Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Samorząd 2014-2018
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
W temacie:

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wia...kontekscie

Odkryłem, że coś tutaj jest jednak nie tak (?):

[Obrazek: pan_kulas_mija_sie_z_prawda.jpg]
Doprawdy gratuluję... Moja wypowiedź, odnosi się do tego, że gdyby wniosek zrealizował Prezydent i postawił kamerę może byłoby tak jak zasugerowałem... Gdzie tu widzisz choćby słowo o komisji polityki społecznej? Proszę zaprzestać pomawiania mnie! Komisja nie realizuje wniosków tylko co najwyżej je zgłasza. Do Komisji mam pretensje, że nie poparła wniosku, nie o brak jego realizacji.
(2014-11-06, 17:33)Bartłomiej Kulas napisał(a): [ -> ]Doprawdy gratuluję... Moja wypowiedź, odnosi się do tego, że gdyby wniosek zrealizował Prezydent i postawił kamerę może byłoby tak jak zasugerowałem... Gdzie tu widzisz choćby słowo o komisji polityki społecznej? Proszę zaprzestać pomawiania mnie!

Zawsze byłem dobry w grę 'gdzie jest Wally?' - znalazłem! Podkreśliłem na zielono, żebyś nie musiał szukać.

[Obrazek: pomocna_dlon_dla_pana_kulasa.png]
Manif zobacz co cytujesz w moim oświadczeniu. Przecież wyraźnie napisałem, że złożyłem wniosek na komisji i nie został przyjęty - to samo co na facebook.

Tak Komisja odrzuciła wniosek i właśnie o to mam do niej pretensje. Ale nigdy nie sugerowałem że gdyby komisja była "Za" to nie doszłoby do tragedii. Być może by nie doszło, gdyby kamera była postawiona w tym roku, nie w przyszłym (a do tego odnosi się decyzja komisji - do przyszłorocznego budżetu).

To że napisałem, że Komisja odrzuciła wniosek, miało pokazać brak zrozumienia dla problemu na Komisji.

Zobaczcie dokładnie co jest napisane 2 linijki dalej w moim oświadczeniu - że Prezydent nie przyjął wniosku. Ponawiam prośbę o zaprzestanie pomawiania mnie.
Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. Doszło do tragedii i truje nam pan o pokichanej kamerze jak by miała świat uratować. Kamer nie ma w wielu miejscach i ludzie żyją, a w miejscach w jakich są tez dochodzi do przestępstw. Pana marudzenie o tym że chciał Pan tam kamery ale z tematu nic nie wyszło zaczyna ludziom działać na nerwy. Jeżeli uważał pan że jest tam niezbędna to zapewne nikt by nie zaprotestował gdyby została sfinansowana ze zbiórki lub przez Pana. Widać nie było na nią kasy. Wie Pan ja się nie czuję zagrożony w moim domu a mimo to moja wspólnota założyła monitoring na budynku i nikt nam pieniędzy nie dał, spłacamy to sobie w czynszu i jest cacy. Może pan zafunduje kamerę, albo zrobi zbiórkę w okolicy na nią. Wszak od gadania, ona się nie zmaterializuje.
(2014-11-06, 18:04)zaratustra napisał(a): [ -> ]Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. Doszło do tragedii i truje nam pan o pokichanej kamerze jak by miała świat uratować. Kamer nie ma w wielu miejscach i ludzie żyją, a w miejscach w jakich są tez dochodzi do przestępstw. Pana marudzenie o tym że chciał Pan tam kamery ale z tematu nic nie wyszło zaczyna ludziom działać na nerwy. Jeżeli uważał pan że jest tam niezbędna to zapewne nikt by nie zaprotestował gdyby została sfinansowana ze zbiórki lub przez Pana. Widać nie było na nią kasy. Wie Pan ja się nie czuję zagrożony w moim domu a mimo to moja wspólnota założyła monitoring na budynku i nikt nam pieniędzy nie dał, spłacamy to sobie w czynszu i jest cacy. Może pan zafunduje kamerę, albo zrobi zbiórkę w okolicy na nią. Wszak od gadania, ona się nie zmaterializuje.

Różnica pomiędzy Pana wspólnotą a skwerem jest taka, że to miejsce publiczne gdzie chodzą różni ludzie, a nie tylko tam mieszkający... I to jest różnica dość istotna.
(2014-11-06, 18:00)Bartłomiej Kulas napisał(a): [ -> ]Manif zobacz co cytujesz w moim oświadczeniu. Przecież wyraźnie napisałem, że złożyłem wniosek na komisji i nie został przyjęty - to samo co na facebook.

Tak Komisja odrzuciła wniosek i właśnie o to mam do niej pretensje. Ale nigdy nie sugerowałem że gdyby komisja była "Za" to nie doszłoby do tragedii. Być może by nie doszło, gdyby kamera była postawiona w tym roku, nie w przyszłym (a do tego odnosi się decyzja komisji - do przyszłorocznego budżetu).

To że napisałem, że Komisja odrzuciła wniosek, miało pokazać brak zrozumienia dla problemu na Komisji.

Zobaczcie dokładnie co jest napisane 2 linijki dalej w moim oświadczeniu - że Prezydent nie przyjął wniosku. Ponawiam prośbę o zaprzestanie pomawiania mnie.

No cóż.. Jak widać zarówno wspomniani przez Ciebie w piśmie radni, jak i część forumowiczów, odebrała Twój wpis jako 'gdyby nie decyzja komisji 2 miesiące temu, to byłyby kamery i pewnie dziewczynie by się nic nie stało'. Jeżeli nie taki był Twój zamysł, to może zamiast zarzucić innym pomówienia, popracuj nad bardziej precyzyjną formą wyrażania swoich myśli?
(2014-11-06, 18:08)Bartłomiej Kulas napisał(a): [ -> ]Różnica pomiędzy Pana wspólnotą a skwerem jest taka, że to miejsce publiczne gdzie chodzą różni ludzie, a nie tylko tam mieszkający... I to jest różnica dość istotna.

