Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: opinie o ssp 2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

psujak

ktos ma jakies doswiadczenia z ta szkola bo tak tu przegladam pogadanki i nikt nie wspomina o tej szkole a moje dzieciaki bym tam chetnie wyslal
(2011-02-16, 17:23)psujak napisał(a): [ -> ]ktos ma jakies doswiadczenia z ta szkola bo tak tu przegladam pogadanki i nikt nie wspomina o tej szkole a moje dzieciaki bym tam chetnie wyslal

To wyślij Smile
Z całą odpowiedzialnośćią polecam tą szkołę. Sama do niej chodziłam jak jeszcze istniało Liceum Sportowe Big Grin a teraz chodzi tam moja córka do 2 klasy.

psujak

dzieki taki wlasnie mam zamiar. ale swoja droga to dziwne ze nikt sie nie wypowiada o tej szkole na forum(rodzice o nie nie pytaja) dla mnie to raczej plus wszystko co dobre nie potrzebuje reklamy Smile

k00rba

2 jest ok.
Ja osobiście tam chodziłam, ale do LS, syn skończył podstawową 2 jakiś czas temu.
Luksusów tam nie ma, nauczyciele jak wszędzie różni...
Jeśli jednak do klasy pływackiej chcesz zapisać dziecko to musisz wziąć pod uwagę, że jest to dla dzieciaka "ciężki kawałek chleba".
Dwa treningi dziennie w starszych klasach i w soboty.
Dla chorowitych dzieci i dodatkowo przewrażliwionych rodziców - wybór niekoniecznie dobry.
Dzieciom zapał do basenu wygasa dość szybko, mojemu synowi dopiero
w 5 klasie, a zajęcia są traktowane jak normalne lekcje, więc obowiązkowe.
Z drugiej strony bez sportu się nie da, i tak mamy już za dużo otyłych i mało sprawnych dzieci.
Na szczęście moje dzieci są już "niemal" dorosłe, ale gdybym miała jeszcze malucha - posłałabym bez wahania do 2.
Polak jest taką bestią, że jak jest ok to nie mówi nic. Czyli jak wdedukowałaś 2 jest ok. Ja tam chodziłem do podstawówki i do LO jak dyrektorem był Czajkowski a teraz moja córka tm chodzi i jest naprawdę dobrze. Szczerze polecam. I nie tylko klasę pływacką ale też piłki ręcznej i integracyjną ( w tej dzieci uczą się tolerancji naprawdę super sprawa)
Ja też chodziłam do liceum za czasów Czajkowskiego. Ech.... Smile fajnie było, ale to człowiek dopiero później docenia.
Polecam klasę integracyjną, w ramach wf mają 1x w tyg. basen, klasy "kameralne" po 16-18 osób, dwie nauczycielki.
W dyskusji o sp11 pojawiły się głosy oburzenia, że dzieci nie mogą wejść do szkoły poza wyznaczonym czasem. Drodzy rodzice - tak jest we wszystkich podstawówkach w Tczewie, a zatem i w 2 też. Ja doskonale rozumiem powód, dla którego deryktorzy szkół tak robią i go akceptuję, a dziecko do szkoły zaprowadzałam tak, żeby nie kwitła pod drzwiami.

psujak

ach wspominki wspominki Smile fajnie, ze maci taki mile wspomnienia ja o swoich szkolach tez moge godzinami gadac Smile a co do zapalu to niestety nic z tym nie wiadomo ale na haslo woda lub basen corka jak super bohater wyskakuje z ubrania i odrazu jest w stroju hahaha poki co cieszy sie jak gwizdek ale to mlodsza starsza to raczej antytalent sportowy wiec pojdzie do integracyjnej

k00rba

No proszę ilu absolwentów Liceum Sportowego, mimo, ze istniało
tylko kilka lat.
Ja też za CzajkowskiegoBlush

marti

(2011-02-16, 17:23)psujak napisał(a): [ -> ]ktos ma jakies doswiadczenia z ta szkola bo tak tu przegladam pogadanki i nikt nie wspomina o tej szkole a moje dzieciaki bym tam chetnie wyslal

I co? Do której klasy wysłałeś? 6- czy 7-latka? Na spotkaniu z rodzicami lekki chaos, ale poza tym ok.
Żeby nie było, że tak tam super i wszyscy wychwalają.
Jestem absolwentem tej szkoły i jak stanęliśmy z żoną przed wyborem szkoły dla syna jednego byłem pewien nie SP2.
Przeciętny poziom nauki, „super dyrektor”.
No, ale gdzieś muszą chodzić te dzieci, które nie dostały się nigdzie indziej.

LS- dawne dzieje, połowa milicjantów jest po tej szkole Big Grin

k00rba

ja znam tylko jednego Big Grin
Nie żebym chciał się chwalić znam czterech, z czego jeden jeszcze całkiem niedawno w Tczewie urzędował Big Grin

marti

(2011-07-09, 15:17)Fla napisał(a): [ -> ]Przeciętny poziom nauki

Co znaczy przeciętny poziom nauki w podstawówce? Że od razu nie rozwiązują układów równań z dwiema niewiadomymi? Czy w 12 jest wyższy poziom? Przecież wszystko zależy od indywidualnego podjeścia rodziców i nauczyciela.
Przeciętny poziom zapewne wynika z porównywania wyników testów po podstawówce w stosunku do innych Szkół Podstawowych, w stosunku do średniej krajowej.
Jak nie trudno się domyślić, marti.

marti

(2011-07-11, 19:46)taznana napisał(a): [ -> ]Przeciętny poziom zapewne wynika z porównywania wyników testów po podstawówce w stosunku do innych Szkół Podstawowych, w stosunku do średniej krajowej.

A gdzie znajduje się to rzeczone porównanie? I czy lepiej być dobrym uczniem w przeciętnej szkole, czy przeciętnym (a nawet słabym) uczniem w dobrej szkole? Co bardziej motywuje/demotywuje do nauki?

Ja posyłam swoje dziecko do SSP2 nie ze względu na poziom nauki. Ba - nawet do wyposażenia dydaktycznego miałbym wiele zastrzeżeń. Remont w tej szkole jest bardziej niż wskazany. Byłem jednak na "drzwiach otwartych", rozmawiałem z nauczycielami, poznałem ich podjeście - i mi ono odpowiada. Poza tym najważniejszy plus, to dużo godzin WF w tym basen. Jak mało czasu dzisiaj dzieciaki spędzają w ruchu - wiadomo. Komputery, telewizja, internet. Na boisko nie ma już czasu. A o wyniki w nauce już sam zadbam (i to niekoniecznie przy użyciu "dyscypliny" Wink).
Stron: 1 2