Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Głosujemy na KNP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Temat dla osób, które chcą zagłosować na KNP.
Najbliższy dla nas okręg, w którym można to zrobić to 5.
Grudziądz i Toruń dla przykładu.

Jutro będę załatwiał wszystkie papiery, aby móc głosować w podróży. Postaram się później opisać całą procedurę.

EDIT:
Procedura:
1. Udać się do Urzędu Miasta, wydział spraw obywatelskich (w tym baraku, "gdzie dowody osobiste").
2. Postać w kolejce do pokoju numer 24 (to ten sam gdzie dowody osobiste, ale stanowisko meldunkowe).
3. Wypełnić formularz (później zeskanuję i wrzucę wzór do druku tutaj).
4. Podać formularz z dowodem osobistym (lub innym dokumentem poświadczającym tożsamość).
5. Miła Pani wyda zaświadczenie (skan po wymazaniu danych wstawię).
5 minut załatwiania.

Voila - można głosować w dowolnym miejscu w Polsce, a chyba również poza granicami kraju - w ambasadach/konsulatach?
Super, oszczędzisz mi sporo roboty. Smile
Gdyby ktoś miał wolne miejsce w aucie, albo jechał pociągiem, to chętnie się doczepię Big Grin
szkoda mi marnować głosu na to-to co w Tczewie jest Sad
Chętnie się zabiore jakimś wspólnym transportem, ale zalezy czy "wyborczą niedziele" będe miał wolną, jeśli nie wtedy zostaje mi odrazu po pracy prucie autem żeby zagłosować...
Zdaje się, że najbliżej jest Grudziądz. To ok. 80 km - czyli koszt przejazdu w obie strony to ok. 65 zł (przyjąłem 8l / 100km, gazem będzie taniej Smile).
Rozbijając na 4 osoby jest to 16 zł z hakiem.
Rozbijając na 5.. ok. 13 zł.
Towarzystwo osób zdrowo myślących - bezcenne.

Zbierzmy chętnych, zachęćmy znajomych, zorganizujmy się - choćby miało mieć to wymiar czysto symboliczny. Choćby po to, by żaden POPiSowiec nie mógł potem z pogardą rzec - "nie głosowałeś, więc zamilcz".
Zastanawiam się, czy nie lepiej by wyszło pociągiem- jeśli faktycznie spora grupa by się zebrała.
Cena normalnego biletu na regio to 17,70 w jedną stronę, czyli w obie strony ponad 35 zł.. Trochę więcej niż 16 (nie wspominając już o 13). Smile No i komfort też nie ten, plus przesiadka..
Szkoda, że na KNP nie bedzie mozna głosowac we wszystkich okręgach bo wiele głosów przepadnie niestety

wyborca

podoba mi się Wasza inicjatywa;
podoba Smile
(2011-09-19, 17:52)Manif napisał(a): [ -> ]Cena normalnego biletu na regio to 17,70 w jedną stronę, czyli w obie strony ponad 35 zł.. Trochę więcej niż 16 (nie wspominając już o 13). Smile No i komfort też nie ten, plus przesiadka..
Faktycznie, przyzwyczaiłam się do zniżek Tongue

(2011-09-19, 18:02)wyborca napisał(a): [ -> ]podoba mi się Wasza inicjatywa;
podoba Smile
To co, jedziesz? mogę się zabrać z Tobą? Big Grin
Zastanawiam się co by było gdyby zorganizować się z kibicami Lechii czy tam Arki - oni chyba też chcieliby na KNP zagłosować? Autokarami zamiast na mecze - na wybory wyskoczyć. Taki bardzo patriotyczny ruch.
Dołączam się do ekipy.
Kamilus, jak chcesz zmobilizować kibiców? Masz jakieś kontakty w tym środowisku?
ma7ias ma - czekam aż się tutaj pojawi Wink
Szkoda, że nie można głosować korespondencyjnie na dowolnego kandydata z całej Polski... Undecided

łowca

Najbliżej do Nowego. Chyba, że chcecie zaliczyć mszę u Rydzyka, wtedy tylko Toruń.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29