Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Wybory Parlamentarne 2015
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Proponuję rozpocząć nowy wątek. Obecnie panująca koalicja - całkowicie skompromitowanych na wszelkie możliwe sposoby aferzystów, bufonów i zwykłych patafianów, jak widzimy się kończy i w obecnej formie nie ma najmniejszych szans utrzymać się przy żłobie. "Głód" wszelaki to straszny i okrutny doradca, więc My Wyborcy musimy być świadomi, iż władza a raczej ludzie będący jej beneficjentami nie cofną się przed niczym, aby w jakimkolwiek zakresie ją utrzymać. Już przy poprzednich wyborach, a w szczególności zaraz po ich zakończeniu mogliśmy obserwować, jak ucieka się z tonącego okrętu. Jak grzyby po deszczu powstawały "nowe" ugrupowania o "zupełnie nowych" a wręcz nowatorskich programach. Wszyscy jak jeden mąż twierdzą, że w polityce to oni tak właściwie są od wczoraj, no góra od zeszłego tygodnie, a w Polsce to są pierwszy raz w życiu i dopiero teraz jak tak się rozejrzą to widzą, że u nas to raczej nie za wesoło i ten dobrobyt jakiś taki nie bardzo. Bo oni to w ogóle teraz zaraz po najbliższych wyborach zaczną to wszystko od razu zwalczać i naprawiać. Dziwne to jakieś, bo ani oni nowi, ani emigranci, a ich facjaty w telewizorni są od lat 90 a właściwie często i od lat 80. Dlatego nie dajmy sobie wcisnąć nowych szyldów ze starym wyposażeniem. Nie ratujmy ich od bezrobocia. A z drugiej strony powstają na chybcika twory przedziwne, wręcz orientalne. Powstają nie wiadomo z czyjej inspiracji i przede wszystkim z pieniędzy  nieznanego pochodzenia. A to wielce ważna sprawa. Musimy pamiętać, że kto płaci ten wymaga. Kampania wyborcza to bardzo droga sprawa. Plakaty, spoty wyborcze, banery, ulotki, wynajem lokalu, pensja dla sztabu wyborczego, to wszystko to są setki tysięcy złotych. Pieniądze te bardzo na szybko trzeba  skądś wziąć. Rzadko kiedy banki gotowe są udzielać kredytów na tak niepewne przedsięwzięcie jak wybory parlamentarne. W końcu startuje bardzo wielu a dostaje się 460 i 100. Zaledwie 560 osobom ta inwestycja się zwróci. Należy o tym pamiętać. Bo skoro nie banki dają hajs to musi dawać ktoś inny. I ten inny będzie chciał zainwestować nie ze śmiesznym zwrotem na poziomie paru procent ponad kwotę zainwestowaną. Nie, ten ktoś będzie chciał uzyskać realny wpływ na kształt ustaw i rozporządzeń, mieć informacje o zmianie stawek celnych, przepisów i wiedzieć to zawczasu. Więc właściwie będzie realnym właścicielem poszczególnych posłów i senatorów. A że nie inwestuje się na ślepo i nie ryzykuje , iż taki łańcuchowy parlamentarzysta wyrwie się na wolność, a więc oprócz zależności finansowej należy również mieć na swojego posła odpowiedni zapas mocnych haków wszelkiej maści. Dlatego tez łańcuchowy poseł znikąd w nowiuśkim ugrupowaniu nie może być człowiek bez skazy. Musi mieć swoje za uszami, aby było skąd brać na niego haki. I tak zależność finansową uzyskaną po przez weksle in blanco, tajne cesje majątku przyszłego posła czy inne pożyczki prywatne na wielotysięczny procent (czyli ogólną możliwość spowodowania finansowej ruiny do końca życia naszego prywatnego posła) podpieramy sterta bardzo brzydkich (koniecznie dobrze udokumentowanych) faktów z życia. Tak zabezpieczony hodowca przyszłego posła może spać spokojnie i być pewny dostępu do koryta. Oczywistym jest, iż taki człowiek musi być zamożny, gdyż ze względu na to, że dostanie się z całej bandy kandydatów zaledwie 560 osób, więc trzeba zainwestować w wielu takich posłów. Dlatego My Wyborcy musimy mocno pogłówkować na kogo głosować w nadchodzących wyborach. Więc główkujmy
Czekam na wieści do jakiego stopnia "kukizy" nie mają programu i jak bardzo nie wiedzą kim są ich ludzie. To jest ich antysystemowość: bez programu, z byle kim, potem się zobaczy... Big Grin  Niech im urny lekkie będą Wink

