Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: nagabywanie klientów Vectry przez Netię
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie odprawiłem spod drzwi sympatycznego pana z Netii (przynajmniej taką firmą się legitymował), który przyszedł do mojego mieszkania i chciał zacząć temat 'renegocjacji warunków umowy z Vectrą'. Nie lubię, gdy ktoś zawraca mi głowę niezamawianymi usługami, ale jeszcze bardziej nie lubię, gdy moje dane w nieznany mi sposób zostają uzyskane przez firmę, z której usług nigdy nie korzystałem.

Scam, czy coś mnie ominęło?
Rachunek prawdopodobieństwa, obejdzie całą klatkę i trafi na kilku klientów Vectry, albo widzi do których mieszkań idą kable. A tak wogóle to do końca miesiąca możesz wypowiedzieć umowę z Vectrą i dostaniesz ciekawszą ofertę niż dotychczas.
Dzwonił domofonem konkretnie do nas, nie wyglądało to na ślepy traf.
(2015-07-25, 10:40)Maxx napisał(a): [ -> ]A tak wogóle to do końca miesiąca możesz wypowiedzieć umowę z Vectrą i dostaniesz ciekawszą ofertę niż dotychczas.

Nie zawsze.
Ja rezygnowałem, to dostałem ofertę droższą, niż tę, którą miałem. Co prawda była bogatsza, ale dlatego właśnie rezygnowałem, bo nie potrzebuję zbędnych usług, za które muszę płacić.

Dziwi mnie, że operatorzy nie wpadli na to, że klient często chce zmiany na "taniej", a nie na "więcej". No i wciskają niepotrzebny chłam.

Proponowano mi też w Vektrze "lepszą ofertę internetu" od posiadanej obecnie. Niestety, nie posiadają możliwości udostępnienia statycznego adresu IP, więc "lepsze" staje się gorszym, w szczególności w połączeniu z wyższą ceną i niższą prędkością wysyłania.
Przed rezygnacją owszem oferują więcej ale drożej, ale po rezygnacji zazwyczaj miękną bo mają wybór albo mniej albo wcale, i to nie tylko w Vectrze. Przynajmniej ja tak miałem z operatorami. Oczywiście pod warunkiem że sam nie wydzwaniasz do utrzymania.
A co do uploadu to przecież w obecnej ofercie masz proporcje takie jak wcześniej po dokupieniu opcji "wysyłaj szybciej", a od 100Mbps wzwyż jest większy upload niż w jakiejkolwiek starej opcji.
Dla nowych abonentów też mają aktualnie dobre promocje net 30mb/s u przedstawiciela tylko 34.90 czy może być lepiej? Smile

misiektcz

(2015-07-24, 14:45)Manif napisał(a): [ -> ]Właśnie odprawiłem spod drzwi sympatycznego pana z Netii (przynajmniej taką firmą się legitymował), który przyszedł do mojego mieszkania i chciał zacząć temat 'renegocjacji warunków umowy z Vectrą'. Nie lubię, gdy ktoś zawraca mi głowę niezamawianymi usługami, ale jeszcze bardziej nie lubię, gdy moje dane w nieznany mi sposób zostają uzyskane przez firmę, z której usług nigdy nie korzystałem.

Scam, czy coś mnie ominęło?
Sprawdź czy na umowie którą podpisałeś z Vectra jest zapis Zgoda na przetwarzanie danych osobowych innym podmiotom z grupy kapitałowej.
Jeżeli jest taki zapis to możesz wystosować pismo że nie wyrażasz zgody na jakie kolwiek przetwarzania. Ale skoro netia wie gdzie już mieszkasz to cie będą dalej nachodzić więc też bym proponował napisać do netii żeby ciebie nie nachodzili

misiektcz

(2015-07-26, 20:39)aziorek napisał(a): [ -> ]Dla nowych abonentów też mają aktualnie dobre promocje net 30mb/s u przedstawiciela tylko 34.90 czy może być lepiej? Smile

Jak najbardziej może być lepiej od niedawna weszła oferta w netii za 39.90 do 100 mb/s z umową na 12 m
(2015-07-26, 20:39)aziorek napisał(a): [ -> ]Dla nowych abonentów też mają aktualnie dobre promocje net 30mb/s u przedstawiciela tylko 34.90 czy może być lepiej? Smile

W pakiecie też nieźle, Platyna + Net 50/5 za średnio 88.40PLN przy rocznej umowie.
Heh,

Trochę odkopię temat, bo dzisiaj trafił do nas "akwizytor" Netii.
Może to i był ślepy traf, ale także mamy Vectrę ;-).

Praktyki niezaładne...