Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Pierwszy obóz zagłady -artykuł.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

mieczyslaw

Jak czytam takie rzeczy, to uzmysławiam sobie coraz dobitniej, że człowiek to tylko zwierzę.
Na szczęście zbrodnia nie do końca przemilczana. Nie wiem jak w innych szkołach, ale moi historycy z gimnazjum i liceum wspominali o tym. Co prawda nie tak szczegółowo, ale jednak. Pytanie, co z taką wiedzą zrobić?

mieczyslaw

Pamiętać Przepiura, pamiętać.
Pamięć pozwala nam ustrzec się przed tego typu powtórkami. Bo jeśli się o historii zapomina, zawsze pojawi się "jakiś nowy wizjoner" i za pomocą nowych haseł przeforsuje te same idee. A jak pokazuje historia zaszczepienie ich w szarych masach nie jest takie trudne - skutki za to z reguły opłakane.

Poza tym pamięć i historia nie pozwolą na to, by agresorzy stali się ofiarami po czasie, jak to obecnie próbują robić niektóre środowiska w Niemczech - patrz Centrum Wypędzonych, itd. - nie rozumiem co tych ludzi motywuje, przecież związek przyczynowo-skutkowy jest prosty i jakże oczywisty.
Sama pamięć nie wystarczy, przeszłością można manipulować. Obawiam się, że i tak za jakiś czas ten wizjoner się pojawi,a agresorzy może nie staną się ofiarami, ale nie będzie można już pamiętać i mówić wprost o tym jak było- bo przecież w ten sposób 'krzywdzi się' niewinnych potomków tych ludzi. Chyba do tego zmierzają instytucje typu Centrum przeciwko Wypędzeniom.
(2011-11-01, 11:34)mieczyslaw napisał(a): [ -> ]Pamięć pozwala nam ustrzec się przed tego typu powtórkami. Bo jeśli się o historii zapomina, zawsze pojawi się "jakiś nowy wizjoner" i za pomocą nowych haseł przeforsuje te same idee. A jak pokazuje historia zaszczepienie ich w szarych masach nie jest takie trudne - skutki za to z reguły opłakane.

...how does one wage war against a concept? It is the perfect weapon. It lacks a physical form yet can alter the world around us in numerous, often violent ways. You cannot kill a creed. Even if you kill all of its adherents, destroy all of its writings – these are a reprieve at best. Some one, some day, will rediscover it. Reinvent it.

k00rba

lełoś, tu się po polskiemu takie długie teksty pisze Wink, możesz se heloł, hał du ju du, siju - wstawiać. Tongue

translate:

"... w jaki sposób można prowadzić wojnę przeciwko koncepcji? Jest to idealna broń. Brakuje jej w formie fizycznej jeszcze może zmienić świat wokół nas w licznych, często gwałtownych sposobów. Nie można zabić wiary. Nawet jeśli zabić wszystkich jego zwolenników, zniszczyć wszystkie jego pisma - to wytchnienie w najlepsze. Ktoś, kiedyś, będzie odnaleźć go. Wynaleźć je."

MTTczew

Przykład FALA.

mieczyslaw

Lełon, a miałeś na myśli które idee? Bo te słowa to można i do Hitlera i do Jezusa przypiąć.
Pewnie, że można.
To akurat zahacza o Templariuszy, NWO, Nizarytów i tych od cyrkla i węgielnicy, ale pasuje do wszystkiego. O to właśnie chodzi. I jest to dość niepokojące.

k00rba, translatorem w ludzi?Tongue

k00rba

a jakże, nie wszyscy znają inglisz Tongue
To już się mogłaś przyłożyć.Wink

k00rba

(2011-11-01, 23:24)leoncjo napisał(a): [ -> ]To już się mogłaś przyłożyć.Wink

Tracić czas? Mam lepsze zajęcia niż za tłumacza robić. Tongue
Po co jest wujek Translatorek?