Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: przestroga przed firma markuss z warszawy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przestrzegam wszystkich przed firma markuss która oferuje składanie długopisów !! To są oszuści którzy wyłudzają pieniądze jeżeli ktoś został oszukany proszę o kontakt ze mną fazi853@gmail.com.

Tutaj zamieszczam link do ich ogłoszenia
http://www.tcz.pl/index.php?p=2,4,0,oglo...w-od-zaraz
hahahaha


BP, MSPANC.
Tyle się o tym trąbi, a ludzie wciąż się nabierają..


Edit: Mój post chyba zbędny, kamilus dobrze to ujął. Smile
i takich trzeba tepic

tylko ze ja akurat nie zostalem oszukany tylko moj znajomy, ja tylko szukam osob ktore sie nabraly do pozwu zbiorowego
Co tępić? Kto ma ten na tym zarabia. Kto pracuje nakładczo może uniknąć płacenia zbójeckich składek ZUS. Każdy o tym wie. Oprócz idiotów oczywiście, ale idioci płacą za cenną lekcję życia.
wyłudzanie pieniędzy to nie zarabianie tylko czyste oszustwo, to jest buractwo na które normalny człowiek płaci podatki a oni i tak oszukują !! takich gnojów się tępi
Tu akurat zgadzam się z fazim. Obojętnie jakim stopniem naiwności lub niewiedzy kierowała się ofiara, oszustwo to oszustwo i nie powinno być tolerowane.
Oszustwo to oszustwo, ale oni oszukują czy szukają przedsiębiorców, którzy chcą się zatrudnić w pracy nakładczej i wspólnie płacić zbrodniczym uzurpatorom socjalizmu?

Aż z ciekawości napiszę i sprawdzę co obiecują.
Sorry, ale nie rozumiem ani słowa z tego co napisałeś.
Praca nakładcza zgodnie z wyrokiem sądu pozwala na obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Osoba prowadząca działalność składa sobie po godzinach długopisy, płaci za szkolenia, a firma od długopisów płaci za tą osobę zus. Szkolenie jest oczywiście tańsze od składek zus.

Za złożenie jednego długopisu miesięcznie dostajesz ileś tam groszy, które rozliczane są poprzez kompensację kosztów szkoleń Wink
Oszustwo by było gdyby obiecywali złote góry, ale podejrzewam, że w emailach cały mechanizm jest wyjaśniony. Postanowiłem jednak się upewnić i z trefnego adresu wysłałem zapytanie. Zobaczę co odpowiedzą. Nie wykluczam, że to oszustwo, ale raczej po prostu owczy pęd jakiegoś jelenia, któremu nie chciało się czytać nawet umowy.
Tu nie chodzi o żadne składanie długopisów tylko o wyciągnięcie kasy a potem bujaj się. Najgorsze, że za takie "lekcje" płacą ci co są już i tak poszkodowani, przez życie.
kamilus zeby dostac umowe oraz dlugopisy do skladania trzeba bylo najpierw zaplacic kaucje ktora tak jak w mejlu mojemu koledze napisali ze jest zwrotna po podpisaniu umowy o dzielo oraz zlozeniu iles tam dlugopisow, ani umowy ani paczki z dlugopisami kumpel nie dostal a kaucja byla wplacona
kumpel bedzie skladal w tym tygodniu zawiadomienie na policje ale znajac zycie to bedzie niska szkodliwosc spoleczna
Cytat:Witamy Państwa serdecznie!

