Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Niebezpieczne skrzyżowanie Żwirki/Al.Kociewska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Z danych KPP Tczew wynika że skrzyżowanie Al.Kociewska/Żwirki należy do najniebezpieczniejszych w powiecie tczewskim.  Ciekawe co na to władze miasta, skoro już na etapie projektu wiadomo było że będzie dochodziło tam do ogromnej liczby wypadków (ograniczona widoczność, źle zorganizowana organizacja ruchu).  Co stało na przeszkodzie zaprojektować w tym miejscu rondo, tym bardziej że na pozostałej części Alei Kociewskiej funkcjonują ronda i ... nie ma żadnych kolizji!
(2016-04-13, 09:20)taki-jeden napisał(a): [ -> ]ograniczona widoczność

gdzie?!
Jak się zatrzymasz na stopie to widać pięknie w obie strony ale trzeba się zatrzymać a nie zapierdalać na pamięć.
(2016-04-13, 09:20)taki-jeden napisał(a): [ -> ]Z danych KPP Tczew wynika że skrzyżowanie Al.Kociewska/Żwirki należy do najniebezpieczniejszych w powiecie tczewskim.  Ciekawe co na to władze miasta, skoro już na etapie projektu wiadomo było że będzie dochodziło tam do ogromnej liczby wypadków (ograniczona widoczność, źle zorganizowana organizacja ruchu).  Co stało na przeszkodzie zaprojektować w tym miejscu rondo, tym bardziej że na pozostałej części Alei Kociewskiej funkcjonują ronda i ... nie ma żadnych kolizji!

Zagłosowałem na tak, przy czym zapewne inaczej rozumiem to "tak", niż Ty. Nie żadne ronda, których jestem przeciwnikiem, nie żadne ograniczania prędkości, nie żadne światła, tylko logiczne i czytelne oznakowanie - również poziome. Grube białe linie i "zęby" na Żwirki. Jeżeli trzeba, to podświetlane, albo migocące znaki. Może jakieś poprzeczne nierówności na Żwirki (nie wiem, jak to się nazywa, ale chodzi nie o leżących policjantów, ale o kilka drobnych nierówności). 
Jeszcze o światłach, w tym wypadku o Jagiellońskiej. Od kilku dni działają stare światła tuż przed skrzyżowaniem z Al. Kociewską. Nie wiem, kto wpadł na tak debilny pomysł, żeby działały światła w odległości może 30 - 40 m od siebie.
(2016-04-13, 12:00)krzych napisał(a): [ -> ]Zagłosowałem na tak, przy czym zapewne inaczej rozumiem to "tak", niż Ty. Nie żadne ronda, których jestem przeciwnikiem, nie żadne ograniczania prędkości, nie żadne światła, tylko logiczne i czytelne oznakowanie - również poziome. Grube białe linie i "zęby" na Żwirki. Jeżeli trzeba, to podświetlane, albo migocące znaki. Może jakieś poprzeczne nierówności na Żwirki (nie wiem, jak to się nazywa, ale chodzi nie o leżących policjantów, ale o kilka drobnych nierówności). 
Jeszcze o światłach, w tym wypadku o Jagiellońskiej. Od kilku dni działają stare światła tuż przed skrzyżowaniem z Al. Kociewską. Nie wiem, kto wpadł na tak debilny pomysł, żeby działały światła w odległości może 30 - 40 m od siebie.

krzych światła mogą działać o ile są zsynchronizowane a nie wolna amerykanka. Dodatkowo o pomstę do nieba woła brak prawo i lewo skrętów od strony ZUS-u na Jagiellońskiej. Auto chcące skręcić w NowoSuchostrzycką blokuje przejazd innym - no dobra jedno może nie blokuje ale 2??
(2016-04-13, 12:17)Memory napisał(a): [ -> ]
(2016-04-13, 12:00)krzych napisał(a): [ -> ]Zagłosowałem na tak, przy czym zapewne inaczej rozumiem to "tak", niż Ty. Nie żadne ronda, których jestem przeciwnikiem, nie żadne ograniczania prędkości, nie żadne światła, tylko logiczne i czytelne oznakowanie - również poziome. Grube białe linie i "zęby" na Żwirki. Jeżeli trzeba, to podświetlane, albo migocące znaki. Może jakieś poprzeczne nierówności na Żwirki (nie wiem, jak to się nazywa, ale chodzi nie o leżących policjantów, ale o kilka drobnych nierówności). 

krzych światła mogą działać o ile są zsynchronizowane a nie wolna amerykanka. Dodatkowo o pomstę do nieba woła brak prawo i lewo skrętów od strony ZUS-u na Jagiellońskiej. Auto chcące skręcić w NowoSuchostrzycką blokuje przejazd innym - no dobra jedno może nie blokuje ale 2??
Masz 100% racji, przy czym temat dotyczył skrzyżowania Al. Kociewskiej i Żwirki. Wtrąciłem zdanie o podwójnych światłach na Jagiellońskiej, ale nie pociągnąłem tematu całego skrzyzowania Jagiellońska - Ąl. Kociewska.
Znowu dwa auta się spotkały.
Na miejscu własiciela tego domu przy skrzyżowaniu postawiłbym kamerę 24h i potem wrzucał filmy na youtuba :-)
Takie trochę filozofowanie powstałe w odpowiedzi na komentarze na tcz.pl w stylu: Nic nie zmieniać, kierowcy maja przestrzegać znaków drogowych.

A więc jeżeli jest jedna stłuczka na rok, czy też dwa lata, to jest to problem kierowcy. Natomiast jeżeli jest jedna na tydzień, to jest to zdecydowanie problem projektanta drogi i zarządcy tejże drogi.
(2016-05-13, 11:47)geo napisał(a): [ -> ]Na miejscu własiciela tego domu przy skrzyżowaniu postawiłbym kamerę 24h i potem wrzucał filmy na youtuba :-)

To by miał wjazd na chatę co tydzień po dowody Smile
Dziś kolejny wypadek. Zderzenie trzech samochodów. Na miejscu 2 jednostki straży pożarnej i radiowóz i karetka.
No to teraz "czekamy" na wypadek 4 samochodów Big Grin
Ciekawe jakie sa wypadkowe zdolności tego skrzyżowania czyli ile może tam na raz stuknąć się aut
Trzy na raz to i tak sporo. Na cztery bym nie liczył. Chyba, że ktoś się od kogoś odbije.
Dziś kolejny wypadek! Tym razem autobus potrącił na pasach czternastolatka...
Stron: 1 2