Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Kamera do monitoringu online
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

kers

Siemka, chciałbym na budynku zamontować kamerkę z możliwością podglądu przez internet. Jakie urządzenia nadają się do tego najlepiej?
W zasadzie każda kamera IP odporna na warunki atmosferyczne.
Oczywiście potrzebne jest też łącze, które wypuści sygnał o odpowiedniej jakości na świat.

kers

Z łączem raczej nie powinno być problemów. Mam radiówkę do 40 mb/s pobieranie i do 20 mb/s wysyłanie.
Zastanawiam się czy kamerkom nie będzie przeszkadzał mróz. W zimie przecież potrafi spaść do -20 st
Bardziej niż mróz na jakość obrazu wpływają cholerne pająki, które uwielbiają robić na nich sieci. Warto tak zaplanować montaż by dało się przecierać obiektyw z tych cholerników. Nie żartuję to jest realny i strasznie denerwujący problem

kers

(2015-11-04, 15:26)maaat napisał(a): [ -> ]Bardziej niż mróz na jakość obrazu wpływają cholerne pająki, które uwielbiają robić na nich sieci. Warto tak zaplanować montaż by dało się przecierać obiektyw z tych cholerników. Nie żartuję to jest realny i strasznie denerwujący problem

Już my dobrze wiemy jaki z Ciebie gagatek-żartowniś jest. Te zabawne komentarze są tego dowodem hihi.
:-) Akurat tu mówię poważnie, mam kilka kamer monitoringu wiszących na zewnątrz budynku. Z różnych względów musiały zostać umieszczone na wys. 3.5 do 5.2 m I pojawił się problem. Przeciętna drabina pięciostopniowa nie sięga aby przetrzeć obiektyw. Więc przez okres wiosny i lata chodzę uzbrojona w drabinę, kij od wałka do malowania z zamocowana na końcu zmiotką do kurzu i to przecieram. W ciągu dnia obraz z pajęczyną jest w miarę, ale przy rosie lub gdy włącza się podczerwień właściwie nic nie widać. Do tego od przecierania poluzował się motylek regulacyjny i kamerka opada. Te motylki sa kiepskie lepsze jest mocowanie na śrubę.

kers

A już myślałem, że mnie wkręcasz...
Jeżeli chodzi o kamerki, to bardziej myślałem o kopułkowych, czyli coś takiego: http://www.kamery.pl/produkty/kamery-kop...500-1f.htm tylko tańsza jak się da, bo nie uśmiecha mi się wykładanie ponad 1k zł na kamerę.

W jej przypadku chyba nie byłoby takich problemów o jakich piszesz?
Te kopułkowe są dobre, rzeczywiście cena poraża. Z firm, które się tym zajmują i są rzetelne mogę polecić Tczewską Teletechnikę. U nas poprawiali po partaczach i jestem zadowolona.

pacek

A pod względem kosztów jak to wygląda?
My montowaliśmy 8 lat temu, więc nie bardzo mogę Ci na to pytanie odpowiedzieć. U nas kamery znajdują się w dużej odległości od siebie i od samego rejestratora, więc było dużo ciągnięcia kabli. Teletechnika poprawiała system po innej firmie, której z litości nie wymienię. Ich oferta była najtańsza, umieli doradzić i zaoferować sprzęt dopasowany do naszych możliwości korzystania z niego. Nie potrzebuję sprzętu za kolosalne pieniądze z mnóstwem bajerów bo zwyczajnie nigdy z nich nie skorzystam i byłyby to wyrzucone pieniądze w błoto. Pan właściciel jest słowny i terminowy (a to rzadkość w tej branży), przedstawił opcjonalne oferty i po tym jak się zgodziliśmy kosztorys nie uległ gwałtownej zmianie jak to często bywa tylko wszystko było zgodne z tym na co przystaliśmy.

kers

8 lat to w tym wypadku prawdziwa epoka.
dokładnie
https://www.youtube.com/watch?v=ZXQsk4dfHE4 - tu macie pokazane jak "kamery" mogą nas podglądać. Tak, te nasze, w laptopach.
Po oglądnięciu tego filmiku zakleiłem tasiemką na wszelki wypadek. Strach pomyśleć ile scen z prywatnego życia ktoś mógł wrzucić do internetu...
zależy gdzie będzie zamontowana. jeśli "pod dachem", czyli bez dodatkowych utrudnień jak warunki atmosferyczne, całkiem dobrze się sprawdzają TP-Linki (mam w pracy 4 szt. i 1 w domu).
coś takiego prostego i nieskomplikowanego
kupowaliśmy do biura w Neo24 z rabatem hurtowym, za ok. 250 zł

Jarumare

(2017-01-14, 11:38)plenti napisał(a): [ -> ]zależy gdzie będzie zamontowana. jeśli "pod dachem", czyli bez dodatkowych utrudnień jak warunki atmosferyczne, całkiem dobrze się sprawdzają TP-Linki (mam w pracy 4 szt. i 1 w domu).
coś takiego prostego i nieskomplikowanego
kupowaliśmy do biura w Neo24 z rabatem hurtowym, za ok. 250 zł

No to ja mam podobnie, także dosyć klasyczna sprawa.