Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Polacy we Włoszech,
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

mieczyslaw

Ciekawy artykuł o naszych rodakach we Włoszech:

http://polonia.wp.pl/kat,,title,Wlosi-sa...omosc.html
pfff... widzieliby bójki południowych włochów o miejsca parkingowe. to jest przy tym nic Smile

mieczyslaw

(2011-11-29, 20:06)Karolina napisał(a): [ -> ]pfff... widzieliby bójki południowych włochów o miejsca parkingowe. to jest przy tym nic Smile

Wydaje mi się, że nie zrozumiałaś - bójki o miejsca parkingowe to nic, ale wrogość wobec przedstawicieli tego samego kraju na obczyźnie, to nie jest nic. Szczególnie w zestawieniu z wartościami, które prezentował najbardziej znany przez Włochów Polak, który de facto wciąż jest tam pamiętany i bardzo miło wspominany, a nazwisko Wojtyla pada prawie za każdym razem jak na pytanie Włocha odpowiesz, że jesteś z Polski.
Od dawna to istnieje za granica, w Anglii tez. Nikt tak nie utrudni zycia jak drugi polak na 'obczyznie'.
Duzo cześciej Włosi bywaja zajarani, ze Polki to ładne dziewczyny Papież odchodzi w zapomnienie. Coraz bardziej jest symbolem niz kims za kim warto podazac. Z reszta nie kazdy jest wierzacy.

mieczyslaw

Tu nie potrzeba być wierzącym, Wojtyłę można było szanować za jego uniwersalne poglądy i głoszoną filozofię, która często się wpisywała w najzwyklejsze człowieczeństwo.
Znam to powiedzenie i z bliskich kręgów słyszałem różne rzeczy, na temat rywalizacji pomiędzy Polakami na obczyźnie - głupie zjawisko, później nie ma się czemu dziwić, że powstają różn negatywne stereotypy odnośnie Polaków.