Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Znieważenie flagi państwowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Chcę zgłosić znieważanie dwóch flag państwowych dokonujące się na Skwerze Kopernika przy pomniku upamiętniającym  tczewskich saperów. Wiszą tam dwa brudne i podarte cosie, które kiedyś były flagami narodowymi. Konstytucja i Polskie prawo zabrania znieważania symboli narodowych dlatego też proszę o wszczęcie odpowiednich działań i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności. Każdego dnia przejeżdża tamtędy wielu polityków wszelkich opcji, wielu urzędników państwowych, policjantów, strażników miejskich i nauczycieli i żaden z WAS nie zareagował wstyd mi za Was wszystkich! Hańba!
Jeżeli to prawda (nie widziałem!), to rzeczywiście wstyd. Po raz kolejny udowadnia, że prawo prawem, a życie życiem.
W temacie "polskiego" szacunku do flagi:

https://www.youtube.com/watch?v=RSSIz-0pnCM
(2015-02-22, 22:28)maaat napisał(a): [ -> ]Chcę zgłosić znieważanie dwóch flag państwowych dokonujące się na Skwerze Kopernika przy pomniku upamiętniającym  tczewskich saperów. Wiszą tam dwa brudne i podarte cosie, które kiedyś były flagami narodowymi. Konstytucja i Polskie prawo zabrania znieważania symboli narodowych dlatego też proszę o wszczęcie odpowiednich działań i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności. Każdego dnia przejeżdża tamtędy wielu polityków wszelkich opcji, wielu urzędników państwowych, policjantów, strażników miejskich i nauczycieli i żaden z WAS nie zareagował wstyd mi za Was wszystkich! Hańba!

O nie wiedziałem że forum tcz.pl stanowi już substytut policji czy prokuratury. No ale przecież napisanie o czymś na forum, czy fejsie, załatwi każdy problem. Jak kogoś będą mordować na ulicy to też o tym na forum napiszesz?
Po pierwsze, proszę nie dublować tematów. Po drugie, jak wspomniał kolega wyżej takie sprawy należy zgłaszać bezpośrednio do policji lub prokuratury.
(2015-02-23, 10:28)zaratustra napisał(a): [ -> ]
(2015-02-22, 22:28)maaat napisał(a): [ -> ]Chcę zgłosić znieważanie dwóch flag państwowych dokonujące się na Skwerze Kopernika przy pomniku upamiętniającym  tczewskich saperów. Wiszą tam dwa brudne i podarte cosie, które kiedyś były flagami narodowymi. Konstytucja i Polskie prawo zabrania znieważania symboli narodowych dlatego też proszę o wszczęcie odpowiednich działań i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności. Każdego dnia przejeżdża tamtędy wielu polityków wszelkich opcji, wielu urzędników państwowych, policjantów, strażników miejskich i nauczycieli i żaden z WAS nie zareagował wstyd mi za Was wszystkich! Hańba!

O nie wiedziałem że forum tcz.pl stanowi już substytut policji czy prokuratury. No ale przecież napisanie o czymś na forum, czy fejsie, załatwi każdy problem. Jak kogoś będą mordować na ulicy to też o tym na forum napiszesz?

