Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: smród na Osiedlu Staszica i ul. Malinowskiej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

dingo

Drodzy Tczewianie, jestem zaniepokojona smrodem nafty w okolicy działek przy ulicy Malinowskiej. Jest on tak intensywny, że rozprzestrzenia się na różne okolice i wdziera się do mieszkań i domów na osiedlach Kozen i Staszica. Co na to Tczewianie? Co na to działkowcy z ul. Malinowskiej? A pracownicy Flextronika?

Karmat

Coś czuje, że to z Oilera Tongue
Pewnie z Ojlera, tak samo jak wcześniej, kiedy ewakuowano z Flexa pracowników, bo śmierdziało, jakby gaz się ulatniał. Teraz znowu coś hajcują, nazywając to "utylizacją". Ot, ekologia...

Eric

a to nie czasem Comal pali swoje odpady...?

mieczyslaw

(2011-11-12, 10:16)dingo napisał(a): [ -> ]Co na to Tczewianie? Co na to działkowcy z ul. Malinowskiej? A pracownicy Flextronika?

A co na to forum?
Moja rada:
1. Telefon do Straży Miejskiej,
2. Poinformowanie Sanepidu,

Są pewne normy, na podstawie których można określić czy rzeczywiście "ktoś" truje. W Świeciu też śmierdzi od celulozy, ale taki efekt uboczny procesu technologicznego i nikt zakładu nie zamknie z tego powodu.
Nie wiem czy Flex to zgłosił, ale chyba WIOŚ ma przeprowadzić kontrolę. A śmierdzi tylko w okolicach Malinowskiej/Czatkowskiej, więc na pozostałych mieszkańców nie licz.

Prix

(2011-11-16, 23:07)Eric napisał(a): [ -> ]a to nie czasem Comal pali swoje odpady...?

W comalu od dłuższego czasu jest dużo lepiej z tym dymieniem. Widać z działek jak tam ciągle kursują z węglem ze składu niedaleko - to pewnie dlatego.
Comal to firma widmo , zajmująca się przerobem olejów przepracowanych a dokładniej zwożą te oleje i palą w piecu trując cały Tczew !

Oiler jest firma o tym samym profilu tyle że uczciwą i przerabiającą te substancje .