Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Policja drogowa w Tczewie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

mieczyslaw

Kilka słów o tczewskiej drogówce/ do tczewskiej drogówki. A może bardziej do komendanta?
W mieście korki, utrudnienia w ruchu, itd. a policji brak. Pamiętam, będąc dzieckiem, w sytuacji gdy w Tczewie zagęszczał się ruch, pan milicjant stawał na skrzyżowaniu i nim kierował. A dzisiaj - korki to pewnego rodzaju norma, jak również to że policja schowana w krzakach czai się z "suszarką" - czy po to pieniądze z podatków przeznaczane są na policję by tak łupiła obywateli? Czy może by spełniała bardziej funkcje prewencyjne, pomagała ludziom?
Już nie wspomnę o źle oznakowanych skrzyżowaniach - czy policja w ogóle zwraca na to uwagę?
Albo opiniowanie dróg, tj. mam na myśli ostatni wniosek by zwiększyć dozwoloną prędkość do 70km/h na krajowej "jedynce" - skąd taki pomysł, że to niebezpieczne?
(2011-08-18, 16:08)mieczyslaw napisał(a): [ -> ]Albo opiniowanie dróg, tj. mam na myśli ostatni wniosek by zwiększyć dozwoloną prędkość do 70km/h na krajowej "jedynce" - skąd taki pomysł, że to niebezpieczne?

Kilka razy zdarzyło mi się jechać w kierunku Łodzi za wozami policji i nigdy nie było jazdy do 50 km/ h - nigdy też nie jechali na sygnale

zatem wszyscy wiedzą, że 50-tka to zbyt wolno, ale jednak niebezpieczeństwo...

mieczyslaw

(2011-08-18, 16:55)robak napisał(a): [ -> ]Kilka razy zdarzyło mi się jechać w kierunku Łodzi za wozami policji i nigdy nie było jazdy do 50 km/ h - nigdy też nie jechali na sygnale

zatem wszyscy wiedzą, że 50-tka to zbyt wolno, ale jednak niebezpieczeństwo...

Ty jechałeś "za", ja wielokrotnie wyprzedzałem i też mi się nie oberwało. Poza tym jadąc drogą krajową masz do wyboru: albo czytasz znaki i starasz się jechać zgodnie z nimi, co z dużą dozą prawdopodobieństwa może zakończyć się wypadkiem, który spowodujesz, albo skupiasz się na drodze - wtedy wypadku raczej unikniesz, jednak również raczej nie zauważysz patrolu z "suszarką", "cywilnego" radiowozu za Tobą lub fotoradaru.
Przepisy powinny być dla ludzi, a nie na odwrót - sztywne egzekwowanie głupiego prawa, mam tu na myśli głównie ograniczenia, przyczynia się tylko i wyłącznie do wzrostu zagrożenia i spowalniania ruchu.

Ale wracając do tematu - chciałbym widzieć policję z drogówki pomagającą kierowcom rozładować korki, a nie nawet podczas korków czającą się w krzakach - nie od tego jesteście i nie za to Wam płacimy.
Na tych w krzakach jest bardzo dobra stara metoda - ostrzegajmy się światłami! Nie będą mieli roboty = nie będą tam siedzieli! Ostatnio ten chlubny przykład solidarności kierowców właściwie zanikł, tzn. jak się komuś mignie to dziękuje, ale mało kto miga. A to taki piękny gest wspólnej dezaprobaty dla postępowania Policji.

mieczyslaw

To prawda, mało kto w tej chwili miga światłami, bo jak to Policja uzasadniała: "może ostrzegamy przestępcę przed patrolem" - g*wno prawda.

Jak widzę patrol za krzakami, ewidentnie polujący na kasę - mignę - ostrzegam przed niebezpieczeństwem, na co zezwala KRD - przecież oni stwarzają zagrożenie dla kierujących poprzez najczęściej nagłe wtargnięcie na jezdnię.
(2011-08-18, 22:40)mieczyslaw napisał(a): [ -> ]Jak widzę patrol za krzakami, ewidentnie polujący na kasę - mignę - ostrzegam przed niebezpieczeństwem, na co zezwala KRD - przecież oni stwarzają zagrożenie dla kierujących poprzez najczęściej nagłe wtargnięcie na jezdnię.

