Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: nauka gry na gitarze elektrycznej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałabym dowiedzieć się czy ktoś z Was - forumowiczów, zna osoby udzielające lekcji gry na gitarze elektrycznej. Szkołę Yamaha pomijam.
Z góry dziękuję za informację Smile
dla grającego na zwykłym pudle i mającego nieco stażu przeniesienie swoich umiejętności na elektryczną to niewielka różnica

sam gram na elektroakustycznej, kiedyś grałem na klasyczne, akustycznej i elektrycznej

pytanie - czy szukasz kogoś od kogo nauczysz się podstaw gry - akordy i bicie czy też chcesz nauczyć się operowania wiosłem pod kątem przesterów i innych efektów gitarowych?
Znam takich ludzi, ale w Gdańsku. Tak to nie wiem który gitarzysta jeszcze się w to bawi u nas w Tczewie. Popytam jeszcze.

Robak, gitara elektryczna a akustyczna czy co gorsza klasyczna to kompletnie inna szkoła grania, wydobywania brzmienia, inna motoryka głównie lewej ręki, techniki grania i jeszcze do tego dochodzi kreowanie brzmień poprzez dobór przystawek, efektów, przedwzmacniaczy i głośników. Na początku może jest jeszcze niewielka różnica, ale po chwili trzeba się określić czy chce się grać na tym czy na tym.
skoro A pisze, że chce się nauczyć to rozumiem, że to początki i wówczs nie ma specjalnego znaczenia jaki to rodzaj wiosła

ale jak piszesz później już jest inaczej, bo elektryk nie daje rezonansu a tutaj działają przystawki; jak to mówią - im dalej w las tym więcej drzew

trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć; do tego godzina czy dwie z nauczyielem w tygodniu na pewno nie wystarczą; ważne by samemu też trenować i odrabiać zadania domowe

a tak z innej bajki - jakieś 10 lat temu uczyłem kilku osób grać na gitarze - były to warsztaty w Forum Inicjatyw Społecznych MOPS przy ul. Łaziennej; wiem że jeden z tych ludzików gra teraz z zespole na elektryku, zatem ważne są podstawy, resty da się nauczyć (potrzebna jest cierpliwość, determinacja i zrozumienie przez rodzinę Tongue )

sam też chciałbym się nauczyć gry na gitarze, ale basowej Shy
To byś długo musiał się uczyć Wink
Gitara elektryczna a gitara klasyczna jest jak bass do kontrabasu. Dla grającego na kontrabasie i mającego nieco stażu przeniesienie swoich umiejętności na gitarę basową to niewielka różnica.

Nie wprowadzaj dziewczyny w błąd, chce na elektrycznej to powinna zacząć od nauki na tym instrumencie, nie innym. Sorry, ale przypomina mi to gadanie wielu rodziców do dzieci w stylu "chcesz elektryczną ? Naucz się najpierw na takiej". Pudło zawsze można wziąć do łapy i coś zagrać. n/o

Pozdro Wink

A
Podeślę Ci jeden namiar Smile
@robak
wolałabym od razu zacząć od elektryka, ale dzięki za zainteresowanie i odpowiedź...

@KowaL
dzięki za namiar Big Grin
KowaL - a Twoim zdaniem uczenie się układania chwytów/ akordów w czymś różni się między gitarą elektryczna a pudłem? moim zdaniem nie, ale jak A chce zacząć od elektryka to jej wola Shy
jak to elektryk nie daje rezonansu? na elektrycznej po prostu stosuje się inne techniki gry...
szczególnie jeśli chodzi o przesterowanie...poza tym innych efektów oczekujemy po graniu na elektrycznej...\
owszem strojenie 6 strun, C i G dur na 1 progu jest to samo...reszta jednak się różni...
Jeśli chciałbyś nie osobę prywatną, ale bardziej szkołę i chce Ci się dojeżdżać do Gdańska, to warto spróbować w Akademii Rocka New Drum School. Kilkoro moich znajomych się tam uczyło i wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej nauki! No i faktycznie mogę powiedzieć, że teraz coś tam grać umieją Wink
akademiarocka.com - to fatalna szkoła która naciąga swoich uczniów i na pewno nie nauczy cię grać tylko wyciągnie kasę.
I do tego wynajmuje spamerów
Moim zdaniem nie ma co polecać szkół, a właśnie lepiej chodzić do kogoś kto w indywidualnym tempie będzie uczył prywatnie. Tylko musi to być fachowiec, nie pierwsza lepsza osoba...
Ja uczyłem się indywidualnie mogę podać kontakt do osoby napisz priv

Jarumare

Szkoły przede wszystkim stawiają na umiejętne posługiwanie się palcami i nauką taktu, tempa - czyli tego co cenia sobie profesjonaliści.
Witam gorąco