Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne
TELKAB -TV cyfrowa - Wersja do druku

+- Tczew - TCZ.PL - Forum dyskusyjne (http://forum.tcz.pl)
+-- Dział: Kącik tematyczny (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Internet i komputery (http://forum.tcz.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: TELKAB -TV cyfrowa (/showthread.php?tid=1894)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2010-01-12

chodzi o to, ze zwykle SD przez kabel HDMI jest nadprobkowane do rozdzielczosci hdmi, efekt sotoswany np w odtwarzaczach DVD z laczem HDMI, i faktycznie roznica na + jest (oczywiscie daleko do HD, ale nieznacznie lepiej niz SD), oczywiscie w TK przez dekoder HD zwykle SD sa dokladnie w ten sam sposob przerabiane i tutaj nie ma czego porownywac, jakosc bedzie dokladnie taka sama

RE: TELKAB -TV cyfrowa - juli100 - 2010-01-12

(2010-01-08, 10:25)thewill napisał(a): Jesteśmy w trakcie testow modułów CI, wg zapewnień producenta działa na zdecydowanej większości tv na rynku. w poniedziałek dam znać na jakich tv testowaliśmy...
Niestety nie ma czegoś takiego jak lista referencyjna tv z którymi "it works"
Zalety:
- brak dekodera i dodatkowego pilota
- uniwersalność, mpeg2/mpeg4, jeżeli dekoder jest mpeg4 to modol CI go odbierze
- niższa cena - brak opłaty za dzierżawę (nawet w przypadku HD!, o ile tv ma mpeg4 of course)
Wady:
- brak usług rozszerzonych jak PVR, chyba ograniczone EPG,
- moduł CI to tylko moduł CI, cale oprogramowanie dekodera znajduje się w telewizorze, wiec Telkab nie odpowiada za ew. wady oprogramowania dekodera TV, ani nie wspiera aktualizacji oprogramowania itd, które można wykonać samemu, ale na własne ryzyko.
- znalazłem jeszcze jeden minus, na logikę, brak dźwięku 5.1, (zew. dekoder ma wyjście spdif wspierające ten format, natomiast rzadko który tv ma przelotkę tego formatu, wiec dźwięk kończy sie na tv i w jego systemie głośnikowym, no chyba że można jakoś po hdmi wysłać dźwięk dalej na zewnętrzny wzmacniacz z wejściem HDMI

jedynie co mogli by jeszcze wprowadzić w tv, to oprogramowanie,które umożliwiło by wykorzystanie złącza usb jako PVR, nagrywanie na CIzewnętrznym dysku usb lub pamięci flash (tak jak maja niektóre dekodery HD)

Pozdrawiam

Witam.
i co z tymi modułami CI

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kaul - 2010-01-12

sto dużych wibratorów, 4 dni do cholery, te testy mogłyby trwać nawet i rok, i byloby wszystko dobrze, idz sobie! a sio

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Lucas - 2010-01-13

(2010-01-12, 20:59)mikus napisał(a): Nie porównuj dekodera SD z dekoderem HD. Co do tych zwykłych, to takie same stosują obaj operatorzy, a HD zobaczymy. Ile w V dopłacasz za wynajem dekodera HD? A co do obrazu to poprzez hdmi na dobrym telewizorze jesteś w stanie odróżnić obraz aniżeli jest podłączony przez eurozłącze, i nie chodzi mi o kanały HD.

Dlaczego mam nie porównywać? Ja porównuję oferty dostępnych operatorów, nie technologii które stosują. W ofercie TVK póki co nie ma dekoderów HD, więc Vectra w tej kwestii będzie zawsze do przodu.

Poza tym.. Mi jako dość wybrednemu klientowi chodzi o jakość, ilość programów (w tym HD) i cenę. Tutaj porównanie jest proste i niestety na dzień dzisiejszy praktycznie w każdej materii górą jest Vectra..

