Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Wybór szkoły podstawowej - aktualny od 2014r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witajcie,

Wiem, że jest już jeden taki temat, ale jako że ostatnia w nim wiadomość ma już ponad 4 lata, postanowiłem nieco odświeżyć, by nie dostać nagrody "Złotej Łopaty".

Właśnie dowiedziałem się, że mojej córki nie przyjęli do SP11 - pewnie dlatego, że to nie nasz rejon, bo mieszkamy na Bajkowym. Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy nie. Nie znam tczewskich szkół, a przez te 4 lata od ostatniego tematu wiele mogło się zmienić.

Dlatego mam do Was prośbę i pytanie zarazem - co mam robić? Bić się o Jedenastkę, czy szukać innej lepszej podstawówki? Moja córka jest raczej drobniutka i spokojna, więc wskazana szkoła bezpieczna od wszelkiego terroru, o rozsądnym poziomie nauczania. Big Grin Ktoś coś wspomniał o SP12... ale czy ona nie za duża?

Poradźcie proszę, bo przyjdzie mi samemu nauczać ją w domu!
Ale jak "właśnie się dowiedziałeś"? Przecież listy dzieci przyjętych były już dawno. Przynajmniej w SP12 już pod koniec kwietnia były wywieszone listy dzieci z innych rejonów, które dostały się do szkoły, a dziś były listy wszystkich dzieci (rejonowych i nie).
Ja nie wiem czy jest jeszcze szansa na szkołę spoza Waszego rejonu...
W SP11 nie było list wcześniej. Napisali, że listy będą 16 maja - nie wywiesili, w necie też nic nie było. 17 maja córka była na liście przyjętych, a dziś z listy zostało wykreślonych 38 osób, w tym i moja.

Normalnie casting jakby do jakiegoś Harvardu szła.

Jak się nigdzie nie dostanie, to rozumiem, że musi zostać przyjęta tam gdzie rejon - czyli SP12, ale czy to dobrze, to jeszcze nie wiem. Dam sobie 48h na ogarnięcie tematu i będę wdzięczny za sugestie odnośnie tych innych szkół.
A o prywatnej nie myślałeś? :>
No jak nie jak tak, z internatem w Gdańsku, ale póki co poszukam w Tczewie.
Trochę chamskie zagranie z ich strony z tym wykreślaniem uczniów na ostatnią chwilę. Może spróbuj się odwołać? Inne szkoły spoza rejonu już raczej nie wchodzą w grę (chyba, że masz w nich dobre znajomości). Do SP12 sami puszczamy dziecko w tym roku, ale uczucia faktycznie są mieszane - szkoła jest duża, klas będzie pełno, nie wiem jak to się odbije na poziomie opieki nad najmłodszymi.

Jest jeszcze szkoła prywatna w Tczewie (http://www.psfontannamarzen.net), ale to sprawa świeża i ciężko o tym cokolwiek powiedzieć - póki co jest to strzał w ciemno. No i z podanej strony wynika, że prowadzą nabór tylko do klady "0" (przynajmniej ja tak to rozumiem), więc nie wiem, czy Cię to urządza.
A SP 8? Macie na Suchostrzygach fajną, kameralną szkołę...
Kameralna owszem, ale fajna była może 15-20 lat temu - teraz jest tam za dużo patoli z okolicy. Z dwojga złego zdecydowanie bardziej wolę SP12.
(2014-05-21, 09:15)aga_piet napisał(a): [ -> ]A SP 8? Macie na Suchostrzygach fajną, kameralną szkołę...

Nie znam lokalnych szkół i moje opinie o nich wynikać będą tylko z sumy Waszych doświadczeń i tego, czego dowiem się od znajomych. Jeśli piszesz pozytywnie o SP8, to mały plusik dla niej, choć o ile dobrze pamiętam, to w temacie podobnej treści, kilka lat temu, były jakieś wątpliwości co do tej szkoły - chyba właśnie w ostatniej wiadomości.

