Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: ubezpieczenie mieszkania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Myślę nad ubezpieczeniem mieszkania. Na co zwrócić uwagę, jaka firma, jakie najlepsze ubezpieczenie?
Ubezpieczeń,ubezpieczycieli i różnych kruczków w tym temacie jest bardzo wiele.

Przede wszystkim zakres ubezpieczeń, czy jest to od ognia i innych zdarzeń losowych, czy jest też kradzieżowe, NW, OC w życiu prywatnym. Nie chcę tutaj rzucać konkretnymi nazwami firm, bo każdy ma inną sytuację i inne potrzeby.
Warto również zwrócić na wyłączenia, czyli w jakich sytuacjach ubezpieczalnia nie odpowiada za szkody.
Odezwij się do robaka. On się tym zawodowo zajmuje.
Nie tylko on Wink
Właśnie także szukam ubezpieczenia mieszkania. Może wypowiecie się więcej?
Są tu takie, na bank się odezwą.
(2011-07-18, 23:21)niunia9970 napisał(a): [ -> ]Są tu takie, na bank się odezwą. także nie bój sja
Mój dom ubezpieczałem w Compensie za pośrednictwem CUK na ul. Piaskowej - z porównania wyszło że wychodzi najtaniej przy najszerszym zakresie, zalania, przepięcia kradzieże itp.( mniej więcej połowę tego co bym zapłacił w pizetju) Bank do kredytu też się zgodził na tą firmę. Jak na razie jestem zadowolony...
(2011-07-19, 16:36)Edgar napisał(a): [ -> ]Mój dom ubezpieczałem w Compensie za pośrednictwem CUK na ul. Piaskowej - z porównania wyszło że wychodzi najtaniej przy najszerszym zakresie, zalania, przepięcia kradzieże itp.( mniej więcej połowę tego co bym zapłacił w pizetju) Bank do kredytu też się zgodził na tą firmę. Jak na razie jestem zadowolony...

jeśli jakiś bank nie chce przyjąć jakiejś firmy ubezpieczeniowej to tak jakby kwestionował ich wiarygodność i istnienie...

dla banku liczy się polisa i cesja praw z niej na bank, zatem jako klient należy szukać najtańszych ofert

Compensa - bardzo dobra firma, na pewno tańsza niż duży zakład na P. natomiast z doświadczenia wiem, że są firmy o wiele tańsze
Z pewnością widziałeś wiele umów kredytów hipotecznych - być może także i takie gdzie klient zobowiązuje się do kontynuacji ubezpieczenia w firmie X lub Y przez kolejne 10 lat, albo też takich banków, gdzie pani za biurkiem nie przyjmuje cesji firmy Y bo jej nie zna.

Pewnie że masa jest towarzystw tańszych od Compensy, ja akurat dostałem dodatkową 20 proc. zniżkę za to, że mam już u nich OC auta. (nie w Compensie tylko w CUK Tongue ) i wyszło najtaniej.
Znam też przypadek kolegi, który miał ubezpieczenie w firmie G.....i i po zalaniu czekał 3 mies na wypłatę odszkodowania bo w centrali kłócili się o to, czy akurat takie zalanie obejmuje jego polisa, czy ma to naprawić sobie sam... - więc też nie do końca jest tak że tylko cena się liczy (cena + zakres)ja akurat wolę wiedzieć za co płacę.
Ja mam w PZU i nie narzekam. Dwa razy wypłcili nadspodziewanieSmile dobre odszkodowanie. Czas oczekiwania krótki. płacę ok.100 rocznie.

k00rba

szukam sprytnego bombera, co mi wysadzi w powietrze, ażeby ok. 300 tys. dostać odszkodowania. Big Grin
Odpalam 10% prowizji.
Edgar może źle się wyraziłem - jeśli polisa podstawowa pod cesję dla banku cena najważniejsza - czyli najniższa
ale jeśli oprócz murów ubezpiecza się mienie ruchomoe od ognia i innych zdarzeń; dodatkowo od kradzieży, przepięcia, dewastacji, oc w życiu prywatnym to już ma znaczenie
a to, że dostałeś od CUK zniżkę, że masz u nich auto to chwyt marketingowy - jeśli prześlesz mi skan polisy to jestem w stanie ocenić czy i jaką zniżkę dostałeś
bo to trochę jak z firmami, które mówią, że w OC dają nawet 80% zniżki - tak ale 60% zniżki za staż, 10% za bezszkodową kontynujację i 10% za ubezpieczenia majątku nie daje 80% - zniżki nalicza się od już udzielonych zniżek, nie sumuje się ich

niemniej jednak - warto ubezpieczyć swoje mienie - to takich żywiołów jak ogień czy woda nie jesteśmy w stanie powstrzymać,
(2011-07-19, 22:30)robak napisał(a): [ -> ]...a to, że dostałeś od CUK zniżkę, że masz u nich auto to chwyt marketingowy - jeśli prześlesz mi skan polisy to jestem w stanie ocenić czy i jaką zniżkę dostałeś
bo to trochę jak z firmami, które mówią, że w OC dają nawet 80% zniżki - tak ale 60% zniżki za staż, 10% za bezszkodową kontynujację i 10% za ubezpieczenia majątku nie daje 80% - zniżki nalicza się od już udzielonych zniżek, nie sumuje się ich

w dołączonej kalkulacji jest zapis pod wszystkimi wyliczeniami - 20% znika dyrektorska - pewnie chodzi o indywidualną umowę pomiędzy Compensą a nimi - może bajer, ale skuteczny - 70 zł w suchym Smile
a w myki typu 80% zniżki nie wierzę - pracowałem kiedyś w branży komórkowej i wiem ze mniej oznacza więcej Wink - poza tym jak ktoś chodził do szkoły to wie że 100 % - 60% - 5% - 5% - 10% nie jest równe 100% - 80%, ale ładniej wygląda Smile
te 20% dostaniesz u każdego agenta ubezpieczeniowego Smile to jest pula zniżek w gestii dyrektora oddziału - agent może dać a nie musi

niemniej jednak - każde ubezpieczenie jest o wiele tańsze niż zakup kolejnego mieszkania
zwał jak zwał... ważne że dali Smile byłem w innej firmie i za to samo policzyli drożej...

(2011-07-19, 23:08)robak napisał(a): [ -> ]niemniej jednak - każde ubezpieczenie jest o wiele tańsze niż zakup kolejnego mieszkania

prawda - albo spłacanie rat za skradziony telewizor. Sad
Stron: 1 2