Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Oszust z firmy net-tel przy ulicy Prusa 8a w tczewie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

zuuluus

Zakupilem 3 sierpinia poprzez Allegro telefon motorola v9, otrzymałem w innym kolorze niż zamówiłem więc po uzgodnieniu telefonicznym odesłałem i do dzisiaj tj.16 wrzesień nie mam ani kasy ani telefonu na podany na aukcji telefon nie odpowiadaja więc proszę o pomoc może ktoś z forumowiczów zna inny numer telefonu do nich niż ten 513 025 473.na maile też nie odpowiadają. Pamiętajcie że to może spotkać każdego i trzeba oszustów tępić,zwłaszcza że przynoszą wstyd miastu. Za pomoc z góry dziękuję, nadmienię że walnęli mnie na 600 zł i jutro idę na policję zglosić przestępstwo.
zgłoś sprawę na allegro, całkiem sprawnie im to idzie tam
Zrób tak, jak ProxX radzi. Mi też kiedyś jeden nie odpowiadał na maile, a jak zgłosiłem do Allegro, sam zadzwonił.

zuuluus

(2010-09-16, 23:29)ProxX napisał(a): [ -> ]zgłoś sprawę na allegro, całkiem sprawnie im to idzie tam

Zgłosiłem sprawę do Allegro odpisali żeby ponownie kontaktować się ze sprzedającym lub zgłosić sprawę na policję. Postanowiłem najpierw zrobić im koło tyłka pisząc donos do Urzędu Skarbowego w Tczewie na tą firmę o nieprawidłowościach i wpisać ich do Krajowego Rejestru Długów.Na tym forum też napisałem nie tylko z nadzieją że ktoś poda do tej firmy kontakt, ale i po to żeby narobić właścicielowi wstydu na cały Tczew i jeśli to czyta to ostrzegam że na tym nie koniec
pozdrawiam wszystkich uczciwych mieszkańców Tczewa.
Na pewno chodzi o net-tel? Na allegro konto jest zawieszone, ale ostatnie ich logowanie było w 2006r, zero jakichkolwiek komentarzy.

zuuluus

(2010-09-17, 17:00)lukee napisał(a): [ -> ]Na pewno chodzi o net-tel? Na allegro konto jest zawieszone, ale ostatnie ich logowanie było w 2006r, zero jakichkolwiek komentarzy.

Na Allegro mają konto "net-tel com" a to jest adres z opisu "o mnie" ich konta
tel kontaktowy 513 025 473
NET-TEL
ul. B. Prusa 8
83-110 Tczew
Teraz zastanawiam się czy taka firma w Tczewie istnieje ?

qwe

witam,
Jestem z firmy NET-TEL. Przypadkiem natknąłem się na ten post i jest zszokowany.
Przyczyny mogą być dwie ; albo paczka nie dotarła albo dotarła lecz kwit nadania jest strasznie nieczytelny i nie wiemy do kogo telefon należy.
Prosze podać nazwę uzytkownika na allegro , poszukamy w bazie i sprawdzimy jak wygląda sytuacja oraz skontaktujemy się z Panem na wskazanym na allegro nr telefonu.

A nawiasme mówiąc , jak to możliwe , że od 3 sierpnia , pomijając 2 tyg okres urlopu w tym czasie nie otrzymalismy żadnego telefonu , smsa ani maila w podobnej sprawie. Przejrzałem nawet specjalnie wszystkie maila z ostatnich 2 tygodni. Nie ma żadnego zgłoszenia.
Jeśli okaże się , że to oszczerstwo to sprawa skończy się w sądzie.
Żaden nasz klient nigdy nie został oszukany o czym świadczą komentarze.
NET-TEL

zuuluus

(2010-09-19, 22:58)qwe napisał(a): [ -> ]witam,
Jestem z firmy NET-TEL. Przypadkiem natknąłem się na ten post i jest zszokowany.
Przyczyny mogą być dwie ; albo paczka nie dotarła albo dotarła lecz kwit nadania jest strasznie nieczytelny i nie wiemy do kogo telefon należy.
Prosze podać nazwę uzytkownika na allegro , poszukamy w bazie i sprawdzimy jak wygląda sytuacja oraz skontaktujemy się z Panem na wskazanym na allegro nr telefonu.