Spróbuj tak się tłumaczyć przed sądem...

Ja zazwyczaj migam, choć ten zwyczaj zanikł wraz ze znacznym wzrostem popularności CB-radia.

Najlepszy przykład na "prewencyjne" patrole w krzakach: DK91 42 kilometr. Co tam jest takiego niebezpiecznego, żeby ślimaczyć się 50km/h? 90 to może nieco za szybko, bo jest wjazd na ul. Przemysłową no i lekki (baaardzo lekki) łuk, ale te 70km/h to spokojnie można jechać i nikomu się krzywda nie stanie!
Cytat:Ale wracając do tematu - chciałbym widzieć policję z drogówki pomagającą kierowcom rozładować korki, a nie nawet podczas korków czającą się w krzakach - nie od tego jesteście i nie za to Wam płacimy
Zanim napiszesz do czego jest Policja zapoznaj się z ustawowymi ich zadaniami. Do podstawowych zadań Policji należą:
1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra;
2) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania;
3) inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi;
4) wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców;
5) nadzór nad specjalistycznymi uzbrojonymi formacjami ochronnymi w zakresie określonym w odrębnych przepisach;
6) kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych;
7) współdziałanie z policjami innych państw oraz ich organizacjami międzynarodowymi na podstawie umów i porozumień międzynarodowych oraz odrębnych przepisów;
8) gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie informacji kryminalnych;
9)
10) prowadzenie bazy danych zawierającej informacje o wynikach analizy kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA);

Gdzie w Ustawie o Policji masz zapisane, że Policja ma pomagać. Może Ty mylisz Policję z MOPS-em? Policja wykonuje zadania zgodnie z w/w punktami. Jeżeli policjant wykonując w/w zadania komuś pomoże to chwała mu za to ale nie jest to jego obowiązkiem.
Ponadto zgodnie z Kodeksem Drogowym Policja czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu, kieruje nim i go kontroluje a nie pomaga kierowcom. Oczywiście może kierować ruchem żeby go usprawnić ale fizycznie nie jest wykonalne aby postawić policjanta na każdym skrzyżowaniu w mieście. Usprawnienie ruchu można jedynie osiągnąć poprzez zmianę infrastruktury drogowej tj. budowę dróg i skrzyżowań bezkolizyjnych. Niestety w Polsce mamy infrastrukturę z lat 70 a samochodów przybyło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego są korki. Na nic tu się zdadzą działania Policji. Trzeba rozbudować infrastrukturę drogową. Jest powolny ruch w tym kierunku ale demony wieloletnich zaniedbań straszą kierowców.
I tak na koniec. Od kiedy Ty płacisz policjantom? Tylko nie pisz, że płacisz podatki bo większej bzdury nie słyszałem.

mieczyslaw

(2011-08-19, 15:24)tczewianin napisał(a): [ -> ]Gdzie w Ustawie o Policji masz zapisane, że Policja ma pomagać. Może Ty mylisz Policję z MOPS-em?

A czytac umie?
I pokaz mi gdzie w ustawie jest zapisane, że policja ma byc wykorzystywana do działalności zarobkowej?

(2011-08-19, 15:24)tczewianin napisał(a): [ -> ]Policja wykonuje zadania zgodnie z w/w punktami. Jeżeli policjant wykonując w/w zadania komuś pomoże to chwała mu za to ale nie jest to jego obowiązkiem.
[/qoute]

Jesli do zadan policji nalezy ochorna zycia, to uwazasz ze polowanie z suszarka przyczynia sie do tego? Policja nie wywiazuje sie ze swoich zadan, wystarczy zrobic prosta sonde, nt tego co ludzie sadza o dzialalnosci policji. Wiemy, ze Wam ciezko, malo praca, ostatni rzad pogorszyl warunki, itd. Ale pomijajac to wszystko - kazdy z nas w swojej pracy ma roznego rodzaju problemy, o ktorych zwyczajnie nie wspomina, a prace te wykonuje najlepiej jak potrafi. Praca w policji to sluzba, a sluzba to wiecej niz praca. I wspolczesnie policja w Polsce nie wywiazuje sie ze swoich zadan - moze pojedyncze osoby tak, ale polcja jako sluzba - nie.

