Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Imigranci w Tczewie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Narasta  problem imigrantów. Władze Polski chcą ich przyjąć do kraju, dając wikt i opierunek, zapominając o rodakach. Ostatnio nawet KRK zachęca by lokalne parafie szykowały się na napływ uchodźców. Czy wy jako mieszkańcy  Tczewa wyrażacie na to zgodę , przyjmiecie ich do swych domów, utrzymacie ich z podatków. Narasta przestępczość w Niemczech, Austrii. Czy miasto jest gotowe na na to. Gdzie znajdą pracę, nocleg itd itp...
http://www.tvn24.pl/abp-gadecki-o-uchodz...701,s.html

Na pewno ten temat trzeba rozważyć i zająć jakieś stanowisko w tej sprawie.
(2015-09-06, 08:34)tcz45 napisał(a): [ -> ]Narasta  problem imigrantów. Władze Polski chcą ich przyjąć do kraju, dając wikt i opierunek, zapominając o rodakach. Ostatnio nawet KRK zachęca by lokalne parafie szykowały się na napływ uchodźców. Czy wy jako mieszkańcy  Tczewa wyrażacie na to zgodę , przyjmiecie ich do swych domów, utrzymacie ich z podatków. Narasta przestępczość w Niemczech, Austrii. Czy miasto jest gotowe na na to. Gdzie znajdą pracę, nocleg itd itp...

Sam dałeś sobie odpowiedź.
(2015-09-06, 09:28)krzych napisał(a): [ -> ]
(2015-09-06, 08:34)tcz45 napisał(a): [ -> ]Narasta  problem imigrantów. Władze Polski chcą ich przyjąć do kraju, dając wikt i opierunek, zapominając o rodakach. Ostatnio nawet KRK zachęca by lokalne parafie szykowały się na napływ uchodźców. Czy wy jako mieszkańcy  Tczewa wyrażacie na to zgodę , przyjmiecie ich do swych domów, utrzymacie ich z podatków. Narasta przestępczość w Niemczech, Austrii. Czy miasto jest gotowe na na to. Gdzie znajdą pracę, nocleg itd itp...

Sam dałeś sobie odpowiedź.

czyli co?
Niech katole* sobie przyjmują Smile
W ramach pomocy bliźnim.
Nas ateistów obowiązuje zdrowy rozsądek, a nie pomaganie byle komu Smile

http://wpolityce.pl/swiat/264428-mieszka...rami-wideo

* - skoro wykładnią tego co mają robić jest wypowiedź jakiegoś kolesia w sukience
Nikt nie każe przyjmować uchodźców do swoich domów, a przede wszystkim wydaje mi się, że Polska, a już na pewno Tczew, nie są ich docelowym miejscem wędrówki Wink
Same skrajności w sieci - owcze pędy, brak zdroworozsądkowego podejścia.
No ludzie prości są. Rząd powinien z UE negocjować. Przyjmiemy nawet milion, ale za 20k€/łba dla państwa Big Grin
Potem bilety promocyjne za złotówkę do Niemiec i niech jadą dalej Big Grin
A jakby mieli mieszkać w PL? Zamknąć w sosnowcu razem z cyganami i otoczyć murem, a zarabiać na igrzyskach transmitowanych na żywo Tongue
(2015-09-06, 14:00)aga_piet napisał(a): [ -> ]Nikt nie każe przyjmować uchodźców do swoich domów, a przede wszystkim wydaje mi się, że Polska, a już na pewno Tczew, nie są ich docelowym miejscem wędrówki Wink

Ja jednak chciałabym poruszać się swobodnie po Europie i to bez burki  Undecided

Dla mnie kwestia finansowania zeszła na dalszy plan. Mnie przerażają różnice kulturowe oraz zachowanie się imigrantów. Polecam poczytać:

Humanitarne samobójstwo

Islamska jesień

Religia pokoju

Małpa

Koleś ciekawie opisuje kwestie związane z islamem i imigrantami.

