Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Jakiej knajpy/baru potrzeba naszemu miastu? Piszcie bo chcę otworzyć swój biznes
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
n0000ne, to zależy co rozumiesz pod określeniem niezłe. Przyznam, że nie narzekam Wink ale wszystko zależy od gości, bywa baaaardzo różnie, ciężko mówić o średniej.

niemniej jednak w gastronomii nie można już zarobić tyle, co kiedyś... ludzie domy budowali... teraz niebardzo niestety Wink

Vivatcv

Ja osobiście myślałam kiedyś, nad otworzeniem cocktail baru z prawdziwego zdarzenia, no ale wydaje mi się że byłaby to tylko strata czasu i pieniędzy, ponieważ w Tczewie większość naszego społeczeństwa uważa , że piwo wystarczy i ewentualnie wódka.
W barze takim chciałam podawać same drinki, alkoholowe, bezalkoholowe i oczywiście jakieś owocowe.
Mam skończony kurs barmana I stopnia i jako takie pojęcie mam o tych sprawach.

Ale jak pisałam wcześniej , wg mnie w naszym mieście taki lokal by nie przeszedł Smile

Pozdrawiam
trudno powiedziec... wiekszosc sukcesu zalezy od dobrego miejsca
np. moja ulubiona kawiarnia (kavajetu) jest w takim miejscu ze niewielu wie ze tak sympatyczne miejsce w ogole istnieje w Tczewie

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tcz...ieza-wodna
tak w nawiazaniu do tego mysle ze te wieze bylyby genialnymi miejscami na fajne knajpki
w wiezy cisnien by pasowala kawiarna/herbaciarnia bo jest bardziej stylowa, ale niestety na ta wodna nie mialabym chyba pomyslu ze wzgledu na to centrum handlowe ktore ma powstac niedaleko

MarilynMonroe

(2010-08-17, 13:41)Vivatcv napisał(a): [ -> ]Ja osobiście myślałam kiedyś, nad otworzeniem cocktail baru z prawdziwego zdarzenia, no ale wydaje mi się że byłaby to tylko strata czasu i pieniędzy, ponieważ w Tczewie większość naszego społeczeństwa uważa , że piwo wystarczy i ewentualnie wódka.
W barze takim chciałam podawać same drinki, alkoholowe, bezalkoholowe i oczywiście jakieś owocowe.

Ale jak pisałam wcześniej , wg mnie w naszym mieście taki lokal by nie przeszedł Smile

Pozdrawiam

Pomysł świetny, bo właśnie czegoś takiego w Tczewie brakuje. Jak masz ochotę na dobrego drinka z prawdziwego zdarzenia to musisz do trójmiasta jechać, bo w naszych knajpkach tylko standardowe drinki serwują..
(2010-08-17, 13:41)Vivatcv napisał(a): [ -> ]Ja osobiście myślałam kiedyś, nad otworzeniem cocktail baru z prawdziwego zdarzenia, no ale wydaje mi się że byłaby to tylko strata czasu i pieniędzy, ponieważ w Tczewie większość naszego społeczeństwa uważa , że piwo wystarczy i ewentualnie wódka.

Pozdrawiam
coctail bar to jest to. wódkę to mozna w domu wypić ,
pozatym drinki bezalkoholowe, czy owocowe, czegos takiego na codzień nie mamy,
jeszcze odpowiedni punkt i lokal mógłby zrobic furorę

Karmat

(2010-08-17, 20:34)MarilynMonroe napisał(a): [ -> ]Pomysł świetny, bo właśnie czegoś takiego w Tczewie brakuje. Jak masz ochotę na dobrego drinka z prawdziwego zdarzenia to musisz do trójmiasta jechać, bo w naszych knajpkach tylko standardowe drinki serwują..

No to ktoś musi mieć nieźle z dyńką skoro jedzie do trójmiasta na drinka Tongue

Vivatcv

Karmat u nas w Tczewie serwowane są standardowe drinki , chociaż nie nazwałabym ich drinkami z prawdziwego zdarzenia Smile
Z reguły są to drinki 2-3 składnikowe Wink dlatego nie jest to żadna filozofia dla laika Big Grin zrobić takiego drinka Tongue
Pzdr

MarilynMonroe

(2010-08-18, 10:35)Karmat napisał(a): [ -> ]
(2010-08-17, 20:34)MarilynMonroe napisał(a): [ -> ]Pomysł świetny, bo właśnie czegoś takiego w Tczewie brakuje. Jak masz ochotę na dobrego drinka z prawdziwego zdarzenia to musisz do trójmiasta jechać, bo w naszych knajpkach tylko standardowe drinki serwują..

