Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Uciążliwy sąsiad
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Może ktoś ma jakiś pomysł...mieszkam w bloku. Jak wszyscy na suchostrzygach walczymy o miejsca parkingowe. Ludzie z z naszego bloku na ogół z wzajemnym szacunkiem parkują dbale. Jest jednak jeden mistrz...mający odmienną wizje parkowania. Grzecznie upominany przez sąsiadów...nie dopuszcza do siebie myśli samokrytycznych. Dzięki jego ekwilibrystyce...często duże samochody nie mogą przejechać. Uparty, arogancki, niegrzeczny. Pani żona nauczycielka jeszcze bardziej agresywna. Nie wspomne, że notorycznie jeździ pod prąd (ulica jednokierunkowa)
Szukamy rozwiązania sąsiedzkiego. Agresja i zamachy nie wchodzą w grę. SM i Policja...nie widzi problemu, przy zgłoszeniu cwaniakują, że miejsce parkingowe jest do parkowania, a linie są tylko pomocnicze i w sumie nie obowiązują. 
Trudny charakter upartego pana powoduje, że nikt nie chce z nim personalnie wchodzić w jakikolwiek relacje.

Jakieś mądre pomysły? Huh
Przerabiałem takiego z suvem. Wstawiłem mu za wycieraczkę naklejkę z karnym z adnotacją, że mam tego więcej. Już trzyma się linii :-).
(2018-03-16, 08:58)geo napisał(a): [ -> ]Przerabiałem takiego z suvem. Wstawiłem mu za wycieraczkę naklejkę z karnym z adnotacją, że mam tego więcej. Już trzyma się linii :-).

he he...już mu ktoś nakleił...wydaje mi się nawet, ze kilka jednocześnie...ostentacyjne zdrapał śmiecąc dookoła. NIC nie pomogło.
Może trzeba było na lakier kilka walnąć ;-)
(2018-03-16, 09:07)geo napisał(a): [ -> ]Może trzeba było na lakier kilka walnąć ;-)

Wolelibyśmy temat załatwić oficjalnie, formalnie i ostatecznie. Nikt nie ma ochoty zniżać się do poziomu owego sąsiada!
Mój post pyta o ew. środki prawno-administracyjne. Inne sposoby się nie sprawdziły. A mimo uciążliwości tego człowieka, "nieoficjalne" pomysły raczej nie wchodzą w grę.
Może ktoś już przerabiał podobny temat z aspołecznym sąsiadem, który jako jedyny jest normalny...a przecież pozostałych kilkuset lokatorów bloku jest nienormalna. Chodzi o konkretne pomysł/rozwiązanie. Nie ma co się miziać w naklejki, proszenie a tym bardziej łobuzerskie metody.
Jeśli oficjalna droga zawiodła, pozostały Wam chyba tylko te mniej oficjalne Smile
(2018-03-16, 23:49)aga_piet napisał(a): [ -> ]Jeśli oficjalna droga zawiodła, pozostały Wam chyba tylko te mniej oficjalne Smile

czytaj ze zrozumieniem takie porady  wykluczył na zakończenie postu  nabijanie frekwencji nie pomoże zgłaszającemu
(2018-03-16, 08:52)GTC napisał(a): [ -> ]Jakieś mądre pomysły? Huh

Jeśli to strefa zamieszkania, to zgłaszać nieprawidłowy postój na SM lub policję. Jeśli nie reagują- skarga do komendanta. To jedyna oficjalna droga.

A tak na marginesie: parking z miejscami dla niepełnosprawnych.

[Obrazek: 22fa74798d50c.jpg]