Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: Czy moglibyście mieszkać w pobliżu EJ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie? Pytam w kontekście tych wszystkich zabobonów, które można spotkać, o tym jaka to EJ jest zła. Mam wrażenie, że skoro EJ jest zła, to co powinniśmy mówić na temat konwencjonalnych elektrowni węglowych (np węgiel brunatny)?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Ci co mieszkają w pobliżu takiej elektrownii mogą liczyć na różnego rodzaju preferencje, niższe koszta związane z użytkowaniem energii elektrycznej. Poza tym taka elektrownia generuje tak duże dochody, że jednostka samorządu terytorialnego w zasadzie nie ma co robić z taką kasą. Finansują drogi, ośrodki zdrowia, lepsza edukację, dofinansowanie. Patrz na gminę w Polsce: Kleszczów.
Poza tym, ze statystyk i opracowań na spam - wynika, że w takim mixie jak teraz będziemy musieli coraz więcej energii elektrycznej eksportować.
Gdzie w Kleszczowie jest elektrownia atomowa?

Temat elektrowni jądrowych jest długi, szeroki i wysoki, podejście społeczne można podsumować jednym słowem, którego już użyłeś: zabobon. Do czasu wynalezienia tanich i łatwych w użyciu technologii pozyskiwania energii odnawialnej, elektrownie atomowe to jedyny rozsądny wybór wytwarzania w miarę czystej energii.
(2019-01-09, 13:13)MacGyver napisał(a): [ -> ]Gdzie w Kleszczowie jest elektrownia atomowa?

Temat elektrowni jądrowych jest długi, szeroki i wysoki, podejście społeczne można podsumować jednym słowem, którego już użyłeś: zabobon. Do czasu wynalezienia tanich i łatwych w użyciu technologii pozyskiwania energii odnawialnej, elektrownie atomowe to jedyny rozsądny wybór wytwarzania w miarę czystej energii.

Też uważam, że EJ to "jedyny rozsądny wybór wytwarzania w miarę czystej energii" w dużej ilości, chociaż zastanawia mnie jeszcze czerpanie energii poprzez panele słoneczne... Na ile jest to wydajne w polskich warunkach klimatycznych?
Fotowoltaika nie jest opłacalna, za drogie komponenty i zbyt mało trwałe. Fotowoltaika to dobre rozwiązanie dla filantropa.