Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Ewangelia dla ciebie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Prawdy wynikające z Biblii
(1) -„Bóg jest Stwórcą i Panem wszechświata i w nieskończony sposób troszczy się o swoją chwałę.”
(2) „Jesteśmy grzesznikami mającymi skażoną naturę i skażone są nasze uczynki. Jesteśmy duchowo martwymi i ciąży nad nami słuszne, Boże potępienie dlatego jesteśmy całkowicie zdani na Jego miłosierdzie.”

(3) „Chrystus żył dla nas doskonałym życiem; poniósł nasze grzechy na krzyż i stał się grzechem w nasze miejsce; cierpiał Boże potępienie za każde Boże Prawo, które złamaliśmy; umarł zamiast nas, oddzielony od wspólnoty z Ojcem i zgnieciony ciężarem Jego gniewu. Jego straszliwa śmierć zapłaciła dług jaki nasz grzech zaciągnął u Boga i dała nam zbawienie. Jego zmartwychwstanie i doskonałe życie obdarowało nas darem sprawiedliwości, dzięki któremu możemy stanąć przed Bogiem, jako rzeczywiście będący sprawiedliwością Bożą w Chrystusie.”

(4) „Człowiek musi pokutować z grzechów i uwierzyć Ewangelii. Pokuta jest szczerym żalem z powodu popełnionych grzechów i lękiem przed grożącym sądem, co sprawia odwrócenie się od grzechów i zwrócenie się do Boga. Wiara jest prostym zaufaniem, że Bóg ma moc i chęć by dać zbawienie, jakie obiecał przez swojego jedno rodzonego Syna.”
(5) „Jeśli człowiek wątpi w swoje zbawienie, to powinien w świetle Biblii przypatrzyć się swojemu obecnemu życiu. Jeśli nie widzi żadnej zmiany w swoim życiu, żadnego dostosowania się jakości życia do norm płynących Pisma Świętego , żadnej autentycznej gorliwości czy miłości do Boga, to taka osoba nie powinna być pewna swojego zbawienia.
Czy z tym się zgadzasz...?
http://www.youtube.com/watch?v=q6eJBpmwT...r_embedded#!
czy nie wydaje ci się,że to tak jakoś za łatwe by wejść do nieba..?

gość93

a powiedz mi czemu tak bardzo chcesz iść do tego nieba??
i co tam będziesz robił??
czemu wszyscy ludzie się tam pchają??
czy bóg w biblii obiecał że wszyscy pójdą do nieba??

Thelema et Agape

tcz45,

93

(2010-10-06, 18:25)tcz45 napisał(a): [ -> ]Prawdy wynikające z Biblii
(1) -„Bóg jest Stwórcą i Panem wszechświata i w nieskończony sposób troszczy się o swoją chwałę.”

Nie zgadzam się.

(2010-10-06, 18:25)tcz45 napisał(a): [ -> ](2) „Jesteśmy grzesznikami mającymi skażoną naturę i skażone są nasze uczynki. Jesteśmy duchowo martwymi i ciąży nad nami słuszne, Boże potępienie dlatego jesteśmy całkowicie zdani na Jego miłosierdzie.”

Nie zgadzam się.

(2010-10-06, 18:25)tcz45 napisał(a): [ -> ](3) „Chrystus żył dla nas doskonałym życiem; poniósł nasze grzechy na krzyż i stał się grzechem w nasze miejsce; cierpiał Boże potępienie za każde Boże Prawo, które złamaliśmy; umarł zamiast nas, oddzielony od wspólnoty z Ojcem i zgnieciony ciężarem Jego gniewu. Jego straszliwa śmierć zapłaciła dług jaki nasz grzech zaciągnął u Boga i dała nam zbawienie. Jego zmartwychwstanie i doskonałe życie obdarowało nas darem sprawiedliwości, dzięki któremu możemy stanąć przed Bogiem, jako rzeczywiście będący sprawiedliwością Bożą w Chrystusie.”

Nie zgadzam się.

(2010-10-06, 18:25)tcz45 napisał(a): [ -> ](4) „Człowiek musi pokutować z grzechów i uwierzyć Ewangelii. Pokuta jest szczerym żalem z powodu popełnionych grzechów i lękiem przed grożącym sądem, co sprawia odwrócenie się od grzechów i zwrócenie się do Boga. Wiara jest prostym zaufaniem, że Bóg ma moc i chęć by dać zbawienie, jakie obiecał przez swojego jedno rodzonego Syna.”

Nie zgadzam się.

(2010-10-06, 18:25)tcz45 napisał(a): [ -> ](5) „Jeśli człowiek wątpi w swoje zbawienie, to powinien w świetle Biblii przypatrzyć się swojemu obecnemu życiu. Jeśli nie widzi żadnej zmiany w swoim życiu, żadnego dostosowania się jakości życia do norm płynących Pisma Świętego , żadnej autentycznej gorliwości czy miłości do Boga, to taka osoba nie powinna być pewna swojego zbawienia.
Czy z tym się zgadzasz...?

Nie zgadzam się.

93 93/93
T.
nie musisz nikt cię nie zmusza do niczego

777 777 /77
JHuhTongue
666 666 666
ave satan!