A nawiasme mówiąc , jak to możliwe , że od 3 sierpnia , pomijając 2 tyg okres urlopu w tym czasie nie otrzymalismy żadnego telefonu , smsa ani maila w podobnej sprawie. Przejrzałem nawet specjalnie wszystkie maila z ostatnich 2 tygodni. Nie ma żadnego zgłoszenia.
Jeśli okaże się , że to oszczerstwo to sprawa skończy się w sądzie.
Żaden nasz klient nigdy nie został oszukany o czym świadczą komentarze.
NET-TEL

Rozumiem że uderzyłem w czuły punkt pisząc na forumBig Grin nie będę opisywał sytuacji od początku i przedstawiał dowody ,dla mnie istotne jest to że po opisaniu sytuacji tutaj na forum pieniądze szybciutko znalazły się na moim koncie to jest bardzo wymowne i nie wymaga komentarza.
Pozdrawiam forumowiczów z Tczewa

qwe

O nie , prosze Pana , zwrot pieniędzy został dokonany zanim zauwżyliśmy ten wątek na forum. Jak porówna pan daty to wyciągnie pan odpowiednie wnioski. Przez kilka dni nie wiedzialiśmy o kogo chodzi dopóki tego nie ustaliliśmy.

Tak czy inaczej proszę usunąć ten wątek z forum gdyż nie wyrażamy zgodny na publiczne udstępnianie naszych danych. Jest to nie zgodne z prawem.

Karmat

(2010-09-25, 21:46)qwe napisał(a): [ -> ]Tak czy inaczej proszę usunąć ten wątek z forum gdyż nie wyrażamy zgodny na publiczne udstępnianie naszych danych. Jest to nie zgodne z prawem.

Ale dlaczego nie "wyrażamy zgodny na publiczne udstępnianie naszych danych. Jest to nie zgodne z prawem" przeca masz działalność gospodarczą i Ciebie ochrona danych osobowych nie obowiązuje. Działasz nielegalnie czy jak?
(2010-09-25, 21:46)qwe napisał(a): [ -> ]O nie , prosze Pana , zwrot pieniędzy został dokonany zanim zauwżyliśmy ten wątek na forum. Jak porówna pan daty to wyciągnie pan odpowiednie wnioski. Przez kilka dni nie wiedzialiśmy o kogo chodzi dopóki tego nie ustaliliśmy.

A to ciekawostka. Kiedy użytkownik qwe założył konto i napisał posty widać jak na dłoni. A żeby ustalić kiedy pracownicy firmy zauważyli wątek to trzeba wziąć logi wejść na serwis forum.tcz.pl (łącznie z tymi 'anonimowymi'), o ile istnieją, zidentyfikować zakończenia sieciowe z których dokonano wejść, w razie potrzeby zidentyfikować osoby które czytały ten wątek i dopiero wtedy można porównać daty Big Grin.

Ygrekowski

(2010-09-16, 20:47)zuuluus napisał(a): [ -> ]Zakupilem 3 sierpinia poprzez Allegro telefon motorola v9, otrzymałem w innym kolorze niż zamówiłem więc po uzgodnieniu telefonicznym odesłałem i do dzisiaj tj.16 wrzesień nie mam ani kasy ani telefonu na podany na aukcji telefon nie odpowiadaja więc proszę o pomoc może ktoś z forumowiczów zna inny numer telefonu do nich niż ten 513 025 473.na maile też nie odpowiadają. Pamiętajcie że to może spotkać każdego i trzeba oszustów tępić,zwłaszcza że przynoszą wstyd miastu. Za pomoc z góry dziękuję, nadmienię że walnęli mnie na 600 zł i jutro idę na policję zglosić przestępstwo.

Witam, zakupiłem własnie przez allegro od tej firmy telefon, okazał sie uszkodzony więc odesłałem z prośbą o zwrot pieniędzy. Ani mie mam telefonu ani zwrotiu. Na e-maile nie odpowiadają na telefony tez nie, albo tłumacząc się, że oddzwonią. Czyli mam podobną sytuację, chcialem zapytać jaki skutek odniosła reakcja przez allego i jak wyglądało postępowanie na policji?

mieczyslaw

Allegro w takich sytuacjach umywa ręce, tzn. nie mogą nic zrobić i nie robią. Wszystko zależy od Ciebie. Ja proponowałbym zgłosić sprawę policji, wtedy allegro będzie zobowiązane do udostępnienia policji wszelkich danych. Wcześniej proponuję jeszcze telefon do gościa z grzecznym poinformowaniem go, że jeśli nie odda pieniędzy to zawiadamiasz policję.
(2011-11-18, 13:36)mieczyslaw napisał(a): [ -> ]Wcześniej proponuję jeszcze telefon do gościa z grzecznym poinformowaniem go, że jeśli nie odda pieniędzy to zawiadamiasz policję.