Możesz uznać, iż pisanie na forum o znieważaniu flagi jest głupie. Masz takie prawo. Owszem powinnam zgłosić to na policję, jednakże moje doświadczenie (dość duże) w kontaktach z nimi pokazuje, iż delikatnie mówiąc mają ambiwalentny stosunek do wielu swoich obowiązków. Wierzę natomiast w oddolny ruch społeczny, wszelkie formy oporu i nacisku obywatelskiego, wierzę że to my jako społeczeństwo wymuszamy na szanownej władzy jakiekolwiek przejawy pokory i wykonywanie przez nich swych obowiązków. Dlatego uważam, że przed wyborami skuteczniejsze będzie poruszenie tego tematu na forum niż załatwienie po cichu na komisariacie. Zbliża się narodowe święto sapera (bodajże 27.04) mam nadzieję, że zareagują szybciej. Interesująca i wiele mówiąca o mentalności władzy będzie ich reakcja na mój post, ewentualny sposób ściągania flag i dalsze z nimi postępowanie. Wszyscy widzą, że to brudne, podarte i już do niczego się nie nadaje, ale jednak to flagi narodowe i nie wolno ich wyrzucać zwyczajnie do śmieci. Co zrobią? Nie wiem. Poczytają dawne protokoły dyplomatyczne by dowiedzieć się co w takich sytuacjach robiona dawniej? nie wiem. Pewnie dawniej nigdy nie dopuszczono by do takiego stanu. Więc piszę na forum i mówię: patrzymy i wyciągajmy wnioski, gdyż mamy okazję pooglądać skrywaną i wstydliwą twarz władzy
(2015-02-23, 10:49)maaat napisał(a): [ -> ]Możesz uznać, iż pisanie na forum o znieważaniu flagi jest głupie. Masz takie prawo. Owszem powinnam zgłosić to na policję, jednakże moje doświadczenie (dość duże) w kontaktach z nimi pokazuje, iż delikatnie mówiąc mają ambiwalentny stosunek do wielu swoich obowiązków. Wierzę natomiast w oddolny ruch społeczny, wszelkie formy oporu i nacisku obywatelskiego, wierzę że to my jako społeczeństwo wymuszamy na szanownej władzy jakiekolwiek przejawy pokory i wykonywanie przez nich swych obowiązków. Dlatego uważam, że przed wyborami skuteczniejsze będzie poruszenie tego tematu na forum niż załatwienie po cichu na komisariacie. Zbliża się narodowe święto sapera (bodajże 27.04) mam nadzieję, że zareagują szybciej. Interesująca i wiele mówiąca o mentalności władzy będzie ich reakcja na mój post, ewentualny sposób ściągania flag i dalsze z nimi postępowanie. Wszyscy widzą, że to brudne, podarte i już do niczego się nie nadaje, ale jednak to flagi narodowe i nie wolno ich wyrzucać zwyczajnie do śmieci. Co zrobią? Nie wiem. Poczytają dawne protokoły dyplomatyczne by dowiedzieć się co w takich sytuacjach robiona dawniej? nie wiem. Pewnie dawniej nigdy nie dopuszczono by do takiego stanu. Więc piszę na forum i mówię: patrzymy i wyciągajmy wnioski, gdyż mamy okazję pooglądać skrywaną i wstydliwą twarz władzy

Prawda jest taka że nasze kochane służby często dosyć opieszale zajmują się zgłoszonymi sprawami, ale nie zgłoszona oficjalnie sprawą nie zajmą się wcale. Kolejna sprawa to taka że jak coś zgłosisz i będziesz monitorować co się w sprawie dzieje lub nie, to mobilizujesz ich do działania. Jeżeli przedstawiciele organu jaki powinien się sprawa zająć i do jakiego sprawę zgłoszono nie podejmie odpowiednich kroków to podlega już pod zaniedbanie obowiązków służbowych i trzeba wyciągać konsekwencje w takich przypadkach.

Musimy nauczyć się reagować adekwatnie do sytuacji i wymuszać respektowanie prawa. nie możemy pozwalać na to że powołana służba nie działa prawidłowo więc szukamy jakichś rozwiązań na własną rękę. "Jak Straż Pożarna przestanie jeździć do pożarów bo strażakom nie będzie się chciało to mamy się wyposażyć w wiadra z wodą, czy wyciągać konsekwencje wobec tych co zaniedbują swoje obowiązki tak by ta straż zaczęła działać jak należy i gasiła pożary?"
(2015-02-23, 11:29)zaratustra napisał(a): [ -> ]
(2015-02-23, 10:49)maaat napisał(a): [ -> ]Możesz uznać, iż pisanie na forum o znieważaniu flagi jest głupie. Masz takie prawo. Owszem powinnam zgłosić to na policję, jednakże moje doświadczenie (dość duże) w kontaktach z nimi pokazuje, iż delikatnie mówiąc mają ambiwalentny stosunek do wielu swoich obowiązków. Wierzę natomiast w oddolny ruch społeczny, wszelkie formy oporu i nacisku obywatelskiego, wierzę że to my jako społeczeństwo wymuszamy na szanownej władzy jakiekolwiek przejawy pokory i wykonywanie przez nich swych obowiązków. Dlatego uważam, że przed wyborami skuteczniejsze będzie poruszenie tego tematu na forum niż załatwienie po cichu na komisariacie. Zbliża się narodowe święto sapera (bodajże 27.04) mam nadzieję, że zareagują szybciej. Interesująca i wiele mówiąca o mentalności władzy będzie ich reakcja na mój post, ewentualny sposób ściągania flag i dalsze z nimi postępowanie. Wszyscy widzą, że to brudne, podarte i już do niczego się nie nadaje, ale jednak to flagi narodowe i nie wolno ich wyrzucać zwyczajnie do śmieci. Co zrobią? Nie wiem. Poczytają dawne protokoły dyplomatyczne by dowiedzieć się co w takich sytuacjach robiona dawniej? nie wiem. Pewnie dawniej nigdy nie dopuszczono by do takiego stanu. Więc piszę na forum i mówię: patrzymy i wyciągajmy wnioski, gdyż mamy okazję pooglądać skrywaną i wstydliwą twarz władzy