Thelema et Agape

tcz45,

93

(2011-05-14, 19:09)tcz45 napisał(a): [ -> ]nie musisz nikt cię nie zmusza do niczego

Cóż..., zadałeś pytanie, a więc postanowiłem na nie odpowiedzieć.

Swoją drogą, każdemu odpowiesz w ten przedziwny sposób, nieco pretensjonalny? Niezależnie od tego, czy ktoś napisze, że zgadza się z powyższymi tezami, czy też nie?

93 93/93
T.
Ja się nie zgadzam z Twoim zachwytem w nadużywaniu tych cyferek i liczb. Mogę prosić o zaprzestanie tej działalności? Trąci nieco sektą, niestety...

Bardzo proszę.

Thelema et Agape

MacGyver,

93

Rozumiem, że poniższe słowa są skierowane do mnie.

(2011-05-15, 01:09)MacGyver napisał(a): [ -> ]Ja się nie zgadzam z Twoim zachwytem w nadużywaniu tych cyferek i liczb.

Przede wszystkim zaskoczyłeś mnie swoją "umiejętnością" - oczywiście hipotetyczną - rozpoznawania mojego stanu emocjonalnego pisząc o moim "zachwycie".

Po drugie, nie wiem z czego ów "zachwyt w nadużywaniu" miałby wynikać i na jakiej podstawie to oceniasz? Bo jeśli Twoja ocena wynika tylko z tego, że używam tych cyfr w każdym poście, to wybacz, proszę, ale jest ona niezrozumiała, a ogólne postrzeganie niewłaściwe i niestosowne. To tak jakby zarzucać komuś, iż zaczyna swoją wypowiedź od "dzień dobry" i kończy - na przykład - "pozdrawiam". Prosząc go ostatecznie o zaprzestanie używania tych zwrotów, bo trąci - na przykład - zbytnią manierą.

(2011-05-15, 01:09)MacGyver napisał(a): [ -> ]Mogę prosić o zaprzestanie tej działalności?

Oczywiście, że możesz, ale nie oznacza to, że muszę się do tego dostosować.

(2011-05-15, 01:09)MacGyver napisał(a): [ -> ]Trąci nieco sektą, niestety...

A to jest już problem Twojego osobistego postrzegania tego, co wydaje się być inne, niewpasowujące się w konwenanse, nie będące mainstreamowe itp., niestety. To smutne, ale prawdziwe.

A swoją drogą, cała Twoja wypowiedź trąci, delikatnie mówiąc, cenzurą.

93 93/93
T.
(2011-05-15, 11:54)Thelema et Agape napisał(a): [ -> ]Oczywiście, że możesz, ale nie oznacza to, że muszę się do tego dostosować.

A ja bardzo proszę, po raz drugi...
@Thelema - na co dzień w normalnych rozmowach też tak zaczynasz i kończysz wypowiedź ? To jest irytujące i jak widać dla wielu ludzi.

(2011-05-15, 11:54)Thelema et Agape napisał(a): [ -> ]To tak jakby zarzucać komuś, iż zaczyna swoją wypowiedź od "dzień dobry" i kończy - na przykład - "pozdrawiam".

Ale zaczynając tak każdą wypowiedź w rozmowie z kimś dziwnie by to wyglądało:

A: "Dzień dobry" Witam! "Pozdrawiam"
B: A witam!
A: "Dzień dobry" Co u Ciebie słychać "Pozdrawiam"

Jaki tu jest sens? I nic dziwnego, że komuś (nam) to nie pasuje.

mieczyslaw

A dajcie mu/jej spokój. Może lubi to swoje 93, więc niech sobie pisze ile chce. Czasem zignorowanie jest najlepszym rozwiązaniem, a zwracanie uwagi nadaje tylko wartość czemuś co jej nie posiada.

Thelema et Agape

Panie/Panowie,

93

(2011-05-15, 13:40)lukee napisał(a): [ -> ]To jest irytujące i jak widać dla wielu ludzi.

Wielu? Tzn. ilu? Dwóch, trzech?

Wszystkim skonsternowanym, oburzonym, zniesmaczonym, dotkniętym, poruszonym itp. odpowiem tymi oto słowy: kluczem do odpowiedzi na pytanie, kim jest dany człowiek, jest to, jak postrzega on wszechświat.

Parafrazując słowa poety: "Dla jednego '93' oznacza grozę i szaleństwo, przywołuje na myśl sektę, inny będzie widział w tym Boga". Zaznaczam, że mamy do czynienia z parafrazą i niechaj nikt nie porywa się z myślą, że w 93 widzę BogaSmile

(2011-05-15, 13:40)lukee napisał(a): [ -> ]I nic dziwnego, że komuś (nam) to nie pasuje.

Ale to nie ja muszę sobie z tym poradzić, ale ów "ktoś" bądź Wy. Przecież nie każę nikomu podchodzić emocjonalnie do moich wpisów.

93 93/93
T.
69
thelema - masz jakąś fajną córeczkę?
666
zaopiekuję się nią z miłą chęcią
88
a jak nie to skończ pierdzielić i spamować gejowskim
93
Czepiacie się.
Serio, czepiacie się.
Stron: 1 2 3 4 5 6