A tak serio; szkoda, bardzo szkoda, że tacy mądrzy, świadomi i operatywni jesteśmy jedynie na kanapach. Potrafimy rozwalać, wieszczyć kataklizmy, obrażać itp.
Konstruktywnie - to tylko tak w ogólnych zarysach Undecided   I raczej na zasadzie czego być nie powinno, co zmienić, kogo wyautować, ale na co, na kogo i w jaki sposób, jak stworzyć struktury, REALNE programy, tego nie widzę Sad Bańki mydlane, jak 'palikoty", piszczące myszy jak "korwiny" i NIC.
Dalej PO, PiS, SLD, PSL...
(2015-06-27, 10:59)karo napisał(a): [ -> ]Czekam na wieści do jakiego stopnia "kukizy" nie mają programu i jak bardzo nie wiedzą kim są ich ludzie. To jest ich antysystemowość: bez programu, z byle kim, potem się zobaczy... Big Grin  Niech im urny lekkie będą Wink

A tak serio; szkoda, bardzo szkoda, że tacy mądrzy, świadomi i operatywni jesteśmy jedynie na kanapach. Potrafimy rozwalać, wieszczyć kataklizmy, obrażać itp.
Konstruktywnie - to tylko tak w ogólnych zarysach Undecided   I raczej na zasadzie czego być nie powinno, co zmienić, kogo wyautować, ale na co, na kogo i w jaki sposób, jak stworzyć struktury, REALNE programy, tego nie widzę Sad Bańki mydlane, jak 'palikoty", piszczące myszy jak "korwiny" i NIC.
Dalej PO, PiS, SLD, PSL...

Ale chaos. Tak na prawdę to nie wiem, czy jesteś za, czy przeciw. A jeżeli już to za kim i przeciwko komu.
krzychu, zakręcona jestem na maksa Sad Nic mi nie pasuje, nikt mnie nie przekonuje, ciemność widzę  Sad
(2015-06-27, 12:37)karo napisał(a): [ -> ]krzychu, zakręcona jestem na maksa Sad Nic mi nie pasuje, nikt mnie nie przekonuje, ciemność widzę  Sad

Nie martw się. Dotyczy to sporej liczby osób.
W zasadzie powinienem napisać, że byle nie Kukiz i byle nie PO.
(2015-06-27, 21:19)krzych napisał(a): [ -> ]W zasadzie powinienem napisać, że byle nie Kukiz i byle nie PO.

Czyli Korwin może być? Wink
(2015-06-28, 10:15)Manif napisał(a): [ -> ]
(2015-06-27, 21:19)krzych napisał(a): [ -> ]W zasadzie powinienem napisać, że byle nie Kukiz i byle nie PO.

Nie.
(2015-06-28, 16:36)krzych napisał(a): [ -> ]
(2015-06-28, 10:15)Manif napisał(a): [ -> ]

Nie.

Korwin jest jak Jiżinek, poza klasyfikacją Big Grin
maaat napisał(a):Dlatego My Wyborcy musimy mocno pogłówkować na kogo głosować w nadchodzących wyborach. Więc główkujmy

PO, PiS, PSL, SLD - odpada.
Kukiz prawdopodobnie jest spoza układu i ma realne poparcie, ale nie wiadomo czego się po nim spodziewać (a widząc, co się dzieje, mam coraz większe obawy).
KNP, RN, KORWiN - z tych trzech raczej tylko KORWiN ma szanse na przekroczenie progu wyborczego, i to przy sporej mobilizacji.

