Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Czy to można potraktować jako groźbę karalną?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy taką wiadomość od sprzedającego z pewnego kiczowatego portalu aukcyjnego w odpowiedzi na wiadomość kupującego zamierzającego zawiadomić UOKiK można traktować jako groźbę karalną?

"Panie xxxxxxxxx jeszcze napisze Panu dobrą radę na przyszłośc
Nieraz straszenie drugiej osoby kiedy nie wiemy z kim mamy do czynienia po drugiej stronie , a osoba moze znać Pana dane zamieszkania nie opłaca się , tak poludzku przestrzegam przed takim zachowaniem może on kiedyś sie zle dla Pana zakończyć , a słyszałem o takich przepadkach.

Myślę że Pan sie zastanowi nad moją propozycją i głosem rozsądku ja przemysli , bo to naprawde nie jest kwestia 20 czy 30 zł tylko traktowania drugiej strony , ja nieraz jestem w stanie stracic 1000 razy wiecej ale nigdy nie dopuszcze sie uległosci szantażu badz traktowania bez szacunku.

Pozdrawiam i życzę miłego i spokojnego wieczoru- bo to jest naprawdę najważniejsze."
zgłoś a co tam. Niech policja to ocenia
A to na policję czy do prokuratury? To można jakoś mailem wysłać czy trzeba opuścić swoją strefę komfortu i pójść tam? Wink
spróbuj mailem na policję a potem zadzwoń bo pewnie będziesz musiał złożyć jakieś zeznania
raczej musisz się przejść i złożyć zawiadomienie - mailem to sobie możesz ale napisać do kolegi. Chyba, że skorzystasz z podpisu kwalifikowanego ale policja chyba jest wyłączona z obowiązku przyjmowania dokumentów elektronicznych
Groźby karalne wymagają złożenia wniosku o ściganie sprawcy. Pokrzywdzony musi złożyć go na piśmie lub podać ustnie do protokołu. Jednakże moim zdaniem po przeczytaniu Twojego postu uważam, że możesz sobie darować składanie wniosku bo tekst ten nie wyczerpuje znamion naruszenia art. 190 kk.

Art. 190.
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Groźba musi mieć charakter realny i wzbudzać u ciebie uzasadnioną obawę spełnienia. Policja odmówi wszczęcia dochodzenia a Ty tylko nachodzisz się i stracisz czas.