Jakość dostępna w ofercie:
TVK - SD tylko przez SCART
Vectra - HD przez HDMI WINNER
Ilość programów:
TVK 80-kilka (brak serii HBO)
Vectra 140-kilka ( w tym seria HBO i 7 kanałów w HD) WINNER
Cena:
TVK - 58.50zł miesięcznie bez kaucji za dekoder SD
Vectra - 49zł miesięcznie + 70zł jednorazowej kaucji za dekoder HD bez PVR lub 170zł za dekoder z PRV lub 0 zł za dekoder SD + 5.90zł jednorazowo z tytułu aktywacji. Generalnie miesięcznie 49zł. WINNER

Sytuacja zmieni się gdy TVK wprowadzi dekodery HD.. Co za tym idzie pozostanie nam porównywać ofertę programową i cenową, bo jakość będzie identyczna..

Będę śledził temat i porównywał na bieżąco, bo korzystam jednocześnie z obu dostawców cyfrowych..

(2010-01-12, 20:43)thewill napisał(a): nie obrażaj paraolimpiad, tam przynajmniej graja fair i bez środków dopingujących

Mnie jako osobę, która ceni sobie wodotryski (HD/PVR/EPG itp.) i lubi za to płacić (bynajmniej nie sknerzę jeśli czegoś oczekuję), to mało mnie obchodzą fair (czy też nie) zagrania pomiędzy dostawcami. Z TVK nie mam zamiaru rezygnować bo żadnego innego dostawcy nie cenię takim zaufaniem jeśli chodzi o np. internet. Zawsze szybko i sprawnie. Niestety pomimo tego że chciałbym zapłacić w TVK za cyfrówkę HD, to nie mogę tego zrobić bo po prostu nie ma tego w ofercie. Wiem też że to walka budżetu i stad te technologiczne tyły w TVK, ale żeby zaraz zagrywki nie fair wyciągać? Wink

Anyway.... Dacie mi HD/PVR/EPG/HBO i sporo innych kanałów, to zapłacę nawet 2 razy tyle miesięcznie i pogonię Vectrę.. Tylko najpierw dajcie :]

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kazik - 2010-01-13

Lucas napisał(a):Jakość dostępna w ofercie:
TVK - SD tylko przez SCART
Vectra - HD przez HDMI WINNER

Zgadza się

Lucas napisał(a):Ilość programów:
TVK 80-kilka (brak serii HBO)
Vectra 140-kilka ( w tym seria HBO i 7 kanałów w HD) WINNER

Zgadza się

Lucas napisał(a):Cena:
TVK - 58.50zł miesięcznie bez kaucji za dekoder SD
Vectra - 49zł miesięcznie + 70zł jednorazowej kaucji za dekoder HD bez PVR lub 170zł za dekoder z PRV lub 0 zł za dekoder SD + 5.90zł jednorazowo z tytułu aktywacji. Generalnie miesięcznie 49zł. WINNER

Nie zgadza sie.

TVK - 58.50zł miesięcznie bez kaucji za dekoder SD OK
Vectra - 49zł miesięcznie OK, ale nie za 144 programy tylko za 86. Za dokupienie kazdej paczki programowej musisz płacić - im więcej ich zakupisz tym taniej wychodzi poszczególna paczka.

Cytat:+ 70zł jednorazowej kaucji za dekoder HD bez PVR lub 170zł za dekoder z PRV lub 0 zł za dekoder SD + 5.90zł jednorazowo z tytułu aktywacji

Dla abonentów pakietu VIP Opłata miesięczna (dzierżawa)5,90 zł Aktywacja (jednorazowa) 175 zł
(oferta VIP za pełen pakiet programów kosztuje 152,90)

Dla abonentów pakietu Platynowy Opłata miesięczna (dzierżawa)15,90 zł Aktywacja (jednorazowa) 175 zł
Dla abonentów pakietu Złoty Opłata miesięczna (dzierżawa)19,90 zł Aktywacja (jednorazowa) 175 zł

Żródło: http://www.vectra.pl/pvr,1,1,4.html

I z tych 49zł na miesiąc robi się 152,90zł za same 144 programy. Źródło
do tego dekoder aktywacja 175zł, dzierżawa 5,90zł inne cuda i robi się dużo

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kazik - 2010-01-17

Chyba, że Ty masz tak fajnie albo jakieś chody, ze płacisz za te wszystkie dobrodziejstwa tylko 49PLN

RE: TELKAB -TV cyfrowa - Ari - 2010-01-17

Oferta DTV Telkabu byłaby atrakcyjniejsza, gdyby pakiet DTVMini był dostępny już od pakietu niebieskiego. Wtedy faktycznie można odczuć 'wymianę' programów analogowych na cyfrowe.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - PapaSmurf - 2010-01-28