Mamy dla Państwa wyjątkową ofertę pracy. Firma Markuss zajmująca się dystrybucją długopisów na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, oferuje Państwu pracę przy montażu długopisów według załączonej instrukcji montażu. Praca odbywa się w systemie zdalnym - chałupniczym, w miejscu zamieszkania pracownika.
Nasza oferta jest skierowana do osób zameldowanych na terenie Polski, pełnoletnich.
Doświadczenie w pracach manualnych będzie dodatkowym atutem, z chęcią przyjmiemy tez osoby początkujące, chcące nabyć doświadczenie zawodowe pracując w naszej firmie.
Nasza firma działa na terenie całej Polski, przyjmujemy zgłoszenia mailowe ze wszystkich miejscowości.
Praca u nas wygląda następująco: pracownik naszej firmy dostarcza materiały do pracy do miejsca zamieszkania pracownika i po ukończeniu pracy odbiera gotowy produkt, rozlicza się z pracownikiem i wypłaca należne wynagrodzenie w gotówce, do ręki. U nas nie ma opłat za materiały do pracy! Dostawy i odbiory materiałów są darmowe! Jednym kosztem jest kaucja zabezpieczająca w kwocie 11 zł, którą zmuszeni jesteśmy pobierać, aby zagwarantować iż odbiorą Państwo zamówiony materiał do pracy. Kaucja jest jednorazowa! Zwracamy ją w dniu odebrania przez Państwa towaru! ( zwrot kaucji następuje na wskazane konto bankowe pracownika lub pocztą na wskazany adres).
Praca u nas jest w pełni legalna - na umowę o dzieło, opłacamy składki i skarbówkę.
Mają Państwo do wyboru:
- długopisy zwykłe - płacimy 80 groszy netto (na rekę) za sztukę lub
- długopisy typu "PARKER" - płacimy 90 groszy netto za sztukę
Mogą Państwo wybrać jeden rodzaj lub obydwa.
Kaucję 11 zł należy wpłacić na niżej podany rachunek bankowy naszej firmy, kaucja zwracana jest w dniu odebrania przez Państwa zamówionego towaru.
Dane do wpłaty 11 zł:
Markuss
ul. Blatona 20
01-494 Warszawa
nr konta: 76 1140 2017 0000 4502 1302 1579
Aby zacząć pracę w naszej firmie, proszę o mailowe zgłoszenie do pracy.
Nasz e-mail: markowski.marek.984@gmail.com
Zgłoszenie musi zawierać:
- Imię i nazwisko,
- dokładny adres zameldowania
- dokladny adres zamieszkania
- ilość i rodzaj długopisów do montażu: minimalnie 500 sztuk, maksymalnie 5000 sztuk jednorazowo, można zamawiać 4 razy w miesiącu
- informację o uiszczeniu kaucji 11 zł, skan lub zdjęcie dowodu wpłaty - przyspieszy to realizację zamówienia,
- aktualny telefon kontaktowy
Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia, zrealizujemy zamówienie w ciągu 4 dni roboczych. Zgłoszenia bez skanu wpłaty będą realizowane do 7 dni roboczych. Zamówienie wraz z umową dostarczy kurier - pracownik naszej firmy, umowę można podpisać od razu lub odesłać podpisaną w ciągu 2 dni do naszej firmy.
Umowa zawierana jest na czas 30 dni, z możliwością automatycznego przedłużenia o kolejne 30 dni. W przypadku niewywiązania się w terminie 30 dni - zrywamy umowę, płacimy tylko za wykonane sztuki i nie ma możliwości dalszej pracy u nas. Nie ma kar finansowych ani umownych. Jeśli chcą Państwo zrezygnować z umowy - obowiązuje 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, po którym rozliczamy się za wykonana pracę i kończymy umowę,nie ma żadnych kar finansowych.

W przypadku ukończenia pracy w terminie krótszym niż 30 dni, można zamówić kolejną partię, umowa będzie liczona na kolejne 30 dni od zakończenia pierwszej partii.

Po ukończeniu pracy należy wysłać mailem informację o ilości złożonych sztuk i czy zamawiają Państwo kolejna partię do składania. Wyślemy kuriera po odbiór gotowej pracy w ciągu 1-2 dni, kurier wypłaci wynagrodzenie w gotówce, do reki, wyda też kolejną zamówioną partię do składania.

Prace u nas można traktować jako dodatkowy zarobek lub też pracę na pełny etat, długoterminowo, gwarantujemy stabilność zatrudnienia, rzetelność i uczciwość i tego samego oczekujemy od naszych pracowników.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby do podjęcia pracy u nas.Z poważaniem
Marek Markowski

Takie coś dostałem w odpowiedzi.
Widać, że nie napisał nic o optymalizacji kosztów, ale samego procederu oszustwa do końca nie rozumiem? 11zł? LOL.
kamilus - 11 zł x XXX - kto zajmie sie kwotą wyłudzenia 11 zł - nikt!

a ludzie są naiwni - 80 gr za złożenie 1 szt??? - Ile kosztuje najtańszy długopis w hurtowni? 50 gr?
Stron: 1 2