[quote='tczewianin' pid='96325' dateline='1313760258']
Ponadto zgodnie z Kodeksem Drogowym Policja czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu, kieruje nim i go kontroluje a nie pomaga kierowcom.

Naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo o kierowaniu ruchem (glownie) pisalem. Kiedy widziales w Tczewie ostatni raz policjanta kierujacego ruchem? A przeciez sam napisales, ze zgodnie z KRD policja "kieruje nim". Czy uwazasz, ze gdy policjant stanie na skrzyzowaniu by rozladowac korki, to nie pomoze tym samym kierowcom?

(2011-08-19, 15:24)tczewianin napisał(a): [ -> ]Oczywiście może kierować ruchem żeby go usprawnić ale fizycznie nie jest wykonalne aby postawić policjanta na każdym skrzyżowaniu w mieście.

Ktos tu z kogo chce zrobic idiote, ale nie pokaze palcem.
Sluchaj, naprawde masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu.

(2011-08-19, 15:24)tczewianin napisał(a): [ -> ]Usprawnienie ruchu można jedynie osiągnąć poprzez zmianę infrastruktury drogowej tj. budowę dróg i skrzyżowań bezkolizyjnych.

W zasadzie po co zmieniac infrastrukture? Przeciez to odbierze policji mozliwosc pelnienia swojego ustawowego obowiazku zarobkowego.

(2011-08-19, 15:24)tczewianin napisał(a): [ -> ]Niestety w Polsce mamy infrastrukturę z lat 70 a samochodów przybyło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego są korki. Na nic tu się zdadzą działania Policji.

Jestes w wielkim bledzie:
1. przybylo miliony samochodow, a nie kilkadziesiat tysiecy (byly lata, ze w Polsce nowych samochodów sprzedawalo sie ok 1 mln rocznie, choc najczesniej ponizej).
2. Przeciez co chwila jakis "minister" informuje nas o oddaniu do uzytku 1km nowej drogi, 2km, itd.
3. Policja oczywiscie, ze na nic sie nie zda - glupiego gadanie. Policja nie prowadzi dzialalnosci prewencyjnej (wolisz brac antybiotyki i lezec w szpitalu, czy zwyczajnie nie biegac z gola dupa zima w najwieksze mrozy?) - to tyle w temacie.
Jak pisalem wczesniej (moze w innym watku) - patrol policji widoczny z daleka przez kierowcow powoduje, ze na dlugim odcinku drogi panuje porzadek, a jesli zdarza sie jakis "niesubordynowany", to latwo go odlowic. Niestety w naszej policji (mimo rozporzadzen ministrow MSWiA) wciaz pokutuje bledne myslenie, ze stanie w krzakach jest dbaniem o bezepiczenstwo i skuteczna prewencja - to samo z blednym opiniowaniem drog, ograniczen, stawianiem kolejnych masztow - pokaz mi gdzie tu chodzi o bezpieczenstwo, a przeciez to jest dzialalnosc policji.

(2011-08-19, 15:24)tczewianin napisał(a): [ -> ]Trzeba rozbudować infrastrukturę drogową. Jest powolny ruch w tym kierunku ale demony wieloletnich zaniedbań straszą kierowców.
I tak na koniec. Od kiedy Ty płacisz policjantom? Tylko nie pisz, że płacisz podatki bo większej bzdury nie słyszałem.

Juz wspominales o rozbudowie.

Tak, place podatki i nie pisz mi, ze to bzdura. Czy moze chcesz ujawnic inne zrodla finansowania policji w tym kraju?