Prawda jest taka że nasze kochane służby często dosyć opieszale zajmują się zgłoszonymi sprawami, ale nie zgłoszona oficjalnie sprawą nie zajmą się wcale. Kolejna sprawa to taka że jak coś zgłosisz i będziesz monitorować co się w sprawie dzieje lub nie, to mobilizujesz ich do działania. Jeżeli przedstawiciele organu jaki powinien się sprawa zająć i do jakiego sprawę zgłoszono nie podejmie odpowiednich kroków to podlega już pod zaniedbanie obowiązków służbowych i trzeba wyciągać konsekwencje w takich przypadkach.

Musimy nauczyć się reagować adekwatnie do sytuacji i wymuszać respektowanie prawa. nie możemy pozwalać na to że powołana służba nie działa prawidłowo więc szukamy jakichś rozwiązań na własną rękę. "Jak Straż Pożarna przestanie jeździć do pożarów bo strażakom nie będzie się chciało to mamy się wyposażyć w wiadra z wodą, czy wyciągać konsekwencje wobec tych co zaniedbują swoje obowiązki tak by ta straż zaczęła działać jak należy i gasiła pożary?"
Nie bardzo rozumiem dlaczego tak potępiasz używanie czwartej władzy. Istnieje ona po to byśmy jako obywatele byli świadomi otaczającej nas rzeczywistości. Najsprawniej działające organy państwowe nie zmienią w rzeczywistości społecznej zbyt wile. Konieczne jest poinformowanie opinii publicznej o tym co też nasze organy władzy robią, w jakiej sprawie robią i przeciwko komu robią. Dopiero wtedy mamy pełen obraz. Podchodzisz do sprawy pseudotechnokratycznie a tu ważnym elementem zjawiska są uczucia i emocje związane z tym co opisałam. Państwo to nie tylko procedury i struktury to też naród, historia, tradycja wspólnota języka, doświadczeń i wartości. Mój post odwołuje się do tej sfery społecznej, którą górnolotnie możemy nazwać duszą narodu. Ja dzielę tę duszę z Polska i mam nadzieję, że na takiej płaszczyźnie rozumiesz, co chciałam przekazać publikując go. 
(2015-02-23, 12:20)maaat napisał(a): [ -> ]
(2015-02-23, 11:29)zaratustra napisał(a): [ -> ]

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak potępiasz używanie czwartej władzy. Istnieje ona po to byśmy jako obywatele byli świadomi otaczającej nas rzeczywistości. Najsprawniej działające organy państwowe nie zmienią w rzeczywistości społecznej zbyt wile. Konieczne jest poinformowanie opinii publicznej o tym co też nasze organy władzy robią, w jakiej sprawie robią i przeciwko komu robią. Dopiero wtedy mamy pełen obraz. Podchodzisz do sprawy pseudotechnokratycznie a tu ważnym elementem zjawiska są uczucia i emocje związane z tym co opisałam. Państwo to nie tylko procedury i struktury to też naród, historia, tradycja wspólnota języka, doświadczeń i wartości. Mój post odwołuje się do tej sfery społecznej, którą górnolotnie możemy nazwać duszą narodu. Ja dzielę tę duszę z Polska i mam nadzieję, że na takiej płaszczyźnie rozumiesz, co chciałam przekazać publikując go. 

Podchodzę do sprawy realistycznie. Pisanie na forach, płacze, żale nic nie dają. Mamy na tym forum i portalu mnogość wątków i opisów nieprawidłowego działania naszej kochanej komunikacji miejskiej. Czy to zmieniło sytuację pasażerów? Czy opinia publiczna została wzieta pod uwagę? Nie, ponieważ za pisaniem i słowami nie poszły żadne czyny. Nie neguję odwoływania się do 4 władzy czyli mediów, ale powinniśmy zaczynać rozwiązywanie problemu od konkretnego i konstruktywnego działania a dopiero gdy to zawodzi, posiłkować się opisaniem sytuacji jak i niewłaściwego działania organów państwowych w mediach.
(2015-02-23, 10:36)lukee napisał(a): [ -> ]Po pierwsze, proszę nie dublować tematów. Po drugie, jak wspomniał kolega wyżej takie sprawy należy zgłaszać bezpośrednio do policji lub prokuratury.