Na chwilę obecną rozważałbym KORWiNa (poglądowo dosyć zbieżnie, ale zbyt gimbusiarski image i stosunkowo niska skuteczność) lub Kukiza (dobry PR, z ideą mniej-więcej się zgadzam, ale to jak dla mnie taka puszka Pandory..).
Ciężka sprawa...
(2015-06-29, 08:42)Manif napisał(a): [ -> ]
maaat napisał(a):Dlatego My Wyborcy musimy mocno pogłówkować na kogo głosować w nadchodzących wyborach. Więc główkujmy

Kukiz prawdopodobnie jest spoza układu i ma realne poparcie, ale nie wiadomo czego się po nim spodziewać (a widząc, co się dzieje, mam coraz większe obawy).
KNP, RN, KORWiN - z tych trzech raczej  tylko KORWiN ma szanse na przekroczenie progu wyborczego, i to przy sporej mobilizacji.

Na chwilę obecną rozważałbym KORWiNa (poglądowo dosyć zbieżnie, ale zbyt gimbusiarski image i stosunkowo niska skuteczność) lub Kukiza (dobry PR, z ideą mniej-więcej się zgadzam, ale to jak dla mnie taka puszka Pandory..).
Ciężka sprawa...

Poczytaj sobie o Kukizie, to też go wykluczysz.
(2015-06-29, 09:22)krzych napisał(a): [ -> ]
(2015-06-29, 08:42)Manif napisał(a): [ -> ]

KNP, RN, KORWiN - z tych trzech raczej  tylko KORWiN ma szanse na przekroczenie progu wyborczego, i to przy sporej mobilizacji.

Ciężka sprawa...

Poczytaj sobie o Kukizie, to też go wykluczysz.

Czytam i nie nastraja mnie to zbyt entuzjastycznie. Na chwilę obecną to go jednak w moim odczuciu nie skreśla - zobaczę, co będzie się działo bliżej wyborów, wtedy zadecyduję.
Wszystko byle nie PO, PiS, SLD, PSL i pochodne.
Czyli pewnie KORWiN bez Korwina Tongue
[Obrazek: sVkbNdy.jpg]
Z Kukizem jest bardzo poważny problem a właściwie trzy problemy. Po pierwsze nie wiadomo kto Go finansuje, jak już pisałam wybory to bardzo droga impreza, po drugie to ostentacyjne ogłoszenie braku programu - dla mnie osobiście jest bardzo niepokojące, naprawdę chociaż w ogólnym zarysie chciałabym wiedzieć z czym to się je, no w końcu po trzecie ludzie którzy do niego przylgnęli i których On ma za swych towarzyszy są więcej niż nieciekawi, reprezentują sobą wszystko to co stanowi chorobę III RP. A tu link
http://kontrowersje.net/potrafisz_polsko...cji_kukiza

Warto poznać ludzi, z którymi Kukiz współpracuje w Lubinie. Ci ludzie, im podobni i ich pociotki stanowić będą trzon ugrupowania, które swą twarzą firmuje Kukiz
(2015-06-30, 17:51)maaat napisał(a): [ -> ]Z Kukizem jest bardzo poważny problem a właściwie trzy problemy. Po pierwsze nie wiadomo kto Go finansuje, jak już pisałam wybory to bardzo droga impreza, po drugie to ostentacyjne ogłoszenie braku programu - dla mnie osobiście jest bardzo niepokojące, naprawdę chociaż w ogólnym zarysie chciałabym wiedzieć z czym to się je, no w końcu po trzecie ludzie którzy do niego przylgnęli i których On ma za swych towarzyszy są więcej niż nieciekawi, reprezentują sobą wszystko to co stanowi chorobę III RP. A tu link
http://kontrowersje.net/potrafisz_polsko...cji_kukiza

Warto poznać ludzi, z którymi Kukiz współpracuje w Lubinie. Ci ludzie, im podobni i ich pociotki stanowić będą trzon ugrupowania, które swą twarzą firmuje Kukiz

Widzę, że zamknęłaś temat. Nic dodać, nic ująć.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11