Dziękuję Wszystkim i czekam na jeszcze.Smile
Szkoły w Tczewie prezentują podobny, porównywalny poziom. Uczyć się i NAUCZYĆ, można w każdej z nich.
Może wywołam oburzenie, ale uważam za szkodliwą przesadną troskę o właściwe (cokolwiek to znaczy) środowisko szkolne dla dziecka. Każdy typ szkoły ma plusy i minusy. Duża i mała, kameralna.
Wg mnie 99% dzieciaków mających wsparcie domu, poradzi sobie w każdej z nich.
W jaki sposób szkodliwe jest wybranie optymalnej szkoły dla dziecka? Uzasadnij.
Może jak się ma rozgarniętego i wysokiego chłopaka, który swoją charyzmą rozwala otoczenie i już jest dominującym tworem - wtedy nie trzeba się o niego obawiać. W większości szkół podstawowych, nawet do których uczęszczają jednostki zaburzone, sobie poradzi.

Jednak mi trafił się "egzemplarz" troszkę za bardzo chorowity, drobniutki, chudziutki i o zbyt dużej ufności wobec świata - krótko: dziewczynka taki mały diamencik i nie chcę, by w procedurze Jej szlifowania, bo przecież kiedyś zrobi się z niej brylant, brało udział stado zakompleksionych nauczycieli lub bym obawiał się o jej bezpieczeństwo w szkole. Wyobraźnia dzieci jest teraz przecież jeszcze bardziej nieograniczona niż nasza kiedyś i do tego potęgowana na każdym poziomie przez wszechobecny internet.
Manif, napisałam przesadną i jeszcze wytłuściłam.

Jasne, że należy się rozejrzeć, ale to co wyprawiają niektórzy rodzice jest żałosne.
Wszyscy uważamy, że nasze dzieci są jedyne, wyjątkowe, wrażliwe i nie pasują do reszty "plebsu". Próbujemy wychować nieodpornych egoistów, przekonanych o swej wyjątkowości, życiowe łamagi lub przyszłych frustratów, którzy po zderzeniu z najmniejszą przeciwnością przeżyją szok.

Dajcie swoim dzieciom wejść w społeczeństwo, w jakim później przyjdzie im żyć, studiować, pracować...Różnorodne pod każdym względem.

I jeszcze jedno: dzieci, wbrew temu co myślimy, silne są.

I jeszcze: nie znam wielu zakompleksionych nauczycieli... To banał, frazes, schemat myślowy Big Grin
Dając dziecko do jakiejkolwiek szkoły, tej prywatnej też, nigdy nie masz gwarancji do jakiej klasy trafi lub na jakiego nauczyciela. Zawsze może być sytuacja, że coś nie zagra i dziecko będzie zestresowane. Oczywiście zawsze można przenieść do innej klasy, szkoły itd. Big Grin
Dobrym sposobem jest prześledzenie wyników danej szkoły w rankingach - średniej oceny z testów itp. Chociaż i to jest często grubymi nićmi szyte - presja na wyniki, rankingi też może dziecko stresować i obniżać jego samoocenę Wink
I tu masz rację. Ale mam nadzieję, że robiąc taki szybki "wywiad środowiskowy", chociaż nieco zmniejszę szanse, że wydarzy się cokolwiek złego, przynajmniej w tych kilku początkowych latach edukacji.

Oczywiste też jest, że chcę wychować dziecko silne, która da sobie radę w aktualnym i przyszłym, pewnie jeszcze gorszym, społeczeństwie. Jednak chcę to zrobić stopniowo. Nie chcę by dziecko, które wiele nie chodziło do przedszkola z uwagi na częste choróbska, miało niewiele do czynienia z innymi dziećmi i bardziej obcowało z dorosłymi, zderzyło się od razu z brutalną dla niej rzeczywistością, jak z twardą ścianą. Pewnie, niech się zderzy, ale z czymś bardziej miękkim i nieco delikatniej, z mniejszą traumą. Nie uważam też, że moje dziecko jest jedyne na świecie, ale jest dla mnie najważniejsze - czy to źle? Mam nadzieję, że nie. Robię wszystko bez przesady i w granicach zdrowego rozsądku.

Wracając do zakompleksionych nauczycieli - znam kilku, choć akurat nie ze szkół podstawowych. Jeśli w szkołach na nieco wyższym poziomie nauczania tacy są, to domyślam się, że mogą (choć nie wszędzie muszą) być i na tym niższym. Ale offtop się robi, więc wracam do tematu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7