Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: dlaczego szatan jest złem???....
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
hmmm..... wszyscy co wirzą w Boga muszą również wirzyć w szatana ale dlaczego szatan jest szatanem. skoro dug jest palną miłoscią czyli również pełnym szcześciem i oczywiście jeśli jest pełną miłoscią to jest pełnym dobre.
jeśli aniolowie zostali stworzeni przez Boga to aniolowie w przeciwieństwie do ludzi odczuwali bezpośrednio dobro Boga.skoro szatan najpierw byl świętym archaniółem i poznawał bezposrednio dobro Boga czyli musiał otczuwać pełnie szcześcia płynacą z Boga.Wiec co go zmusiło do zrezygnowania z tego dobra
>>>jeśli odpowiecie "chęć władzy" to nieuważacie że sie mylicie ponieważ sama cheć jest grzechem czyli złem. a musicie zauważyć że niemógł otczuwać zła skoro odczuwał tylko dobro ((nawiasem mowiąc Bóg niejest wszemogący ponieważ jeśli jest pełnią szczęscia i miłości nie może zrobić zła))ale co jest z szatanem jak to jest.......

[ Dodano: Pią Wrz 08, 2006 10:15 ]
hmm... ktoś wie?

roslein

wyobraz sobie ze wszechmocny bog stworzyl najciezszy kamien, taki ktorego nikt nie moze podniesc. jak myslisz czy wszechmocny bog moze podniesc owy kamien?
zostal takie sprawy filozofow i teologom.

btw. nie pisz "wirzą" tylko "wierzą". bo slowa wirzą nie znam.
oczywiście że z twojego założenia wynika że Bog niepodniesie tego kamienia ale ten kamień niemoże być metaforą szatana ponieważ jesli Bóg jest pełną milością to niemoże wyplywać z niego żadne zło...
a jeśli chodzi o moją osobe to dlaczego niemoge być filozofem albo teologiem niemusze chyba skączyć specjalnych studiów .... żeby nim byc...
a po trzecie dzięki ze pomyślaleś o tym...

roslein

to co podalem to tylko paradoks omnipotencjii, a nie jakas metafora szatana. :lol: :lol: oy vey!!!
Co do postawionego pytania...
Otoz wedlug teologii aniołowie nie mieli wlasnie pelnego doswiadczenie
bliskości Boga, podobnie jak my teraz, dlatego możliwy był bunt... podjeli
decyzje, ze nie chcą mu służyć (wg niektorych ojcow kościoła dlatego, ze
zobaczyli jak Bog kocha człowieka, co wzbudzilo ich zazdrość). Nie mieli
dostępu do pelni Boga, podobnie jak my przeszli swoista probe wolności...
Ale poniewz sa doskonalisi niż człowiek, dltego ich wybor był definitywny i
nieodwracalny, w przeciwenstwie do błądzenia człowieka na ziemi.

roslein

a moze rowniez posiadali "wolna wole"?
A ja myślę, że główną przesłanką szatana nie była chęć władzy tylko chęć niezależności od Boga, tak jak wielu ludzi dzisiaj. I nie widzę nic złego w słowie CHĘĆ Smile. Czyżby chęć miłowania też była grzechem twoim zdaniem apee ?
bez szatana nie bylo by kosciola katolickiego... bo i po co mial by istniec skoro nie byloby kogo sie "bac"
Karolina, bój się Boga...
Pjord Knudsen napisał(a):Karolina, bój się Boga...
bog jest przeciez milosierny :lol:
apee napisał(a):Wiec co go zmusiło do zrezygnowania z tego dobra
ale co jest z szatanem jak to jest.......
apee napisał(a):Otoz wedlug teologii aniołowie nie mieli wlasnie pelnego doswiadczenie bliskości Boga, podobnie jak my teraz, dlatego możliwy był bunt... podjeli decyzje, ze nie chcą mu służyć
Sam-a odpowiadasz na swoje pytanie..
Ja mam nadzieję, że jest niebo bo piekło już znam. Poznałem je na ziemii :evil:
moj były został satanistą, po tym jak przestał sie ze mną spotykać. Nie poznałabym człowieka, zmienił się o 360 stopni :?:

roslein

sajgon_be napisał(a):moj były został satanistą, po tym jak przestał sie ze mną spotykać. Nie poznałabym człowieka, zmienił się o 360 stopni
z ewa bylo podobnie Tongue
Karolina napisał(a):
Pjord Knudsen napisał(a):Karolina, bój się Boga...
bog jest przeciez milosierny :lol:
Co doskonale obrazuje Stary Testament...
Stron: 1 2 3 4