Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Meble kuchenne na wymiar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4

aina

Jaką firmę z okolic Tczew możecie polecić do wykonania mebli kuchennych? zieliński meble, studio styl, czy jakieś inne? Jakie macie doświadczenia?

Będę wdzięczna za wszelkie opinieSmile
Było coś już podobnego na forum. Oby nie Abistol - mam właściwie tylko negatywne wspomnienia o nich...
Abistol - NIE
Korzystałem z ich usług 2 razy. Pierwszy raz w 2005 i było ok dlatego tez skorzystałem jeszcze raz w 2010 i to juz porażka. Jak najdalej od nich.
Jak już ktoś napisał - podobny temat był - to i przekleję to co tam napisałem:

Cytat:P.P.H.U CEZAR
Jabłówko 25
83-212 Bobowo
tel./fax 0585621791

Do siebie do domu robiliśmy tam meble w 2001 roku, a do teraz wyglądają jak nowe.
Świetne wykończenie. Nic nie odłazi, drzwi nie wiszą krzywo.
Meble stoją na nóżkach z maskownicą z przodu. Jak się coś rozleje demontaż trwa kilka sekund. Co jakiś czas można też przetrzeć na mokro i kurze latami pod meblami sie nie gnieżdżą.
Może nie generalizujcie od razu. My robiliśmy w Abistolu i do mebli nie można się przyczepić. Znajomi również - meble super. Projekty naprawdę z gustem wykonane.
Problem tylko z terminowością (ale to chyba standard). Koniecznie trzeba wszystkiego dopilnować, wszelkie szczegóły dogadać, nawet jeśli mielibyście 10 razy pytac o jedną szafkę czy półkę.

Spartankaa

Dołączyłam, niestety, do grona niezadowolonych z usług Abistolu. Mogę również śmiało dopisać do tego grona moja koleżankę. Pomio, że efekty wizualny kuchni mi sie podoba to nigdy juz nie podpisałabym umowy z firmą Abistol. Firma jest nieterminowa - pierwszego dnia montazu ( kiedy to panowie juz wniesli meble i zaczeli je montować ) przyjechał właściciel i oznajmił, że nie ma dwóch ważnych elementów kuchni i nie wiadomo kiedy będą a co za tym idzie montaż kuchni nie wiadomo kiedy będzie dokończony. Nie będę opisywała co sie wtedy ze mna działo, zwłaszcza, że wielokrotnie prosiłam o potwierdzenie, że wszystko jest juz dostepne i nie otrzymałam informacji, że czegos brakuje. To tylko początek i mała próbka problemów jakie były w tracie montazu. Generalnie NIE POLECAM a tym, którzy są w trakcie radze BARDZO UWAŻNIE CZYTAC UMOWĘ I TO CO NAPISANE JEST W KALKULACJI w dniu podpisywania umowy.
Potwierdzam marże na sprzęt - kosmiczne. Nigdy juz nie skorzystam z ich usług.
Tyle negatywów na Abistol, a Wasi znajomi mimo wszystko dalej korzystali z ich usług? Bezsens.
Ja korzystałem z usług 1 firmy robiącej meble na wymiar i nikt więcej z moich znajomych z ich usług nie skorzystał i nie skorzysta.
Tak jak Harry - jestem strasznym pedantem jeśli chodzi o tego typu sprawy, dlatego nie znam firmy z tej branży, którą z czystym sumieniem mógłbym polecić. I co ciekawsze to nie ma nic wspólnego z ceną - drogo też jest często byle jak.

Spartankaa

W moim przypadku podobnie. U znajomej zaczeło się "dziać" za późno juz abym mogła się wycofać. Niestety..... W trakcie rozmów, przed podpisaniem umowy, wszystko było świetnie, idealnie, nie bedzie problemów, po prostu pięknie. A potem wyszło co wyszło....
Również jestem pedantką i przez cały pobyt montażystów byłam w mieszkaniu i "patrzyłam im na ręce". Montaż trwał kilka dni, więc po dniu pracy kiedy oni opuszczali mieszkanie, ja wszystko sprawdzała, dotykałam etc. Nazajutrz wytykałam niedociągnięcia i to od ich poprawy zaczynali Panowie swój dzień. Oczywiście jest kilka rzeczy, które bym poprawiła, no ale.. nie spotkałam się jeszcze z perfekcyjnie zrobionymi meblami pod KAŻDYM względem..
Niestety nie mam porównania z innymi firmami robiącymi meble na wymiar.
Zgadzam się z opiniami, że marże na sprzęt są kosmiczne (my zamawialiśmy wszystko sami), że wszelkie dodatkowe półki to też kosmiczny koszt. Potwierdzam fakt, że trzeba kosztorys przeczytać 10 razy i o wszystko dopytać, żeby nie było niedomówień (u nas niestety było z tym kilka problemów..ale po fakcie niewiele można było już zrobić).

Może niech wypowie się ktoś, kto robił meble u konkurencji Abistolu - jak wygląda to w innej firmie itp. Bo ja niestety nie mogę ich usług porównać do usług konkurencji.. :/
Może napisze ktoś, kto jest zadowolony z usług jakiejś firmy? Interesuje mnie to, bo przymierzam się do "nowej" kuchni, a pojęcia nie mam gdzie zamówić. Chciałam w Abistolu, ale chyba zrezygnuję Sad
Gdyby czas się cofnął, to poszukałbym jakiegoś stolarza, który zrobiłby meble pod moje indywidualne zamówienie. Chętnie poczekałbym z 2-3 tygodnie dłużej i zapłacił, no powiedzmy, do 30% więcej. Może warto o tym pomyśleć? Oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że i tam nie trafi się z deszczu pod rynnę...
Tam gdzie było kiedyś Mario na Manhatanie, po schodkach do góry, robią meble kuchenne na wymiar. Warto podejść zobaczyć, robi dobrze, nie wiem jak ceny.
A w Alterego? Wie ktoś coś o tej firmie?
O AlterEgo znajomy mi mówił, że widział meble przez nich wykonane, generalnie robota porządna ale i cena porządna. Osobiście nie mam o nich zdania.

abigail

(2013-01-21, 04:14)Harry napisał(a): [ -> ]Było coś już podobnego na forum. Oby nie Abistol - mam właściwie tylko negatywne wspomnienia o nich...

u zielińskich polecam

Może napisze ktoś, kto jest zadowolony z usług jakiejś firmy? Interesuje mnie to, bo przymierzam się do "nowej" kuchni, a pojęcia nie mam gdzie zamówić. Chciałam w Abistolu, ale chyba zrezygnuję Sad
[/quote]

zielinscy są terminowi i uprzejmi
Stron: 1 2 3 4