Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: niechciane telefony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam problem. Od dłuższego czasu nękają Mnie jakieś telefony z różnymi ofertami, a nawet dzwonią ostatnio z informacją do Mnie że niby ja składałem jakieś wnioski o kredyt. Oczywiście żadnych danych nie podawałem, telefon mam na umowę więc zmienić nie mogę.
Czy jest jakaś na to porada ? Albo w najgorszym przypadku paragraf ? Zbędne komentarze są nie potrzebne.
Do mnie ostatnio dzwonili z energi. Aż się wkurzyłem i w trakcie rozmowy z telemarketerem powiedziałem, że zapamiętałem sobie jego imię i nazwisko i jak jeszcze raz do mnie zadzwonią to go osobiście odwiedzę i ręcznie wytłumaczę, bo pracuję na przeciwko jego firmy Big Grin (Gdańsk Oliwa). Od kilku dni jest spokój.
A tak na poważnie, to apka na telefon i blokowanie połączeń. Tylko to mi daje spokój przed empikami, t-mobilem i innym gównem.
Do mnie już trzy razy dzwonili, mimo, że za każdym razem mówię, że nie życzę sobie kolejnych telefonów...
A wyraziliście zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych przy pisaniu umowy?
Enerdze (nie wiem czy prawdziwej) kazałam usunąć się z bazy danych, bo zgłoszę na policję o nękanie. Póki co, od miesiąca spokój.
Każdy spamer ma obowiązek usunąć Wasze dane na życzenie.
Mało tego - możecie informować, że nagrywacie rozmowę (procedury wewnętrzne nakazują się im rozłączać) albo, że nie zgadzacie się na nagrywanie Big Grin
Działa.
Miałam podobnie, mnóstwo nieodebranych połączeń od przedziwnych numerów. Sprawdziłam je w internecie, są strony, na których umieszcza się numery spamerów z opisem, w jaki sposób nękają. Prosty sposób- poblokowałam. O dziwo, działało jeszcze, gdy konfrontowałam rozmówcę z moim pytaniem: "Skąd ma pan mój numer?". Rozłączali się od razu.
(2015-10-07, 10:05)taznana napisał(a): [ -> ]O dziwo, działało jeszcze, gdy konfrontowałam rozmówcę z moim pytaniem: "Skąd ma pan mój numer?". Rozłączali się od razu.

To na grzecznych telemarketerów trafiałaś, u mnie marketerzy ze spamerskiego filipiak (celowo z małej, żadnego szacunku do tej podfirmy już nie mam) potrafili na to pytanie na upartego wciskać, że mój numer został 'automatycznie wygenerowany przez komputer'.
Ja zawsze mówię: "ja oddzwonię później" i się rozłączam. Działa.
Jak mam dobry humor, to sobie podyskutuję w stylu "Dzięcioła" (witaminy nie istnieją, bo nikt ich nie widział).
Do Mnie jak dzwonia to twierdza ze ja jakis wniosek na stronie wypelnialem ;/ a jak do nich mowie prosze w komputerze zostawic notatke ze nie zycze sobie takich telefonow to zapewniaja mnie ze juz wiecej nie zadzwonia, a za jakies 2h znowu ten sam numer.
(2015-10-07, 11:31)Manif napisał(a): [ -> ]
(2015-10-07, 10:05)taznana napisał(a): [ -> ]O dziwo, działało jeszcze, gdy konfrontowałam rozmówcę z moim pytaniem: "Skąd ma pan mój numer?". Rozłączali się od razu.

To na grzecznych telemarketerów trafiałaś, u mnie marketerzy ze spamerskiego filipiak (celowo z małej, żadnego szacunku do tej podfirmy już nie mam) potrafili na to pytanie na upartego wciskać, że mój numer został 'automatycznie wygenerowany przez komputer'.

A to jakaś krowa (zapewne grupa i pryszczata po zachowaniu) dzwoniła dzisiaj.
Szybko nazwa firmy, że ledwo słychać i imię, pytanie czy rozmawia z Xem Ygrasińskim.
Na prośbę o ponowienie przedstawienia się próbowała mnie "kultury" uczyć, że teraz ja mam OBOWIĄZEK się przedstawić.
Mówiłem, że nie wiem z kim rozmawiam więc nie widzę powodu, aby się przedstawiać.
No to jakieś wyzwiska i "to nara" lolz Big Grin
Pełna profeska.

Skojarzyłem, bo przy trzecim jej bełkocie zrozumiałem nazwę firmy jako bilipik.
A to sąci, co zapraszają na pokazy "zdrowej kuchni" w wykonaniu Karola Okrasy?
Ja dzisiaj wpadłem na pomysł nowej apki na droida i iosa Big Grin
Automat odbierający spamerskie numery z listy i klepiący regułkę o usunięciu z bazy danych na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych Big Grin

Może w przyszłym miesiącu bym się nią zajął nawet Big Grin
Dobry pomysł kamilus!
Stron: 1 2