Zgadzam się, iż popełniłam błąd dublując tekst za co przepraszam. Czy zgłoszenie sprawy bezpośrednio wyklucza napisanie o niej na forum? Czy każda sprawa opisana na forum została uprzednio zgłoszona? Czy uprzednie zgłoszenie wymagane jest przez regulamin forum? Zawsze wydawało mi się, iż istotą środków masowego przekazu jest zdobywanie informacji przed innymi. Mój post nie jest ani wulgarny, ani obraźliwy ani fałszywy, więc czemu tak dziwaczną reakcję wywołuje? Kazik śpiewał "Niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi" Potępiacie mnie a ja tylko widzę

Zachęcam wszystkich do wybrania się na skwer, zrobienia zdjęcia lub filmu i zamieszczenia go tutaj. Obraz przemawia bardziej niż 1000 słów
O to właśnie chodzi byśmy nauczyli się sami reagować i działać, a nie czekać aż ktoś zrobi coś za nas. Częste jest teraz to ze sprawy porusza się tylko w internecie i wychodzi z założenia że już załatwione a generalnie internet nie załatwia nic. Jest to przydatne medium i pomocne w organizowaniu się, ale nigdy nie zastąpi prywatnej inicjatywy i działania.

Wiem ze narażam się tym którzy cała swoją działalność kończą na wpisach internetowych i marudzeniu pod nosem ale w mojej ocenie nie robicie dosłownie nic. Możecie być święcie przekonani że coś zrobiliście jednak to jest tylko zagłuszanie własnego sumienia. Liczycie na to ze ktoś inny zadziała za was i zrobi to do czego sami wydajecie się być nie zdolni. Jednak od bzdurnego pisania do realnego działanie dzieli was tylko mały krok.

Nigdy nie przestanę udzielać się w takich tematach ponieważ zdaje sobie sprawę z tego że gdy dochodzi do sytuacji w jakiej konieczna jest interwencja lub pomoc 2 osoby, to internet tego za nas nie załatwi.

Opisanie w internecie sytuacji że ktoś, kogoś potrącił na ulicy autem i zbiegł, nie zastąpi szybkiej pomocy przechodniów i reakcji innych kierowców w celu zatrzymania sprawcy. Nie bądźmy biernymi widzami w świecie jaki nas otacza, bo tylko biorąc czynny udział mamy szansę zmieniać go na leprze.

maaat - wiem że bierzesz do siebie to co piszę ale nie robię tego dla tego że lubię się czepiać ludzi, tylko mam cicha nadzieję że pchnę Cie do działania. A co ważniejsze kiedy zaczniesz działać, sama zaczniesz też do tego namawiać innych.
To nie jest ani łatwe ani proste, ale jest to konieczne by zmienić ta mentalną niemoc i bierność z jaką mamy obecnie do czynienia.
Spełniam prośbę autora wątku:

[Obrazek: e37b52990003d96b54eb611b]

[Obrazek: af56a22e0011b36154eb6122]

Jakość nędzna, ale każdy może sobie wyrobić swój pogląd.
(2015-02-23, 19:27)krzych napisał(a): [ -> ]Spełniam prośbę autora wątku:
(...)
Jakość nędzna, ale każdy może sobie wyrobić swój pogląd.

Dziękuję za reakcję
Jestem zwykłą obywatelką, która 23 lutego zobaczyła stan flag narodowych na Skwerze i doznała apopleksji. Dlatego zamieściłam nowy wątek dotyczący tej sprawy na forum tcz.pl. Nie umiem zamieszczać zdjęć, więc poprosiłam by zrobił je ktoś z czytelników i zamieścił - sztuki tej dokonał forumowicz o nicku Krzych. Tego samego dnia to jest 23.02 o godzinie 20.00 (słusznie skrytykowana przez Zaratustra za niepodjęcie działań prawnych) złożyłam doniesienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na znieważeniu symboli narodowych w Powiatowej Komendzie Policji w Tczewie w dniu dzisiejszym tj. 25.02 przydzielono śledczego do sprawy Pana Mirosława Chrzanowskiego. Proponuję byśmy wszyscy trzymali za niego kciuki i życzyli mu powodzenia w wykrywaniu sprawców.
Kolejna sprawa to to, że podobno flagi zostały wymienione. Jest to nasz wspólny wielki sukces. Wymiana flag nie zmienia faktu, iż było przestępstwo polegające na ich znieważaniu i że winni muszą zostać wykryci i ukarani. Oraz powstaje pytanie co stało się z tymi, które wisiały. Są to konstytucją chronione symbole narodowe, których nie można tak po prostu wyrzucić do śmieci, gdyż i tu kółko się zamyka jest to znieważanie symboli narodowych.
Stron: 1 2 3