Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne

Pełna wersja: co to jest slasher?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy orientujecie się co to jest slasher i czy występuje w polskim kinie?
Wiele zagranicznych filmów tego typu było już na polskich ekranach, czy był jakiś polski reżyser, który zainwestował w ten gatunek?
Zacisze z 2017 to jedyny film polski w tym gatunku.
Elementy gatunku wykorzystano w komedii Show z 2003.
Według mnie ten film słabo odzwierciedla ten gatunek, no ale to też trochę kwestia gustu, bo mnie on nie podszedł. Z takich polskich filmów horrorów, słyszałam, że film Komasy zrobi robotę, niestety zanim wyjdzie na ekrany to jeszcze trochę minie, a wiadomo już że inspirował się Panem Polańskim.
Według mnie dobrym horrorem był film od Kondratiuka, rewelka, tylko niestety w czarno białych kolorach. 
Chociaż jakby tak głębiej pomyśleć, to na takim filmie bez kolorów można się lepiej skupić na fabule i dźwiękach prawda?
a oglądaliście [SPAM] ? Widziałam dośc fajne opinie na temat filmu, ale jeszcze nie znalazłam czasu na obejrzenie go.
a co myślicie o filmie [spam] Moim zdaniem podchodzi to troche pod ten gatunek
Dla mnie ten film jest świetny, wzruszający, pouczający, ale czy to jest horror, w dodatku slasher? Mam mieszane uczucia.
Oglądałam czarownicę, robi wrażenie na ekranach filmowych, muzyka jest przekozacka, ale nie jest to slasher Tongue
Nie znam Polskich slasherów. Nie jest to raczej kino typowe dla Polskich twórców, chociaż mogę się mylic. Raczej mało się o tym słyszy. Ale gdyby zrobic taki Polski slasher hmmm Wink. Ciekawie by było. Widziałabym w takim filmie Wojciecha Mecwaldowskiego.
(2019-11-27, 22:45)batonik24 napisał(a): [ -> ]Nie znam Polskich slasherów. Nie jest to raczej kino typowe dla Polskich twórców, chociaż mogę się mylic. Raczej mało się o tym słyszy. Ale gdyby zrobic taki Polski slasher hmmm Wink. Ciekawie by było. Widziałabym w takim filmie Wojciecha Mecwaldowskiego.

W sumie sądze, że świetnie by się nadał. Trochę nie mam ostatnio czasu na filmy, ale może wie ktoś czy wychodzi jakiś film z nim niedługo w takim horrorowym tylu? A może już jest?