Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Brak internetu, mimo połączenia z siecią WiFi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od pewnego czasu borykam się z brakiem internetu na leciwym netbooku z systemem Windows XP. Do czasu wymiany routera (Linksys) internet na tymże netbooku dzałał bez większych problemów, jednak po podłączeniu nowego routera i poprawnym połączeniu przez wifi strony www się nie ładują, nie mogę nic pingować - czyli internet nie działa. Nie chcąc się bawić ustawieniami zabezpieczeń w nowym routerze podłączyłem także stary, myśląc, że to rozwiąże problem. Niestety, pomimo dodawania od nowa sieci bezprzewodowej itp. itd. problem nadal występuje zarówno na starym jak i nowym routerze.
Na netbooku zainstalowany jest Windows XP SP3 więc w tym problemu nie ma, komputer normalnie łączy się z routerem, nie ma problemu z logowaniem, rozłączaniem itp. Generalnie jestem ogarnięty w sprawach związanych z komputerami, ale na tym tracę powoli cierpliwość,
a w internecie ciężko znaleźć coś konkretnego. Ktoś ma jakieś pomysły?? 
NIe wiem gdzie masz internet. Ja niedawno zmieniełem router w neti ( dawny interbit) i musiałem w nowy router wpisać macadres starego routera (ewentualnie zarejestrować na stronie netii nowy router.
Problem leżał po stronie ustawień bezprzewodowej karty sieciowej, nie zwróciłem uwagi, że na sztywno były wpisane adresy.