Telefon nie. List ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Ja już też mam nauczkę, że telefon nie jest dobrą formą komunikacji. Już lepszy jest e-mail, ale tutaj trudno udowodnić (jeśli nie ma podpisu elektronicznego czy jak to się nazywa) czy i kiedy odbiorca odczytał/odebrał wiadomość.

Procedura reklamacyjna wygląda następująco:
1) Najlepiej PISZEMY (zgłaszamy) niezgodność towaru z umową, wysyłamy e-mailem, pocztą za potwierdzeniem odbioru. Ewentualnie (jeśli zależy nam na czasie) dzwonimy aby dopytać w jaki sposób dostarczyć do sprzedawcy reklamowany towar.
Jeśli wysyłamy reklamację - sprzedawca ma 14 dni na odpowiedź "co dalej".
2) Wysyłamy/dostarczamy (w sposób uzgodniony - na nasz koszt lub na koszt odbiorcy) produkt ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU. ZAWSZE do paczki załączamy pisemną reklamację z opisem wady i proponowanym sposobem przywrócenia do stanu zgodnego z umową (nieodpłatna naprawa/ wymiana na nowy/ obniżenie wartości/ odstąpienie od umowy)
Jeśli punkt 1 był dokonany telefonicznie - sprzedawca ma 14 dni od dnia otrzymania przesyłki na rozpatrzenie reklamacji.
3) Jeśli termin 14-to dniowy z punktów 1 lub 2 zostanie przekroczony - odstępujemy od umowy kupna-sprzedaży i wzywamy (listem poleconym) do zwrotu kwoty X za towar + wszystkich poniesionych dodatkowo kosztów (koszty listów, przesyłek itp) w nieprzekraczalnym terminie 3 do 7 dni. Jeśli po kilku dniach kasy nie ma na koncie - sprawę kierujemy do sądu.
4) Jeśli reklamowany towar wysłaliśmy na własny koszt, po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji domagamy się zwrotu poniesionych kosztów wysyłki.

Nie bójmy się reklamacji. Nigdy nie powołujcie się na kartę gwarancyjną, jeśli jej zapisy Wam nie odpowiadają lub ograniczają Wasze prawa wynikające z Ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Sprzedawcy często będą się migali od odpowiedzialności, ale jeśli będą nieodparte dowody o naszej racji - sprawa jest na 100% wygrana.

Ja aktualnie skierowałem pozew do sądu przeciwko firmie sprzedającej na Allegro. Kwota 113zł + koszty dodatkowe (około 100zł) - niby mało ale dla samej zabawy warto!!!
Do drugiej firmy wysłałem reklamację. Aktualnie mają jeszcze 11 dni :-)
O postępach postaram się Was poinformować.
Osobiście przetestowałem kiedyś POK na allegro.
Kupiłem telefon, zapłaciłem a sprzedawca zapadł się pod ziemie.
Po 30 dniach zgłosiłem więc sprawę na policję a po otrzymaniu nr. sprawy wystąpiłem do allegro o zwrot pieniędzy z POK. Po 14 dniach miałem już zwrot kasy na koncie.
Gościa złapali (mało inteligenty był bo w danych allegro podał swój adres domowy) i osądzili, nie mniej jednak do dnia dzisiejszego kasa z niego nie została ściągnięta gdyż jest bezrobotny Smile. W przypadku ściągnięcia zobowiązany jestem do zwrotu wypłaconej kasy do allegro.
Do dnia dzisiejszego przydzielony do sprawy kurator przysyła pisma z zapytaniem czy zasądzona kwota została spłacona (choć to on powinien mnie o tym poinformować).

Tak na marginesie polecam płacić Kartą Kredytową - w przypadkach takich jak ten dzwoni się po prostu o banku żądając uruchomienia chargeback - i kasa wraca do nas bez zębnych procedur.
Stron: 1 2