nie pamiętam, bo nikt tam nie chodziSmile,

Fabichowo?
(2010-07-17, 23:15)kazik napisał(a): [ -> ]Generalnie jest tak:
1. Suchostrzygi
2. Etiopia (reszta)

Smile
Suchostrzygi łatwo rozpoznać - osiedle slumsów. Blokersi i inny element się tutaj gromadzi. Wielki bazar na miarę stadionu dziesięciolecia. Nawet budki z chińskim badziewiem stoją.
Nowobogaccy to osiedle Prątnica (Bajkowe) - mieszkania kiepskiej jakości w wysokich cenach - oczywiście na 30letni kredyt.
Nowe miasto to już prawie cywilizacja. Blisko do dworca PKP.
Stare miasto - dzielnica panów. Tutaj mieszka większość elity miasta. Mieszkańcy slumsów (suchostrzygi) spoglądają w tym kierunku z zazdrością. Opowiadają bajki jakoby na starym mieście było niebezpiecznie co jest z grubsza bzdurą. Jest tutaj i tak bezpieczniej niźli w slumsach.
Czyżykowo - odbytnica miasta. Nic tam nie ma. Kompletnie nic. Nie mają tam nawet internetu.
Górki - osiedle prominentów, gdzie mieszka część elity miasta i nadziane rodziny, których majątek to nie 30letni kredyt. Słusznie śmieją się z Prątnicy.
Abisynia - dzięki nim wiemy, że wisła już wylewa. Sklepów mają jeszcze mniej niż czyżykowo. Życia kulturalnego poza różańcem w lokalnym kościele nie stwierdzono.
na Ciebie zawsze można liczyć Big Grin
(2010-07-18, 00:53)kamilus napisał(a): [ -> ]Nowobogaccy to osiedle Prątnica (Bajkowe) - mieszkania kiepskiej jakości w wysokich cenach - oczywiście na 30letni kredyt.

Piotrowo nie Prątnica, ale chyba oficjalnie jest Bajkowe i o dziwo ta nazwa jest używana, chyba ironicznie Wink.

Górki to oficjalnie Os. W. Witosa przy czym Witos nigdy tam nie mieszkał (mieszka za to paru innych prominentnych posiadaczy ziemskich - w skali mikro) i 100% mieszkańców Tczewa nie używa oficjalnej nazwy z czego 70% jej nie zna Tongue.

Abisynia to oficjalnie Os. S. Staszica przy czym Staszic nigdy tam nie mieszkał i 100% mieszkańców Tczewa nie używa oficjalnej nazwy z czego 70% jej nie zna Tongue.

Tereny między ul. Jedności Narodu a Al. Zwycięstwa to oficjalnie Os. A. Garnuszewskiego przy czy Garnuszewski nigdy tam nie mieszkał i szacunkowo 80% mieszkańców Tczewa nie używa tej nazwy (lub używa czegoś w stylu "Os. Garnuszkiewicza") z czego połowa jej nie zna.

Fabichowo to oficjalnie Os. Kolejarz i w tym przypadku być może nawet większość używa oficjalnej nazwy.

Legenda miejska głosi że Czyżykowo dzieli się na Os. Czyżykowo, Os. gen. J. Bema (przy czym znowu Bem nigdy tam nie mieszkał) którego część nosi nieoficjalną nazwę Szklane Domy (też ironicznie, bo to upchnięte szeregowce ze schodami z których trudno nie spaść) i Os. Za parkiem, ale to mogliby potwierdzić jedynie ci którzy te nazwy wymyślali.
Tak na serio:
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl=p...d4c99019a5

Może chociaż trochę pomoże. Granice dzielnic sam kreśliłem i jeśli nie są dokładnie takie to przynajmniej powinny być zbliżone Wink To zaznaczone na różowo jakby co. Kiedyś jeszcze Suchostrzygi dzielono na I i II oraz na oś. Jurgo, ale teraz to już chyba nie obowiązuje Wink
Jak „miło” poczytać o ciemnogrodzie i chorej mani wyższości u niektórych.
Lukee. Ładna mapka, ale znalazłem jeden błąd. Ulica Łąkowa i Wierzbowa to też Zatorze.
A to, co zaznaczyłeś, to część zwana właśnie "Kozen" Smile
Jeszcze jeden ,ulica Grunwaldzka to nie jest osiedle Kolejarz. Smile
(2010-07-18, 02:20)lukee napisał(a): [ -> ]Tak na serio:

Zapomniałeś oznaczyć drugą część strefy ekonomicznej, tę na Rokitkach.
(2010-07-18, 16:50)MacGyver napisał(a): [ -> ]
(2010-07-18, 02:20)lukee napisał(a): [ -> ]Tak na serio:

Zapomniałeś oznaczyć drugą część strefy ekonomicznej, tę na Rokitkach.

Właśnie rano się temu przyjrzałem Wink

Fla - dzięki za uwagi, poprawie Wink
Suchostrzygi - bloki, bloki, bloki...
Czyżykowo - mniej bloków, więcej Wisły
Nowe Miasto - bloki + kościół, podobno kiedyś był tam Pewex
Górki i Abisynia - niby domki, ale nikt nie wie jak tam dojechać
Stare Miasto - rozpadające się kamienice i kamilus
Znalazłem coś jeszcze, ale trochę mało szczegółowe i dokładne:

http://wikimapia.org/#lat=54.0856265&lon...14&l=0&m=b
Albo po prostu http://tczew.pl/mapa/.
Stron: 1 2