Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: skoki ze spadochronem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

skydiver

Uwaga, wiosna już niedługo a to oznacza że zaczyna się sezon skoków spadochronowych. Aeroklub Elbląski zaprasza na skoki z instruktorem w tandemie. Bez badań i kursu ! A dla prawdziwych twardzieli proponujemy pełne szkolenie i samodzielne skoki.
skydiver napisał(a):Bez badań i kursu !

Nie ma czym się chwalić...

SWAT

A jaki koszt kursu i samodzielnych skoków? Skoki na jakim sprzęcie i z jakiego statku powietrznego i jakiej wysokości?
na stronie mają cennik Big Grin
w pruszczu skaczą z 4000m o ile sie nie myle, samodzielnie z czaszą otwieraną z samolotu 1800m

skydiver

Ciesze się zainteresowaniem. Zarówno w Pruszczu jak i w Elblągu skoki są wykonywane najczęściej z 3000 metrów. Oczywiście zdarzają się wyloty na większą wysokość. W Elblągu w ubiegłym sezonie najwyżej byliśmy na 3800 metrów.

To że skoki tandemowe wykonujemy bez badań i kursu to nie przechwałki. Jest to informacja o tym że tego typu skoki nie wymagają kilkunastogodzinnego przygotowania ani wcześniejszych badań lekarskich, które to są wymagane w Polsce w przypadku gdy ktoś chce skakać samodzielnie. Ciekwostką jest to że badania dla skoczków w tak restrykcyjnej formie są wymagane tylko w Polsce !
Po prostu skok w tandemie to wielka frajda przyjemność i przygoda z minimalnym wysiłkiem - instruktor za wszytsko odpowiada. Najwięcej w ten sposób mamy skaczących Pań !

Jak już ktoś napisał wiele informacji jest na stronie ale chętnie osobiście wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

W Elblągu jak i w Pruszczu skoki wykonywane są z samolotu AN-2.
Początkowe skoki szkolne metodą "na linę" wykonuje się z wysokości 1000-1500 metrów. Później stopniowo podwyższa się tą wysokość.

Pozdrawiam wszystkich.

Ps Co do spamu, jeśli ktoś tak to odbiera to przepraszam. De facto forum ma służyć chyba także po to aby dowiedzieć się co ciekawego można zrobić w regionie. Skoki spadochronowe póki co w naszej okolicy nie mają jeszcze stricte komercyjnego charakteru.

mkowal

Cytat:A dla prawdziwych twardzieli proponujemy pełne szkolenie i samodzielne skoki.


http://www.youtube.com/watch?v=ysDTac4Dk7U

skydiver

Ja polecam poniższy film. Wszystko było nakręcone w 2010 roku w Elblągu i okolicach

http://www.youtube.com/watch?v=va1uHt1Ldlc
zara zara, an-2 to ANTONOW? toć to ruskie latadło
a ile $ i godzin potrzeba, zeby samemu sobie skoczyc?

skydiver

AN-2 to ruskie latadło pod względem konstrukcji - fakt. AN-2 latający w Elblągu to jeden z kilku tysięcy egzemplarzy wyprodukowanych w Mielcu Rolleyes
Silnik ASz62IR w Kaliszu Smile A nawet jeśli ruski to co ? Ważne że lata z nami dzielnie nawet powyżej 3000 metrów. A żeby samemu (czyli bez instruktora na plecach) skoczyć trzeba poświęcić kilkanaście godzin na zajęcia w aeroklubie. Wcześniej badania lakarskie (to bardziej biurokracyjny wymysł) - naprawdę nic nadzwyczajnego i każdy mający dwie ręce i nogi człowiek je przechodzi. Trzeba kupić także ubezpieczenie. W sumie razem kosztuje to nieco więcej niż skok w tandemie z instruktorem z opcją zdjęć i filmowania. No i zabiera więcej czasu ale potem można nadal skakać samodzielnie i rozwijać się w tej dyscyplinie sportu ! Naprawdę polecam.
no a to nie jest tak, że żeby skakać samemu to trzeba jakąśtam licencję zrobić, czyli ileś skoków na swoim spadochronie z instruktorem obok?

skydiver

hm,

Żeby zrobić licencję trzeba nauczyć się skakać samodzielnie i bezpiecznie dla siebie i innych. Po to by zdobyć licencję trzeba zrobić minimum 50 skoków z samodzielnym otwieraniem spadochronu i umieć wykonać zadane ewolucje indywidualne lub zespołowe a także opanować dokłądność lądowania w kwadracie do 25 metrów. Aby się tego nauczyć są w zasadzie dwa systemy szkolenia. Jeden to klasyczna metoda skoków "na line" Najpierw tuż po kursie skacze się samodzielnie z wysokości 1000 - 1500 metrów a spadochron otwiera się autmatycznie tuż po wysokoczeniu. W ten sposób wykonuje się minimum 5 skoków. Następnie skacze się już tak że spadochron otwiera się samemu i w miarę postępów podwyższa się wysokość skoku aż do ponad 3000 metrów. Zwiększa się także tak zwane opóźnienie czyli czas spadania swobodnego. Wtedy można zacząć skakać z innymi bardziej doświadczonymi skoczkami którzy pomogą w szybszej nauce bardziej zaawansowanych ewolucji. Jest także druga metoda szkolenia AFF (accelerated free fall). W tej metodzie faktycznie pierwsze zazwyczaj 7 skoków wykonuje się w asyście instruktorów (najpierw dwóch potem jeden) i od razu z wysokości minimum 3000 metrów. Jeśli wszystko jest OK ósmy skok jest samodzielny ale wciąż trzeba zrobić 50 skoków do licencji.

Są jeszcze skoki tandemowe ale nie są stosowane jako system szkolenia tylko służą jako możliwość skoku dla osób chcących spróbować jak to jest z pełnym komfortem bez potrzeby badań i specjalnych kursów. Inna kwestia że częśc tych osób decyduje się następnie jednak na kurs aby skakać więcej ! Big Grin
a koszt takiego kursu/licencji?
ja tam antonowem nie polece, to kwestia narodowa Big Grin

skydiver

Cool A gaz i paliwo skąd sprowadzasz ? Czy nie używasz ?

A co do cen to zapraszam na strony Aeroklubu Elbląskiego.

skydiver

Sezon 2011 zainaugurowany ! Była piękna pogoda więc kilka razy odwiedziliśmy 3000 metrów !
Stron: 1 2