Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: System kar na forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Może warto się zastanowić nad jakąś reformą dyskusji na forum poprzez karanie bezczelnych, chamskich i budzących obrzydzenie wypowiedzi pewnych radykałów nie uznających żadnych norm kultury i etyki, a w ten sposób zyskać na jakości debaty i sprowadzić tu liczące się osoby?
Bartłomieju, na forum istnieje system kar. Są to np. ostrzeżenia różnego stopnia, również bany.
Osobnikowi po otrzymaniu takiego ostrzeżenia zazwyczaj jest wstyd i na jakiś czas się uspokaja. Czasem trzeba uciec się do bana (to coś jak karcer w pierdlu). Ukarany wraca po jakimś czasie ze skruszoną miną, jest miły, udziela się na forum, bierze czynny udział w życiu forumowej społeczności (również spotkaniach).
Niestety, żadna kara nie jest skuteczna w 100%. Pracujemy nad tym.
Pare dni na forum i już rządzić...
Mały Kulas?
(2010-11-26, 00:12)kazik napisał(a): [ -> ]Pare dni na forum i już rządzić...

Ale za to od wielu lat czytał Wink.
Widzę droga Ago przecież, że ten system kar istnieje, ale nad jego skutecznością można się zastanawiać. Ale to już Wasze zadanie by kształtować to forum i pilnować porządku Smile. I nie była to raczej chęć "rządzenia się" a raczej delikatna sugestia, że wolność słowa... też ma granice Smile. Tą granicą są pomówienia Wink
Aga daj spokój jaki system kar? na forum jestem od 02-2008 ile razy kamilus miał bana? 2 razy i co? WIELKIE G! Rzeczywiście czasem odpuszczam sobie dyskusję ponieważ nie ma to sensu. Nasze forum ma kilku stałych bywalców od czasu do czasu pojawia się kilka nowych osób, które przeważnie szybko znikają.

Według mnie odpowiedziami na forum (o ile jest to oficjalne forum) powinien zajmować się RZECZNIK. Jeśli pamięć mnie nie myli to STAROSTA Tczewski i obecny KANDYDAT i przedstawiciel RiO taką osobę zatrudnił.

Karmat

Kulasowi woda sodowa do głowy uderzyła. Teraz może rządzić miastem i myśli, że forum też zagarnie Big Grin
(2010-11-26, 08:41)Memory napisał(a): [ -> ]Aga daj spokój jaki system kar? na forum jestem od 02-2008 ile razy kamilus miał bana? 2 razy i co? WIELKIE G! Rzeczywiście czasem odpuszczam sobie dyskusję ponieważ nie ma to sensu. Nasze forum ma kilku stałych bywalców od czasu do czasu pojawia się kilka nowych osób, które przeważnie szybko znikają.

Według mnie odpowiedziami na forum (o ile jest to oficjalne forum) powinien zajmować się RZECZNIK. Jeśli pamięć mnie nie myli to STAROSTA Tczewski i obecny KANDYDAT i przedstawiciel RiO taką osobę zatrudnił.

Masz u mnie dużego plusa. Też staram się od dłuższego czasu wymusić jakąś odpowiedź od rzeczniczki bądź od starosty. Na razie bezskutecznie.

Pozdrawiam

krzych
Mnie też się marzy aby zaglądały tu osoby z szeroko pojętych władz miasta. Jedyne rozwiązanie, jakie zapewniłoby jako taki poziom dyskusji to MODEROWANY DZIAŁ. Czyli że każdy post w tym dziale musi najpierw przejść przez sito administracji.
Od razu pewnie pojawią się głosy "a fuj, cenzura, komuna itp.". Ale - spójrzcie na poziom komentarzy np. na naszym ogólnym portalu. W porównaniu z nimi nasze forum to pikuś. Ludzie lubią sobie poleczyć kompleksy i "nawrzucać prominentowi". Zwłaszcza że można to zrobić zupełnie bezkarnie - ANONIMOWO.
Jeśli chcemy tu kogoś z władzy, trzeba zapewnić poziom. Wyeliminowanie kamilusa tego nie zagwarantuje Wink
Cytat:Wyeliminowanie kamilusa tego nie zagwarantuje
To po pierwsze, a po drugie, to kamilus już dostał bana i ludzie sami chcieli żeby wrócił Tongue. Smutno by tu było bez niego.
Ale jeden taki dział, mógłby być faktycznie dobrym pomysłem.
(2010-11-26, 14:12)Dredziata napisał(a): [ -> ]Ale jeden taki dział, mógłby być faktycznie dobrym pomysłem.
To już było i się nie sprawdziło, bo dział świecił pustkami. Jedynymi w miarę aktywnie wypowiadającymi się byli Mirosław Pobłocki i Zbigniew Urban, czasem pani Morzuch-Bielawska i Krzysztof Korda. Dziś pozostał tylko ZbigU Wink
Nie wyobrażam sobie cenzurowanego działu, w którym czasem wypowie się jeden z polityków.
ja też nie wyobrażam sobie cenzury, ale jest zupełnie inna metoda: rodzaj klubu, do którego zapisuj się osoby o określonych poglądach. Wtedy dyskusja sprowadza się do poziomu klubowiczów, a jej poziom regulowany jest poprzez przyjmowanie do klubu określonych osób. Może w praktyce nie byłoby to łatwe, ale teoretycznie możliwe.

Pozdrawiam

krzych
Aha czyli poglądy socjalistyczne ajka, ale liberałowie już bebe? LOL
(2010-11-26, 18:17)krzych napisał(a): [ -> ]rodzaj klubu, do którego zapisuj się osoby o określonych poglądach. Wtedy dyskusja sprowadza się do poziomu klubowiczów, a jej poziom regulowany jest poprzez przyjmowanie do klubu określonych osób.

Takie coś już istnieje, nazywa się "forum tematycznym".

Chcesz pogadać na tematy elektryczno- techniczne? Zapraszam na http://www.elektroda.pl
Interesują Cię tematy motoryzacyjne? Zapraszam na tczewskie forum http://www.gtc.tczew.pl lub też bardziej tematyczne http://www.bmw.tczew.pl

A na tym forum, forum.tcz.pl, związanym bezpośrednio z portalem tcz.pl, mieszczą się dyskusje na temat Tczewa i okolic. Według mnie- żaden klub nie jest potrzebny.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17