Napisales stek bzdur (uzywajac Twojego jezyka), nie odniosles sie do zadnych konkretow przytoczonych przeze mnie. A mogles napisac np. cos o opiniowaniu obowiazujacego ograniczenia predkosci na DK91, o fotoradarach, o polowaniu z suszarka - jak widac masz mylne wyobrazenie, ze narod i kierowcy to "debile" i nalezy maksymalnie ich ograniczac z kazdej strony, bo inaczej na pewno sie pozabijaja.
A prawda jest inna, kazdy z nas ma instynkt samozachowawczy. To, ze ginie tyle osob na dorgach to wina tych ostatnich, a nie jak w policyjnych raportach wpisujecie "nadmiernej predkosci"(90% wypadkow?). Kolejna to dzialalnosc policji, ktora sprowadza sie do maksymalnego spowolnienia ruchu na polskich drogach - nic bardziej glupiego. Wiele mozna by pisac, ale Ty odpowiesz, ze to bzdura a dzialnosc policji, to nie pomoc obywatelom, a... i tu padnie kilka formulek.

I sprawdz, bo gdzies "zniknal" Ci punkt 9.
Cytat:A czytac umie?
I pokaz mi gdzie w ustawie jest zapisane, że policja ma byc wykorzystywana do działalności zarobkowej
Nigdzie. I nie prowadzi działalności zarobkowej. Więc nie wiem o co ci chodzi.
Cytat:Jesli do zadan policji nalezy ochorna zycia, to uwazasz ze polowanie z suszarka przyczynia sie do tego?
Nie. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Cytat:Policja nie wywiazuje sie ze swoich zadan, wystarczy zrobic prosta sonde, nt tego co ludzie sadza o dzialalnosci policji.
Policja wywiązuje się z zadań ustawowych ale nie wywiązuje się z zadań nałożonych przez Ciebie ale do tego nie została powołana. Sonda już została wykonana i 69 procent Polaków dobrze ocenia pracę Policji - http://www.statystyka.policja.pl/portal/...licji.html - więc nie jesteś w większości.

Cytat:Wiemy, ze Wam ciezko, malo praca, ostatni rzad pogorszyl warunki, itd. Ale pomijajac to wszystko - kazdy z nas w swojej pracy ma roznego rodzaju problemy, o ktorych zwyczajnie nie wspomina, a prace te wykonuje najlepiej jak potrafi. Praca w policji to sluzba, a sluzba to wiecej niz praca. I wspolczesnie policja w Polsce nie wywiazuje sie ze swoich zadan - moze pojedyncze osoby tak, ale polcja jako sluzba - nie
Nie wiem jak jest policjantom ale mi jest dobrze. Chociaż jak czytam artykuły:
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ich-praca...omosc.html
to jest mi ich szkoda.
Cytat:Kiedy widziales w Tczewie ostatni raz policjanta kierujacego ruchem?
Całkiem niedawno na rondzie przy Shellu.
Cytat:Czy uwazasz, ze gdy policjant stanie na skrzyzowaniu by rozladowac korki, to nie pomoze tym samym kierowcom
Pewnie pomoże ale inni kierowcy będą mieli na ten temat inne zdanie.
Cytat:Ktos tu z kogo chce zrobic idiote, ale nie pokaze palcem.
Sluchaj, naprawde masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu
Ja nie mam problemu ale Ty chyba nie znasz realiów.
Cytat:W zasadzie po co zmieniac infrastrukture? Przeciez to odbierze policji mozliwosc pelnienia swojego ustawowego obowiazku zarobkowego
Tego nie będę komentował bo to kompletna bzdura.
Cytat:1. przybylo miliony samochodow, a nie kilkadziesiat tysiecy (byly lata, ze w Polsce nowych samochodów sprzedawalo sie ok 1 mln rocznie, choc najczesniej ponizej).
Chodziło mi o warunki tczewskie ale rzeczywiście niejasno się wyraziłem.
Cytat:Jak pisalem wczesniej (moze w innym watku) - patrol policji widoczny z daleka przez kierowcow powoduje, ze na dlugim odcinku drogi panuje porzadek, a jesli zdarza sie jakis "niesubordynowany", to latwo go odlowic.
Patrol nie ma być widoczny. Patrol ma być skuteczny. Rzeczywiście masz rację, że patrol jest o wiele lepszy niż fotoradary a w szczgólności patrol w nieoznakowanym radiowozie.
Cytat:Niestety w naszej policji (mimo rozporzadzen ministrow MSWiA) wciaz pokutuje bledne myslenie, ze stanie w krzakach jest dbaniem o bezepiczenstwo i skuteczna prewencja - to samo z blednym opiniowaniem drog, ograniczen, stawianiem kolejnych masztow - pokaz mi gdzie tu chodzi o bezpieczenstwo, a przeciez to jest dzialalnosc policji
Policja nie musi działać prewencyjnie ale mają być skuteczni w zwalczaniu piratów drogowych. Po co mam oglądać stojących policjantów a jak ich minę to wszyscy nogę na gaz i wolna amerykanka.
A za oznakowanie dróg odpowiada zarządca drogi a nie Policja.
Cytat:Kolejna to dzialalnosc policji, ktora sprowadza sie do maksymalnego spowolnienia ruchu na polskich drogach - nic bardziej glupiego.
Policja nie ma nic wspólnego z ograniczeniami prędkości na drodze. Znaki drogowe ustawia zarządca a prawo uchwala Sejm i Senat.
Cytat:I sprawdz, bo gdzies "zniknal" Ci punkt 9.
Punkt 9 został uchylony zmianą do Ustawy o Policji.

