Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Rejestracja auta jako zabytkowe?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

pomorzanin

Witam,

Jakiś czas temu zainteresował mnie temat inwestycji w auta zabytkowe. Nie za bardzo wiem, od czego zależy rejestracja auta na żółtych blachach jako pojazd zabytkowy. Czy to jest zależne tylko od rocznika, czy też od marki lub jeszcze innych czynników? Czy wygląd, stan techniczny ma jakieś znaczenie?
Poniżej przykład takiego samochodu, które według mnie rocznikowo nadaje się na auto zabytkowe, a ma białe blachy.

[Obrazek: auto-z-laweta.jpg]

Zdjęcie pochodzi z [pewnej] strony

cech

Więcej problemów niż to warte

qwerty

Zastanawiam się tylko po co tak się starać, aby zarejestrować auto zabytkowe? Czy są jakieś preferencje ubezpieczeniowe z tego tytułu. Lub jakieś inne preferencje o których nic nie wiem?

igmk

Żółte tablice dają przede wszystkim możliwość rejestracji określonego samochodu. Samochodu, który w normalnych warunkach nie powinien przejść badań kontrolnych, bo nie spełnia współczesnych standardów.
Czy ubezpieczenie takich samochodów jest drogie? Cóż, jest to dosyć indywidualna sprawa. Zależy jeszcze jakich samochodów.
Najlepiej zgłosić się indywidualnie do ubezpieczyciela, który zaproponuje jakieś rozwiązanie. Jazda bez ważnego OC mija się zupełnie z celem.
To z jakimi kosztami trzeba się liczyć, można dowiedzieć się wchodząc tutaj pod linka: spam
Pojazd zabytkowy można ubezpieczyć tylko na okres użytkowania, np jeden miesiąc w roku.