Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Problem z immobilizerem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej!
Moja skoda fabia kaprysi z immo.
Raz widzi kluczyki raz nie.  Odpali na 2sek potem nie chce odpalić. Pomaga wpisanie pinu ale ile można.
W związku z tym czy jest w rejonie mistrz tego gatunku i usunie mi immo całkowicie, auto mogę odpalać nawet na śrubokręt ;-).
Nie wiem, jak jest w Skodach, ale u mnie pomogła wymiana baterii w kluczu.
Dziękuję ale zapomniałem właśnie dodać, że baterii tam nie ma Smile jest taki mały szklany cylinderek i tyle.
Zgłoś się do serwisu Skody, nie są drodzy jakoś specjalnie, a masz gwarancję gwarancji Wink
Hej,

Masz zapasowy kluczyk? Jeśli masz, sprawdź na drugim.
Jeśli nie, to tak jak poprzednik - polecam Skodę ;-)
Jak już przylazłeś spamować to chociaż czytaj ze zrozumieniem.
A co ten szklany cylinderek robi?
(2016-07-06, 21:42)leoncjo napisał(a): [ -> ]A co ten szklany cylinderek robi?

To jest coś w ten deseń, żeby auto wiedziało, że to ten kluczyk a nie jakiś podrabiany.
[Obrazek: 401059099236_0.jpg]
Podjedź do serwisu w Rokocinie. Albo najpierw zadzwoń. Często już telefonicznie potrafią wycenić naprawę.
Ja serwis w takich sytuacjach polecam.
Dzwoniłem do Hadm Gramatowski w Rokocinie.
Podziękowałem, jak mi gamoń po drugiej stronie powiedział, że w Skodach nie ma czegoś takiego jak 4cyfrowy kod, który dezaktywuje immobilizer.
Aha za samo podpięcie do kompa chcieli 150zł Big Grin.
(2016-07-26, 07:49)geo napisał(a): [ -> ]Dzwoniłem do Hadm Gramatowski w Rokocinie.
Podziękowałem, jak mi gamoń po drugiej stronie powiedział, że w Skodach nie ma czegoś takiego jak 4cyfrowy kod, który dezaktywuje immobilizer.
Aha za samo podpięcie do kompa chcieli 150zł Big Grin.

Ale powiedz, czy to jest problem z immo w stacyjcie, czy w samym kluczyku? Czy sam nie wiesz?
Nie mam pojęcia. Problem jest ten sam na obu kluczykach. Nasila się gdy jest np gorąco ale też nie zawsze. Nie ma reguły. Jeden dzień odpala pięknie za każdym razem a drugiego bez wklepania kodu nie ruszy.
Ja dorabiałem kucz z immo w firmie Kesa i mi kodowali nowy dla Peżota. Nie wiem na ile będą w stanie pomóc w ew. naprawie, ale może pomogą zdiagnozować usterkę na kompie, bo sprzęt jakiś tam mają.
z serwisem Skody w Rokocinie jest tak, że jak odstawisz do nich auto i nie będą potrafili go naprawić (albo ich naprawa będzie nieskuteczna), nie zapłacisz ani grosza. Wiem to na własnym przykładzie, dlatego ich bardzo polecam, bo albo naprawili mi auto w rozsądnej cenie, albo wcale i nie musiałem nic płacić - jak to bywa u tczewskich pseudo-mechaników-elektroników - wymieniają połowę samochodu żeby dojść do usterki a Ty płacisz za WSZYSTKO a nie tylko za to co było przyczyną..... Wybór należy do Ciebie.
Tczewscy "pseudo-mechanicy" kombinują. Dwa, może trzy, tygodnie po odbiorze auta z naprawy padało coś innego. Powtórzyło mi się tak z 3-4 razy, naprawiłem samochód sam i do tej pory jeździ ok. Tfu, tfu... i odpukuję w niemalowane drewienko. Mam klimę do nabicia i boję się gdzieś z tym iść, a tego sam nie zrobię.

Wracając do imo - jeśli masz problem z dwoma kluczykami, to zapewne diabeł siedzi przy stacyjce i tam coś miesza. Pewnie sam już przejrzałeś i ja też poszukałem podobnych tematów w necie, bo mnie to zaintrygowało. I na tyle co na szybko zerknąłem, to problem banalny nie jest i łatwo się go nie pozbędziesz. W weekend może będę miał więcej czasu, to też poszukam.
Tymczasem powodzenia.
Stron: 1 2