mieczyslaw

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]I pokaz mi gdzie w ustawie jest zapisane, że policja ma byc wykorzystywana do działalności zarobkowej
Nigdzie. I nie prowadzi działalności zarobkowej. Więc nie wiem o co ci chodzi.
[/quote]

Jak to nie prowadzi? Nie żartuj teraz.

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]
Cytat:Jesli do zadan policji nalezy ochorna zycia, to uwazasz ze polowanie z suszarka przyczynia sie do tego?
Nie. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Ależ ma i to dużo. Taki policjant, wybiegający pod koła, nawet pędzącego pojazdu stwarza realne zagrożenie - a jak kierujący się przestraszy?
To po co stoją w "krzakach"? Żeby zaskoczyć i zarobić, bo przecież taki "suszenie" nie ma żadnej, kompletnie żadnej wartości prewencyjnej - co pokazują statystyki. Od zawsze się czaicie po krzakach, a wypadków przybywa, nie ubywa więc pora wyciągnąć jakieś wnioski.

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Policja wywiązuje się z zadań ustawowych ale nie wywiązuje się z zadań nałożonych przez Ciebie ale do tego nie została powołana.

Ja na policję żadnych zadań nie nakładałem - gwoli ścisłości.
Premier i rząd też się wywiązują ze swoich zadań wg niektórych sondaży.

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Całkiem niedawno na rondzie przy Shellu.

To nie jest rondo, widziałeś tam znak: skrzyżowanie o ruchu okrężnym?

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Ja nie mam problemu ale Ty chyba nie znasz realiów.

O jakich realiach piszesz? Bo może po innych drogach jeździmy?

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]
Cytat:W zasadzie po co zmieniac infrastrukture? Przeciez to odbierze policji mozliwosc pelnienia swojego ustawowego obowiazku zarobkowego
Tego nie będę komentował bo to kompletna bzdura.

1. Skomentowałeś.
2. Taki wniosek płynie po przeczytaniu Twojej poprzedniej wypowiedzi, więc cieszę się że w końcu zaczynasz dostrzegać istotę problemu.

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Patrol nie ma być widoczny. Patrol ma być skuteczny. Rzeczywiście masz rację, że patrol jest o wiele lepszy niż fotoradary a w szczgólności patrol w nieoznakowanym radiowozie.

Błędne myślenie, rodem z PRL'u. Może warto zatrudnić komandosów, oni się potrafią świetnie maskować.