A no tak. Wszak nie można nic zrobić z inicjatywy prywatnej. Jest to zakazane i zabronione.
Manif,
Być może ktoś mógł odebrać niejednoznacznie - dlatego napisałem oświadczenie w którym to wyjaśniłem. Teraz wyjaśniłem dodatkowo tutaj - proszę więc o zaprzestania pomawiania o rzekome kłamstwo.

Zaratustra - Wbrew temu co sądzisz, jestem zwolennikiem inicjatyw prywatnych, ale Państwo też ma swoje zadania do wykonania. Kwestia bezpieczeństwa publicznego jak najbardziej się do nich zalicza.
(2014-11-06, 19:46)Bartłomiej Kulas napisał(a): [ -> ]Manif,
Być może ktoś mógł odebrać niejednoznacznie - dlatego napisałem oświadczenie w którym to wyjaśniłem. Teraz wyjaśniłem dodatkowo tutaj - proszę więc o zaprzestania pomawiania o rzekome kłamstwo.

Tak, może wspomnij jeszcze raz czy dwa o 'pomawianiu' w kontekście podkreślenia Twojej własnej wypowiedzi, na pewno doda Ci to wiarygodności i dobrego rozgłosu.
Ja widzę w dwóch wypowiedziach przypuszczenie, a nie stwierdzenie. Nie wiem o co się czepiać.

Zaratustra - Wbrew temu co sądzisz, jestem zwolennikiem inicjatyw prywatnych, ale Państwo też ma swoje zadania do wykonania. Kwestia bezpieczeństwa publicznego jak najbardziej się do nich zalicza.

No widzisz Panie Kulas. Tym różni się kapitalista od socjalisty że kapitalista działa a socjalista czeka aż "Państwo" zrobi coś za niego. Widzi Pan dla tego ja wolał bym by Polakom pieniądze zostawały w kieszeni, wtedy jak będą potrzebowali kamery to zrobią sobie akcje i ją kupią, a nie że muszą kogoś prosić o zrobienie czegoś za ich własne pieniądze. A tak na marginesie, nie można było wnioskować o ten monitoring w ramach budżetu obywatelskiego skoro mieszkańcom to takie niezbędne?
(2014-11-06, 22:13)zaratustra napisał(a): [ -> ]

No widzisz Panie Kulas. Tym różni się kapitalista od socjalisty że kapitalista działa a socjalista czeka aż "Państwo" zrobi coś za niego. Widzi Pan dla tego ja wolał bym by Polakom pieniądze zostawały w kieszeni, wtedy jak będą potrzebowali kamery to zrobią sobie akcje i ją kupią, a nie że muszą kogoś prosić o zrobienie czegoś za ich własne pieniądze. A tak na marginesie, nie można było wnioskować o ten monitoring w ramach budżetu obywatelskiego skoro mieszkańcom to takie niezbędne?

Zabawne czytać o sobie "socjalista" gdy w Radzie ma się opinię znienawidzonego liberała... Sam już nie wiem co gorsze Smile.

W przeciwieństwie do KNP uważam, że są jednak pewne obszary gdzie państwo musi istnieć - zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom to podstawowy element.

Co do budżetu obywatelskiego - pewnie że by można, ale tutaj otwierasz dyskusję nad dwiema kwestiami:
1. Czy zasady Budżetu Obywatelskiego są właściwie (zgłaszałem wiele propozycji zmian)
2. Czy Radni powinni ingerować w wydawanie środków z Budżetu Obywatelskiego (agitować na rzecz konkretnej propozycji bądź samemu składać wnioski - uważam, że niekoniecznie).

Być może zbierze się grupa osób w kolejnej edycji, która zaproponuje rozwiązanie - postawienie kamery ze środków BO. U nas w Tczewie społeczeństwo obywatelskie wciąż raczkuje, ale jestem na tak!
Kamery nie rozwiązują magicznie problemu przestępczości - nie są antidotum, nie zabraniają popełniania przestępstw. Ich zadanie to ułatwienie zidentyfikowanie sprawcy. Tyle, że bez sprawnie działającego całego systemu jest dupa blada. Brakuje Centrum obsługi z prawdziwego zdarzenia czynnego 24 godziny na dobę. Brakuje patroli interwencyjnych w mieście. Brakuje dobrej jakości sprzętu. Co dałaby ta kamera??? Przecież nie ma co parę metrów tabliczki UWAGA KAMERA!!!. Czy w centrum monitoringu ktoś siedzi w godzinach wieczornych i na bieżąco śledzi obraz? Pewnie jest ot jeden strażnik, który oprócz obsługi kilkudziesięciu kamer jest dyżurnym - odbierającym telefony. Kamery chodzą w trybie auto i jedynie "po" jest przeglądane nagranie. Pomyślcie ile osób byłoby potrzebnych do obsługi tego systemu? Po pierwsze potrzebne jest więcej patroli i zmiana prawa. Dopiero później monitoring na każdym skrzyżowaniu.

A wracając do tematu - Bartek spaliłeś się na tym. Lepiej zrobiłbyś gdybyś siedział cicho a tak zostałeś hieną cmentarną. Sorki ale takie jest moje zdanie. Nawet jeżeli miałeś dobre intencje, nawet jeśli chciałeś pokazać "światu", że Ty chciałeś coś zrobić. To nie by dobry moment.
Stron: 1 2 3 4 5