Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Ciekawostki, użyteczne linki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

jaszym

nadal trwa konkurs na Kalendarz Nasze Miasto
regulamin w linku poniżej
http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/a...,id,t.html
(2013-10-24, 19:42)jaszym napisał(a): [ -> ]nadal trwa konkurs na Kalendarz Nasze Miasto
regulamin w linku poniżej
http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/a...,id,t.html

Czytał ktoś regulamin tego konkursu?
Ale o co Ci chodzi? O dane osobowe czy że trzeba zapłacić podatek? Smile
(2013-10-25, 09:27)aga_piet napisał(a): [ -> ]Ale o co Ci chodzi? O dane osobowe czy że trzeba zapłacić podatek? Smile

o to:

Cytat:Organizator nabywa również prawo do korzystania z utworu na innych polach eksploatacji [...], w tym w szczególności w zakresie wykorzystywania techniką drukarską i cyfrową, wystawiania, udostępniania na stronach internetowych Organizatora oraz we wszelkich materiałach promocyjnych i reklamowych Organizatora, bez względu na sposób ich zwielokrotniania i wprowadzania do obrotu. Uprawnienie Organizatora dotyczy nieodpłatnego wykorzystania wszystkich nadesłanych fotografii. Udzielenie licencji jest nieodpłatne.
Ale tak jest w większości konkursów. Na tym to właśnie polega.
No dokładnie, to mnie akurat nie dziwi.
Zdziwił podatek bo w innych konkursach organizator się o to martwi.
@geo - Smutna prawda. W przeciągu ostatnich 2 lat znalazłem zaledwie kilka konkursów godnych uwagi, w których organizatorzy nie szukaliby jeleni.

W tym konkursie, wystarczy że wyślesz swoje zdjęcie (nie musi się ono nawet zakwalifikować) i już może się okazać, że trafi ono jako uzupełnienie jakiegoś artykułu w gazecie organizatora, czy też jako element reklamy. W normalnych warunkach gazeta powinna płacić autorowi za wykorzystanie zdjęcia na konkretnym polu ekspozycji. Organizatorzy niestety się wycwanili i mając opcję:
1. składamy gazetę, potrzebujemy takich a takich zdjęć za wykorzystanie których musimy zapłacić tyle i tyle.

zaczęli wybierać inną opcję:
2. organizujemy konkurs, zyskujemy pełne prawa majątkowe do nadesłanych zdjęć, nie musimy się ograniczać do jednego wydania gazety. Dzięki temu za 1/100 kosztów składamy kilka numerów gazet, a w przypadku pojawienia się roszczeń o bezprawne wykorzystanie czyjegoś wizerunku, obciążamy kosztami autora zdjęcia, który w najlepszym wypadku otrzymał od nas dysk twardy, a w najgorszym nie dostał nic
Hehe, cwane Big Grin Faktycznie, w większości konkursów najpierw zbierają prace-zgłoszenia w internetowej rozdzielczości, a dopiero na późniejszym etapie, po selekcji wymaga się dosłania prac w wyższej rozdzielczości. No i są limity. A tu - ludzie wysyłają niemalże całe swoje archiwa w pełnej rozdzielczości dając wszelkie prawa do publikacji.
Nieźle pomyślane...
Na podobnej zasadzie działają też te wszystkie kontakt24 itp. Po co utrzymywać działy foto jak można przyjmować zdjęcia ze srajfonów czy innych szajsungów gdzie jakiś Mietek będzie się cieszył, że jego czerstwej jakości zdjęcie powisi przez 5sek. w telewizji.
Nie obrażaj Mieczysława, może jeszcze tutaj kiedyś zajrzy Smile
Co do konkursu, to zasady mnie nie rażą. Nie uważam się za zawodowca, który zarabia na swoich zdjęciach. Jeśli ktoś doceni moją fotografię i ją opublikuje, to tylko się cieszyć.
Aaa o tym Mieczysławie nie pomyślałem pisząc post. Mój Mietek nie jest z nikim powiązany, wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe.
fajny efekt
[Obrazek: 65844221432329a71c585d1e6ba4ec69,62,37.jpg]
tak mi się skojarzyło.
jedziemy na wycieczkę ? hahaa tylko dla twardzieli fotografówAngel
http://sploid.gizmodo.com/terrifying-van...1467132970
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26