Jesteś w wielkim błędzie, co pokazują i statystyki i sposób w jaki się bronisz:
1. liczba wypadków wciąż rośnie, jak również restrykcje ze strony prawa i policji, rośnie liczba fotoradarów, rośnie liczba "niby bezpiecznych dróg" (mam na myśli te wszystkie za ciasne skrzyżowania na "krajówkach", jak np. to w Zajączkowie - tego skrzyżowania w ogóle nie powinno tam być!).
2. Skoro wypadków nie ubywa, tajniaków i suszarek oraz fotoradarów przybywa, to może należy dojść w końcu do prostego i jakże dla was odważnego wniosku - nie tędy droga!
2. Dorosły człowiek ponosi odpowiedzialność: cywilną, karną za swoje czyny, więc nie ma potrzeby by państwo siłami policji prowadziło wszystkich kierowców za rękę.
3. Dlaczego polscy kierowcy jeżdżą przepisowo za granicą a w Polsce nie? Zapytaj kierowców, to Ci odpowiedzą. Ja od siebie mogę Ci napisać, że głupota polskiej policji oraz kolejnych rządów odpowiedzialnych za stan infrastruktury - to są główni odpowiedzialni za wypadki w tym kraju - oczywiście w pierwszej kolejności drogi, w drugiej policja.
Dlaczego drogi - pewnie się domyślasz, dlaczego policja - proste.
Co roku podajecie statystyki wypadkowości do ministerstwa i na ich podstawie "mądre" głowy opracowują dalsze strategie i działania. Nic dziwnego, że przybywa ograniczeń i fotoradarów, skoro policja kłamie i idąc po najmniejszej linii oporu wpisuje jako główną przyczynę wypadków, wyświechtane do granic możliwości hasełko: "nadmierna prędkość" - bzdura nad bzdury! Zapoznaj się z najnowszym raportem NIK nt wypadków i ich przyczyn w Polsce - nie prędkość jest winna, nie piraci drogowi - dopiszę Ci tylko, że na autostradach i drogach ekspresowych wg tego raportu doszło do raptem niecałego procenta wszystkich wypadków, które miały miejsce w roku minionym (2010).

I taka anegdotka - niedawno jakiś Węgier opowiadał mi, że ze znajomymi jechali po Polsce i nie mógł zrozumieć, dlaczego przy drogach stoi tyle ograniczeń i fotoradarów.
Druga:
Ten gość był z innego kraju (nie pamiętam już skąd), jadąc ze znajomym przez Polskę, po kilkudziesięciu minutach mówi: a Ty nie możesz pojechać na autostradę, tylko zaliczasz wszystkie wioski?

Tu jest problem, nie w kierowcach. A także w waszym głupim myśleniu, że "wiecie".

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Policja nie musi działać prewencyjnie ale mają być skuteczni w zwalczaniu piratów drogowych. Po co mam oglądać stojących policjantów a jak ich minę to wszyscy nogę na gaz i wolna amerykanka.
A za oznakowanie dróg odpowiada zarządca drogi a nie Policja.
[/qoute]

Policja opiniuje i to wyraźnie napisałem. Czytaj ze zrozumieniem, już Cię o to prosiłem wcześniej.

Co do prewencji - znowu piszesz bzdurę - przecież to sama policja powtarza najczęściej hasła: "prewencja", "działania prewencyjne".
Do skuteczności poza tym, też Wam wiele brakuje.

[quote='tczewianin' pid='96372' dateline='1313779110']
Policja nie ma nic wspólnego z ograniczeniami prędkości na drodze. Znaki drogowe ustawia zarządca a prawo uchwala Sejm i Senat.

Ma - przykładem wniosek Radnego Kordy o zwiększenie prędkości na tczewskim odcinku DK91 zaopiniowany przez tczewską policję negatywnie. Przykłady można mnożyć, ale po co. Większość z nas je zna.
Jakbym chciał napisać o twórcach prawa drogowego, napisałbym to wprost.

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Punkt 9 został uchylony zmianą do Ustawy o Policji.

Czyli wobec tego punkt dziewiąty wygląda tak?
9.

