Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Bank Millennium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam problem. Poniewaz bank millennium zabral mi z karty 20 zl za prowadzenie karty visa za nastepny rok. Czy oni maja takie prawo pobierac sobie oplate juz za nastepny rok jezeli ja jeszcze nie wiem czy zrezygnuje w tym roku z ich uslug ? Rozumiem to ze oplata roczna jest za prowadzenie karty ale za rok bierzacy a nie juz nastepny.
Smile sprawa juz wyjasniona poprostu dwa razy pobrali mi oplate
Gdybyś miał konto w banku, który nie pobiera wygórowanej opłaty za kartę, to problemu by nie było. Nie rozumiem, jak można płacić 20zł za kartę, jeśli w "banku obok" jest to za darmo?
Większość banków pobiera teraz opłatę za kartę, chyba że aktywnie się z niej korzysta.
A jeśli nie pobiera za kartę, to na czym innym sobie odbija. Nie ma letkoSad
(2012-10-13, 22:33)kamilus napisał(a): [ -> ]Większość banków pobiera teraz opłatę za kartę, chyba że aktywnie się z niej korzysta.

Ale w dalszym ciągu są banki które dają kartę za darmo a nawet takie które dopłacają za używanie karty. Są nawet takie które dają inne gratisy (np. za przelewanie do nich pensji).
Tym różnimy się np. od Czech że banki biją się o klienta detalicznego i można na tym zyskać. Jeśli dobrze się je wybiera to nawet jedna średnią krajową (taka trzynastka) banki dorzucą nam extra.
(2012-10-13, 23:09)karo napisał(a): [ -> ]A jeśli nie pobiera za kartę, to na czym innym sobie odbija. Nie ma letkoSad

W jednym z banków: karta gratis, konto gratis, korzystanie z karty 1,5zł/mies, przelewy internetowe gratis, wypłaty z dowolnego bankomatu w Polsce (nawet "obcych" banków) gratis, korzystanie z wpłatomatu gratis, bankowość elektroniczna gratis.
Co takiego oferuje Mille, że opłaca się tam wciąż mieć rachunek?
(2012-10-14, 19:03)MacGyver napisał(a): [ -> ]Co takiego oferuje Mille, że opłaca się tam wciąż mieć rachunek?
Jedynie co to 3% CashBacku za spożywkę, bo za paliwo np. Meritum daje 1% więcej.
(2012-10-14, 19:03)MacGyver napisał(a): [ -> ]korzystanie z karty 1,5zł/mies,
To zaledwie 2 PLN rocznie mniej niż fazi85 zapłacił Milenium - więc szału w tych opłatach nie ma.
(2012-10-14, 19:03)MacGyver napisał(a): [ -> ]karta gratis (...) korzystanie z karty 1,5zł/mies
Zdecyduj się Wink

Co to za bank? Sync? Ten to potrafi 1250zł miesięcznie dorzucić klientowi póki co.
(2012-10-14, 20:33)kamilus napisał(a): [ -> ]Co to za bank? Sync?
Napewno nie Sync bo tam karta jest bez jakichkolwiek oplat - nawet tych gratisowychSmile.
(2012-10-14, 20:33)kamilus napisał(a): [ -> ]
(2012-10-14, 19:03)MacGyver napisał(a): [ -> ]karta gratis (...) korzystanie z karty 1,5zł/mies
Zdecyduj się Wink

Co to za bank? Sync? Ten to potrafi 1250zł miesięcznie dorzucić klientowi póki co.

Korzystanie z karty 1,5zł, ale prowadzenie konta gratis. W Mille z pewnością płaci się za jedno i drugie, a czasem nawet udzielają promocji na bezpłatne wypłaty z bankomatów i wpłaty na własne konto Wink

Bank to Nordea, konto Spektrum.

[EDIT]
Właśnie zapoznałem się z tabelą opłat i prowizji Mille. Nie jest tak źle, tylko zastanawiające jest to, że bank pobrał opłatę za kartę, która jest bezpłatna według cennika. Oprócz tego, oferty są bardzo podobne.
(2012-10-15, 01:20)MacGyver napisał(a): [ -> ]tylko zastanawiające jest to, że bank pobrał opłatę za kartę, która jest bezpłatna według cennika
Zakładam że fazi85 pisze o debetówce (bo kredytowa z Mile to nic specjalnego i do tego droga - wiec nie widzę sensu aby jej tam brać)
Karta bezpłatna jest jedynie w koncie "Dobre Konto" fazi85 zapewne ma "Konto Osobiste" z kartą "Millenium Visa Konto" i wtedy bank kosi 20PLN opłaty rocznej.
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego nie wybrał "Dobrego Konta" - (warunek trzeba zapewnić sumę wpływów 1 tys/ mc - ale to chyba nie problem) wtedy karta jest bez opłaty miesięcznej a i 3% za spożywkę oddadzą.
Póki się da należy korzystać z polskiego karcianego eldorado bo juz długo jego kres nadchodziSmile
Dobre konto w Mille jest lepsze od standardowego. Sam zrezygnowałem z "osobistego" po 10 latach posiadania na rzecz "dobrego" i nie narzekam.

zero oplat za prowadzenie konta.
wyplaty z innych bankomatow za free
zwrot max 3 % wydatkow poniesionych kartą i 50 zl /mc max
przelewy za free o ile dobrze pamietam

Co do oplat za kartę to nie pamietam, ale jesli jest tak jak pisze Max to kolejny plus.
(2012-10-15, 20:10)Piekarz napisał(a): [ -> ]zwrot max 3 % wydatkow poniesionych kartą i 50 zl /mc max
Ale tylko za spożywkę i paliwo.

Do pozostałych wydatków polecam inne banki.
I choć prawdziwe eldorado już minęło (ze łzą w oku wspominam BlueCash'owy oscylator kary kredytowej mBanku - dający naprawdę przyzwoity dochód) to zawsze trafia się coś ciekawego.
Obecnie można dostać Kindla 4 (przy założeniu KK i inwestując w ten interes całe 15PLN!!!)