Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Triki firm ubezpieczeniowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

justyna142

Jakie znacie sposoby firm ubezpieczeniowych na zanizanie odszkodowania za auto?
Orientujecie się jak to wygląda w rzeczywistości??
Sposoby są dwa: zawyżanie ceny szkody, żeby zakwalifikować samochód do kasacji o wycenić wypłatę na ułamek wartości rynkowej, i drugi- wycena części poniżej wartości rynkowej i niepełna wycena szkód, czyli uznanie niektórych części za sprawne oraz obniżanie wartości części ze względu na zużycie.
Również przy kasacji, wycena pozostałych części jest obniżana o wartość "zużycia": używane opony, wytarte siedzenia, kierownica, gałka zmiany biegów, wytarta konsola, pedały, dywaniki- to wszystko obniża wartość pozostałości powypadkowych.
Bierzesz kancelarię i oni walczą, ale uważaj najgorsza jest firma CODEX. Oszukują i nie oddają kasy, ponadto ich spamerzy są do dupy.

pacek

Cóż, trzeba walczyć o swoje. Prawda jest też taka, że jak się bierze jakiegoś kiepskiego ubezpieczyciela, to nie ma się co później dziwić, że przycinają na wypłacie odszkodowań. Mam nadzieję, że dużo dobrego wniesie to nowe prawo które ma się pojawić, że odszkodowanie będziemy otrzymywali z naszego OC, naszej ubezpieczalni, a dopiero ona będzie dochodziła roszczeń od ubezpieczalni sprawcy. W mBanku przy zakładaniu konta można zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia. Tutaj mają specyfikację poszczególnych kont.

burak55

a to cwaniaki
Niestety ale czym nisze AC tym większe problemy by uzyskać odszkodowanie rzeczywiste , takie które powinno być według umowy masakrycznie tną .
Jak z OC to nie ma większych  różnic jednak według wielu danych statysty firmy ubezpieczeniowe wykorzystują niewiedze ludzi.
Przykładowo koleżanka miała stłuczkę spisali papier i doszło do wyceny określili jej 1200zł a że ma faceta prawnika to się odwołał od decyzji dając tylko i wyłącznie jeden paragraf z umowy i z regulaminu  po 2 dniach uznali reklamacje i nagle 2300zł .
Ale kto się odwołuję??
No właśnie mało kto.
Confused

b0b

Problemem jest tez czesto korzystanie z ofert jakichs malo znanych firm, badz tez takich ktore nie maja zbyt dlugiego stazu w branzy. Wiadomo nie dysponuja one zbyt duzym kapitalem wiec beda za wszelka cene uciekac sie od placenia naleznych pieniedzy. Przeciez na dobra sprawe placac nie wiele wiecej mozna znalezc cos bardziej renomowanego. Takie przegladanie ofert recznie moze byc dosc czasochlonnym zdaniem takze warto poszukac jakis kalkulator oc ulatwiajacy znacznie to zadanie. Duza baze danych mozna znalezc chociazby na [spam] gdzie jest aktulanie blisko 80 ofert roznych ubezpieczycieli. Czesto tez przez internet moze sie okazac, ze znajdziemy to samo taniej niz stacjonarnie .. chociaz nie jest to regula.

igmk

Tego typu kwiatków jest znacznie więcej, gdybyśmy tak tego poszukali.
Dlatego tak istotna kwestią jest moim zdaniem, abyśmy jednak przełamali się wczytywali się dokładnie w OWU- ogólne warunki ubezpieczenia. Ale nie dotyczy to też usług bankowych - generalnie usług finansowych, w których jesteśmy proszeni o podpisywanie umów. Bo bardzo często jest obecnie tak, że podpisujemy umowę, a nawet nie znamy jej zapisów. A przez netamozna na spokojnie się zapoznać, z poszczególnymi ofertami. [spam] wrzucam przykładowe oferty na rachunki bankowe. Wszystko wyłożone jak na patelni.