Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Problem z prostownikiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie Smile
Zna ktoś fachowca, który podejmie się naprawy prostownika? 
Problem jest następujący: Do prostownika dochodzi prąd, bo słychać jak burczy, ale amperomierz ciągle pokazuje 0. Ja się na tym nie znam, więc jak ktoś zna kogoś, kto zajmuje się takimi sprawami to byłbym wdzięczny o namiary Smile
W lidlu swojego czasu były nowe, fajne prostowniki po 50zł.
Nie opyla się naprawiać.
Miałem kiedyś prostownik, w którym po prostu zepsuł się amperomierz. Warto by było podłączyć miernik i sprawdzić, może normalnie ładuje.
No to są głównie prostowniki 6A. Ja mam akumulator 95Ah więc zanim go naładuje to miną wieki. Ja mam w dodatku z rozruchem, więc trochę mi go szkoda. Jakby koszt naprawy wyniósł 50-100 zł to warto go naprawić, bo swego czasu placiłem za niego około 400 zł.
Za takie pieniądze to musisz szukać "złotej rączki". Może być wiele przyczyn, od najprostszej np upalony przewód wewnątrz urządzenia, spalony bezpiecznik do np spalonego mostka, spalonej elektroniki sterującej. Jeżeli jest to urządzenie z rozruchem to zapewne ma przełącznik, może wypalone styki? Jakie to urządzenie, model, producent, może zdjęcie?
Daj nam więcej info to coś pomożemy. Ja mam znajomego, który się bawi w takie rzeczy, więc może by coś pomógł - chociaż doradził. Ponadto warto sprawdzić np. na olx wpisać naprawa prostowników, czasem tam można znaleźć spoko fachowców. Ja się niestety na tym nie znam, ale jak dasz więcej info to zapytam i coś podpowiemy Smile Tak czy inaczej polecam kupić nowy za 50-100 zł i mieć święty spokój. Prostownik jest potrzebny w najmniej oczekiwanych momentach!