Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Czy policja go złapie?????!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Tczewian.
Postanowiłem podzielić się pewną sprawą.Pracowałem w pewnej firmie pośrednictwa kredytowego w Warszawie.Od roku 2011 na przełomie maja/czerwca przez kontakt telefoniczny i tylko telefoniczny bo nigdy nikt się z nim nie widział pojawił się pośrednik kredytowy który proponował innym biurom kredytowym i firmom że posiada klientów zainteresowanych kredytami gotówkowymi lub konsolidacyjnym i jest zainteresowany współpracą w przesyłaniu klientów Wysyłał dokumenty firmowe na osobę która prowadzi biuro ale to nie była ta osoba podszywał się pod kogoś innego.Przesyłał e-mailem dokumenty klientów dowód osobisty(oczywiście dane osób się nie zgadzały prawdziwe tylko były imię i nazwisko oraz  pesel) waloryzację i legitymację emeryta-rencisty. Osoby miały dobre historie kredytowe i dostawały kredyty rzędu 30-40tyś.Ale do czego zmierzam że ten pośrednik nazwę go X w taki sposób działał na terenie prawie całej polski oprócz pomorza. Podrobił dowody osób w większości mieszkańców Tczewa i okolic około 200 osób jak nie więcej.Wybierał pieniądze w bankomatach podobno były to konta techniczne(nie wiem jak takie konto działa)Szef naszej firmy został wezwany na komendę w celu złożenia wyjaśnień,okazało się że ludzie nie wiedzieli o żadnych kredytach i nigdy się o kredyt nie starali.Robiło się głośno wśród biur kredytowych i firm że facet nadal działa i czuje się bezkarny daje klientów zmieniając na dowodach adresy klientów w zależności w jakim regionie działał.Prowadzone są sprawy w kilku prokuraturach Warszawa,Radom,Bydgoszcz.Kraków,Wrocław,Katowice.A p.X nie ma - ani śladu po gościu.Kwoty które zostały wyłudzone  to na kilka milionów. Z informacji od pośredników z którymi rozmawiałem wynika że facet  może być z Tczewa posługiwał się telefonem oczywiście na kartę gdzie policja może  tylko ustalić sygnał.Zmieniał za każdym razem nr tel jak i e-maila w zależności od zmiany pośrednika.Podobno jest pośredniczka ze śląska która z nim współpracowała i może coś więcej powiedzieć na jego temat ma jakieś nagrane rozmowy telefoniczne które powinna udostępnić policji takie jest zdanie pośredników może to pomóc w złapaniu drania.Wiem że u nas też była głośna sprawa o wyłudzenia w sklepie meblowym i tak myślę że ten p.X nie jest powiązany z tą tczewską.Mam nadzieję że go policja złapie a pośrednicy też powiedzą policji więcej na jego temat
pozdrawiam
OLO
Czekam na rozsądne komentarze
Nie widzieliście w takim sposobie współpracy niczego podejrzanego? Nie mogę pojąć, że nawet nie dzwoniliście do kredytobiorców.
(2015-09-17, 10:17)maaat napisał(a): [ -> ]Nie widzieliście w takim sposobie współpracy niczego podejrzanego? Nie mogę pojąć, że nawet nie dzwoniliście do kredytobiorców.

NAJBARDZIEJ PODEJRZANE JEST TO ŻE FACET NIE ZOSTAŁ ZŁAPANY I KILKA LAT DZIAŁAŁ. A KLIENTÓW BANKI POTWIERDZAŁY I PROSZĘ MI NAPISAĆ W JAKI SPOSÓB MOGĘ USTALIĆ PRZEZ TELEFON CZY TO OSOBA PRAWDZIWA A ZRESZTĄ WYŁUCZONE MAJĄ WTEDY NA PAMIĘĆ WSZYSTKIE DANE O KTÓRE BANK PYTA
A nie budził wątpliwości sposób komunikacji z tym pseudo pośrednikiem?
grunt to prowizjaSmile reszta się nie liczy
Podejrzewam, że cała sytuacja dotyczy półświatka kredytowego typu "Porzyczki bez porenczycieli w 5 minut". Mijałam taki ekskluzywny punkt na Kopernika, mieścił się w lumpeksie Smile
Chyba, że tak.
(2015-09-17, 11:30)aga_piet napisał(a): [ -> ]Podejrzewam, że cała sytuacja dotyczy półświatka kredytowego typu "Porzyczki bez porenczycieli w 5 minut". Mijałam taki ekskluzywny punkt na Kopernika, mieścił się w lumpeksie Smile

A zaraz obok półświatek z automatami. Wink
Te automaty to jest tragedia. Otwarte 24h. Jak ludzie mogą myśleć, że grając na czymś takim można być do przodu.
Każdy myśli, że to akurat jemu się trafi.
(2015-09-17, 11:30)aga_piet napisał(a): [ -> ]Podejrzewam, że cała sytuacja dotyczy półświatka kredytowego typu "Porzyczki bez porenczycieli w 5 minut". Mijałam taki ekskluzywny punkt na Kopernika, mieścił się w lumpeksie Smile

To znaczy że mogli wyłudzać aby potem udzielać chwilówek???[Obrazek: biggrin.gif] Ciekawy sposób? Nie wiesz czy mają tam telefon , i kto jest  szefem tego punktu.A dalej się mieści na Kopernika?
Napisz dlaczego masz takie podejrzenia że może coś być na rzeczy? [Obrazek: huh.gif]

AGA JAK MOŻESZ TO PODAJ DO SIEBIE NAMIAR [Obrazek: biggrin.gif]
Aga miała namyśli, nie to że Twój oszust jest z Kopernika, tylko typ usług kredytowych. Lumpeks był przykładem, chciała pokazać, iż nie mówimy o bankach.
Jest dokładnie tak jak maaat mówi Wink Chodzi o typ usług.
IMO półświatkiem jest już samo udzielanie pożyczek przez telefon/wysłany skan dowodu.
Szkoda ludzi, na których lichwa została zaciągnięta, bo będą musieli się tłumaczyć, że nie są wielbłądami. Lichwiarzy, którzy byli tak pazerni, żeby w tak wątpliwy sposób weryfikować kredytobiorców ani trochę mi nie szkoda.
Stron: 1 2