Nie chcę być świadkiem takich sytuacji:

https://www.youtube.com/watch?v=XFXNJfwc...e=youtu.be

Sad
Źle się dzieje, mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na zdestabilizowaniu Europy. Jeżeli rządy 'starej' Unii nie zmienią nastawienia do imigrantów, to podczas kolejnych wyborów na poparciu zyskają partie nacjonalistyczne. A to, w połączeniu z ogólnymi niepokojami społecznymi, może pogorszyć relacje nie tylko z uchodźcami, ale również skłócić państwa członkowskie...
(2015-09-06, 18:59)Manif napisał(a): [ -> ]Jeżeli rządy 'starej' Unii nie zmienią nastawienia do imigrantów, to podczas kolejnych wyborów na poparciu zyskają partie nacjonalistyczne.

Poparcie dla nacjonalistów już jest widoczne. Czytając komentarze pod artykułami, zauważam coraz więcej głosów mówiących o tym, że kibole/nacjonaliści/narodowcy zrobią porządek.
Może najpierw powinniśmy zacząć od podziału imigrantów na:
- uciekających przed śmiercią
- szukających lepszego życia finansowego

Uważam, że EU powinna przyjmować imigrantów z rejonów objętych walkami - część z tych ludzi ucieka w obawie o swoje życie.

Jeśli chodzi o kwestie podział / liczby uchodźców to największy odsetek powinny przyjąć kraje, któż doprowadziły do destabilizacji rejonu - USA, WB, Francja... Dyktatorzy, którzy tam byli nie byli aniołkami ale przynajmniej trzymali za mordy fanatyków religijnych.

Co do dzisiejszych słów Franciszka - idea fajna - ile jest parafii w Polsce?? Słyszałem coś koło 10.000 - jedna rodzina na parafię nie jest to dużo - jednak troszkę ośmieszył się tym, że Watykan przyjmie 2 rodziny... no litości. Dalej znając pazerność niektórych księży zrzuciliby oni koszt utrzymania na wiernych. Zresztą padały już takie głosy.

A i jeszcze jedno - imigranci powinni mieć jasno powiedziane - my Was tu nie chcemy - jednak skoro uciekacie przed śmiercią możecie u nas zamieszkać ale na naszych zasadach. Jeżeli ich nie akceptujecie - zapraszamy do samochodu / samolotu / statku, który Was odstawi tam skąd przyszliście.

Specjalnie podkreślam - śmierć - nie powinniśmy przyjmować ludzi z biednych rejonów świata ale spokojnych (bez konfliktów zbrojnych).
Problem Memory jest w tym, że nie wiadomo skąd idą migranci. Allahu snackbar potrafią powiedzieć i syryjczycy i inne turbany. Do tego nie wiadomo też co z tej Syrii idzie. Czy to ofiary czy bojownicy.
No dokładnie. Dodatkowo media podają sprzeczne informacje, często zmanipulowane. Martwy chłopiec na brzegu, płaczące kobiety z dziećmi kontra rozjuszeni młodzieńcy pełni roszczeń. Przecież początkowo pokazywane były konkretne rodziny uciekające z Syrii przed fanatykami z ISIS. Mowa była o wytłukiwaniu wiosek chrześcijańskich. Teraz zaś widzimy niemal wyłącznie owych jurnych młodzieńców.
Cały czas brak mi odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie przyjmują ich bogate państwa arabskie.
Bogate państwa arabskie przyjmują pracowników wyłącznie. I to na kontraktach - jak pracownik zdycha to musi go ktoś zastąpić. Mają normalniejsze podejście do migracji niż EU.
proponuję by oni zamieszkali jako sąsiedzi naszego prezydenta, posłów i innych ważnych z UM , jak im będą rano śmieci przed dom wyrzucać i walić głową w wykładzinę, to może przejrzą na oczy.
Chyba w TV pokazywali wywiad z uchodźcą z Syrii - facet jest farmaceutą, powiedział "EU powinna segregować uchodźców na tych, którzy chcą pracować oraz na roszczeniowych"

Kamilus - tak jak pisałem - najpierw wszystkich do obozów, selekcja i dopiero ewentualna zgoda na pobyt. Na pewno nie dużymi grupami.Nie rozumiem dlaczego pozwala się imigrantom na swobodne przemieszczanie??? Takie osoby - nielegalni imigranci powinni być zatrzymywani. O co tu chodzi??