Nie napisałeś go Smile

piernik

(2011-08-19, 20:38)tczewianin napisał(a): [ -> ]Patrol nie ma być widoczny.
co prawda nie dotyczy to drogówki - ale na Starym Mieście policja taką zasadę opanowała do perfekcji. tak dobrze się ukrywają, że sami siebie nie widzą.

Cytat:Policja nie musi działać prewencyjnie ale mają być skuteczni w zwalczaniu piratów drogowych. Po co mam oglądać stojących policjantów a jak ich minę to wszyscy nogę na gaz i wolna amerykanka.
masz ludzi za idiotów. naprawdę myślisz, że kierowcy to samobójcy? że gdyby nie suszarki to wszyscy wszędzie jeździliby setką i więcej? gdyby nawet tak było to zadziałałaby naturalna selekcja.
przyczyną wypadków jest nie tylko nadmierna prędkość. zapominasz o fatalnym stanie dróg, mówię nie tylko o nawierzchni. mówię o braku poboczy, kiepskim wyprofilowaniu, kiepskim oświetleniu. a co z pijanymi kierowcami? ilu straciło dożywotnio prawo jazdy?
ponadto powiadasz, że policja nie ma działać prewencyjnie... to kto ma się zająć prewencją? babcie z kółek różańcowych? a policjant nawet jak widzi potencjalne zagrożenie, to co? nic nie zrobi? w sumie... rzeczywiście nic nie robi. na przykład na Bałdowskiej na wylocie z Tczewa lubią sobie postać (w krzaku oczywiście), ale dziury w jezdni jakoś im nie przeszkadzają. ale wiadomo, zadbanie o bezpieczeńtwo jest trudniejsze od wypisania mandatu. i chyba tyle w temacie.
piernik - naturalna selekcja byłaby super gdyby taki delikwent nie zabił przy okazji innych.

piernik

wiem, przesadziłem z tą selekcją. nawet tych drzew przy drogach szkoda. w sumie, to nawet szkoda samych piratów, może są dobrymi ojcami?

PASTYL

(2011-08-21, 08:32)piernik napisał(a): [ -> ][..] kiepskim oświetleniu [..]

rozwiń wątek proszę,
bo mam nadzieję, że nie mówisz o autostradach i drogach expresowych ;]
bo stawianie tam latarni jest totalnym bezsensem - oślepia kierowców, bo jedziesz nocą, oczy masz przezwyczajone do zredukowanej jasności, a tu nagle mijasz zjazd rozświetlony jak choinka na Gwiazdkę, totalna bezmyślność
(dla porównania polecam wycieczkę np. do Niemiec)

jeśli jednak mówisz o oświetleniu miasta, to prawie się zgodzę,
położyłbym tu maxymalny nacisk na ustawienie latarni pasmowych (takich jak ostatnio sporo poustawiano (przed wyborami) -> takie żółto-czarne) nad KAŻDYM przejściem dla pieszych,
pozostałe oświetlenie dróg nie powinno być przeznaczone dla kierowców szosowych, "zwykłe" latarnie dają zbyt rozproszone światło, rzucające więcej cienia niż światła, fałszując tym samym obraz świata, więc tylko oślepiają niestety,
latarnie powinny być głównie dla pieszych (czytaj nad chodnikami) aby nie bali się oni bandziorów..

OFF TOPIC
dlaczego rowerem szosowym nie wolno jeździć po szosie jeżeli jest ścieżka rowerowa w danej drodze? (moim zdaniem KRD powinien przewidzieć wyjątek dla ścieżek o nieodpowiednich warunkach dla takich rowerów..)

piernik

na forum tczewskim nie ma co pisać o autostradach :]
pisząc o "kiepskim oświetleniu" miałem na myśli parę spraw - odcinki dróg bez oświetlenia, odcinki dróg o oświetleniu przejaskrawionym, odcinek z ogromnymi oślepiającymi reklamami, odcinki bez wymalowanych farbą odblaskową znaków poziomych. "kiepskie oświetlenie" w/g mnie wcale nie oznacza konieczności stawiania latarń co 5 metrów.
Stron: 1 2 3