No to ktoś musi mieć nieźle z dyńką skoro jedzie do trójmiasta na drinka Tongue

Widzisz Karmat, jedni jeżdżą do trójmiasta do kina, inni na drinka.. Tongue
(2010-08-17, 20:34)MarilynMonroe napisał(a): [ -> ]

Pozdrawiam

Pomysł świetny, bo właśnie czegoś takiego w Tczewie brakuje. Jak masz ochotę na dobrego drinka z prawdziwego zdarzenia to musisz do trójmiasta jechać, bo w naszych knajpkach tylko standardowe drinki serwują..
witać jak uważnymi forumowiczami jesteście Wink

założyłem nawet wątek o takim cocktail barze, czy sprawdziłby się w 'naszym' mieście Wink opinie były różne. Odpuściłem sobie, ale może kiedyś, jak społeczeństwo dorośnie do czegoś takiego.

Ostatnio zostałem lekkim fanem Whisky Single Malt i kubańskich cygar - ale coś takiego to w Tczewie najwcześniej za 10 lat, bo u nas jak ktoś pije Black Label to jest ktoś Smile a dajmy na to Blue Label jest chyba tylko w Hacjendzie.. - nieotwarta butelka? Wybór Single Maltów żaden, bo chyba tylko Glenfidich 12yo można ujrzeć gdzieniegdzie. Za to cygar w żadnym lokalu nie uświadczymy.

kolejny z moich nowych pomysłów to Dom wina, w którym można by się napić win z całego świata, zarówno na kieliszki jak i kupić butelkę, w towarzystwie francuskich i włoskich serów, zjeść dobrą sałatkę itp., ale to jeszcze nie te czasy Wink

Pomysłów na ciekawe lokale jest mnóstwo, tylko społeczeństwo jeszcze nie takie no i o odpowiednich ludzi do pracy na początek pewnie byłoby ciężko.

hana34

Dom wina? to jest rewelacyjny pomysł i nie chciałabym czekać 10 lat na jego realizację.Moje klientki byłyby zachwycone.Brakuje u nas takich miejsc.Jak widzę kolejne bary z kebabem czy pizzerie to szlak mnie trafia bo wiem że znowu to samo.Brakuje pomysłu i orginalności.
Szefu pomyśl nad tym domem winaSmile

n0000ne

to musiałby być dom taniego wina Smile
(2010-08-18, 19:41)szefu napisał(a): [ -> ]Ostatnio zostałem lekkim fanem Whisky Single Malt i kubańskich cygar - ale coś takiego to w Tczewie najwcześniej za 10 lat, bo u nas jak ktoś pije Black Label to jest ktoś Smile a dajmy na to Blue Label jest chyba tylko w Hacjendzie.. - nieotwarta butelka? Wybór Single Maltów żaden, bo chyba tylko Glenfidich 12yo można ujrzeć gdzieniegdzie. Za to cygar w żadnym lokalu nie uświadczymy.

To musisz nieźle zarabiać, drogi szefu. Oplułam monitor. Dom wina... cygara... dobre seryyyy... W sam raz na dziadowskie, tczewskie kieszenie.
W wątku o marketach wszyscy narzekali że w Piotrze i Pawle drogo i kto tam będzie kupował. A ten tu o cygarach, dzizeees... Wink
Lepiej otwórz knajpę z homarami, tego brakuje na rynku.
W Tczewie NIESTETY jak chcesz się utrzymać to musisz mieć pizze i/lub kebab Sad
A nie mamy sushi Sad (pzynajmniej ja nie wiem żeby gdzieś było)
z tymi homarami to ładnie poleciałaś ago_piet. Skoro skreślasz wino i cygara, to dlaczego wyjeżdżasz z homarem? tego brakuje i nigdy w Tczewie nie będzie. bo na samo słowo Sea Food proste społeczeństwo mówi FUUUU.
Ja widzę, szefu, że Ty chyba jakiś szlachcic jesteś. Smile
Stron: 1 2 3 4