Witam a ja mam pytanie jaki moduł dostępu warunkowego do gniazda CI muszę kupić aby móc oglądać TV cyfrową na TV bo w sprzedaży widziałem na różne systemy kodowania. TV obsługuje system DVB-C z HD i w związku z tym mam dodatkowe pytanie czy w abonamencie za 24.90 będą dostępne kanały w jakości HD.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - slother - 2010-01-29

Takie małe info, jak wywiało wam TVP1,2 + TVNy to przestrójcie set-topy (usunąć wszystkie programy, i wyszukać na nowo)

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2010-01-30

(2010-01-28, 21:06)PapaSmurf napisał(a): Witam a ja mam pytanie jaki moduł dostępu warunkowego do gniazda CI muszę kupić aby móc oglądać TV cyfrową na TV bo w sprzedaży widziałem na różne systemy kodowania. TV obsługuje system DVB-C z HD i w związku z tym mam dodatkowe pytanie czy w abonamencie za 24.90 będą dostępne kanały w jakości HD.

programy hd w tym pakiecie beda, juz teraz jest nieoficjalnie tvn.hd...
co do modułu my wlasnie testujemy caly czas modul technisata, jezeli ktos planuje zakup na wlasna reke (moze byc inny), to koniecznie z kodowaniem conax, jezeli glowica ma dvb-c z mpeg4 to oczywiscie kanaly hd beda dzialac (wtedy nie trzeba placic aktywacji za dekoder hd, ani miesiecznej dzierzawy za dekoder), gdyz wszystko ma sie w telewizorze

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2010-01-30

(2010-01-30, 13:13)thewill napisał(a): jezeli glowica ma dvb-c z mpeg4 to oczywiscie kanaly hd beda dzialac (wtedy nie trzeba placic aktywacji za dekoder hd, ani miesiecznej dzierzawy za dekoder), gdyz wszystko ma sie w telewizorze

Podoba mi się takie podejście Smile

RE: TELKAB -TV cyfrowa - thewill - 2010-01-30

MacGyver ale to jest zrozumiale :>
skoro kupiles tv i teoretycznie zaplaciles za wbudowany dekoder hd mpeg4 z dvb-c, to po co masz od nas brac dokladnie to samo w jakiejs tam cenie i dzierzawie miesiecznej, przeciez ty wszystko co potrzeba juz masz.. jedynie co wtedy od nas otrzymujesz to darmowa karte dekodujaca do tego modulu (oczywiscie po podpisaniu umowy Big Grin)

jezeli masz tv bez dvb-c i mpeg4 no to niestety potrzebny jest niezalezny dekoder, i jeszcze raz dodam, ze dvb-t to nie to samo co dvb-c, moduly do tv z dvb-t nie beda dzialac z kablowkami

RE: TELKAB -TV cyfrowa - MacGyver - 2010-01-30

(2010-01-30, 15:48)thewill napisał(a): MacGyver ale to jest zrozumiale :>

W moich słowach nie było sarkazmu, po prostu uważam, że takie podejście jest dobre i tak napisałem.
U Waszej konkurencji nie jest możliwe (przynajmniej do niedawna) korzystanie z dekodera innego, niż dostarczony przez operatora, stąd mój mały aplauz Wink

RE: TELKAB -TV cyfrowa - tau7 - 2010-01-30

(2010-01-30, 15:48)thewill napisał(a): MacGyver ale to jest zrozumiale :>

Oczywiście że jest to zrozumiałe i logiczne jednak nie dla wszystkich. Patrz Vectra.

(2010-01-30, 18:25)MacGyver napisał(a): U Waszej konkurencji nie jest możliwe (przynajmniej do niedawna) korzystanie z dekodera innego, niż dostarczony przez operatora, stąd mój mały aplauz Wink

Co miałeś na myśli pisząc do niedawna? Według mojej wiedzy Vectra, bo pewnie ich miałeś na myśli, nie wycofała się ze swojej idei uszczęśliwiania na siłę klientów swoimi dekoderami.

RE: TELKAB -TV cyfrowa - kaul - 2010-01-30

no ale mamy nagrywarki, i kanały hd